Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskát, ha...

Mivel etessem a macskát, ha macskakaját nem akarok boltban venni?

Figyelt kérdés
Kicsi, 2-3 hónapos, de nem akarom ezekre rászoktatni. Mit javasoltok?
2009. aug. 19. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
apróra vágott főtt (só nélkül főtt) és nyers szárnyas-hússal, tojással, kevés rizzsel, szárnyasbelsőségekkel, laktózmentes tejjel, és kevés párolt zöldséggel a rostok miatt.
2009. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
jha, szálka nélküli halfilét kihagytam
2009. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyobb korában már lehet mindenfélével? Egyrészt a macskakaja drága, másrészt függő lesz a macsek, és ezt nem akarom.
2009. aug. 19. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

kenyeret, normál tejet és nyersen disznó-marha-stb húst nem lehet neki adni, felnőttkorában is csak szárnyast kapjon nyersen vagy halat.

Főzve/sütve akármilyen húst lehet neki adni, tulajdonképpen minden olyat, amit mi is megeszünk, pl felvágott, mert abból már nem kap el pl különböző féregfertőzéseket, míg nyers disznóhús esetén nagy a kockázat.

Szóval főzve bármit, nyersen csak halat és szárnyast, de azt sem sokat.

Meg ugye a fű is fontos, ha nem kijárós.

És párolva/főzve a zöldségek, de abból sem kell nagyon sok.

Nagyjából ugyanazt lehet neki adni, csak később már nem kell olyan kicsire összevágni.

2009. aug. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 éves koráig nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszik, mert ha a fejlődési szakaszában nem kap meg fontos tápanyagokat, akkor rosszul fejlődik vagy betegség alakulhat ki nála, ami egész életére elkísérheti. Én is gondolkodtam azon, hogy főzök minden nap a macskáknak és a kutyának, de arra jutottam, hogy sok idő és több pénzbe kerül, mint a táp. Jók azok, amiket az előzők leírtak, csak kifelejtették, hogy ezek mellé még szüksége van a macskának zöldségekre, vitaminokra és ásványi anyagokra is. Ha főzöl neki, akkor utána kell nézned, hogy milyen százalékban legyen a kajában fehérje, szénhidrát...És ezek mik is legyenek+változatos is legyen. Ezek mellé pedig folyamatosan vitamint és tápanyag kiegészítőt kell adnod, amit az állatorvossal érdemes megbeszélni. Szóval szerintem elég bonyolult olyan kaját összehozni, ami egy állat minden szükségletét tökéletesen fedezi, ráadásul tuti. hogy drágább, mint egy jó minőségű táp és konzerv.
2009. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg hogy boltit kap és legalább heti kétszer házit (már kiskorától fogva). Annyira könnyen egyik napról a másikra nem megy a rászoks nyugi, de nekünk eddig még mindent szeret :D

(ja és nem vagyok beépített whiskas ügynök:P)

2009. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hal, szárnyas husi, máj. De ezek sem olcsóbbak, mint a macskaeledel, amitől ugyan sosem lesznek függők a cicák. ez egy nagy tévhit. Ezt azokra a tápokra mondják, melyek tele vannak ízfokozókkal, de mellette azokat a tápanyagokat nem tartalmazzák, melyekre a cicusoknak szüksége van. Én ajánlom a száraz tápot, és mellette amit már fennt említettem. Ha nagyobb mennyiségben veszed, a táp nem drága és ráadásul sokkal jobb a cicusnak, mit a házikoszt. Aki cicust tart, annak ezt figyelembe kell vennie.
2009. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Az nem függés, hogy csak bizonyos márkájú (!) kaját esznek?
2009. aug. 23. 12:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Csirkenyakat nyersen, marhabelsőséget (tüdő, máj, vese), szintén nyerset. Felesleges főzöcskézni, semmi baja nem lesz a nyers koszttól (kivéve a sertéshúst), hiszen a macska ragadozó. Az enyém mindig ilyet kapott, egészséges, gyönyörű, ja és 20 éves!
2009. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratula:-).
2009. aug. 24. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!