Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves ivartalanított kandúr...

3 éves ivartalanított kandúr miért nyávog éjszakánként?

Figyelt kérdés
Cicánk egy pár hete este és éjszaka is leül az ajtó elé és nyávog!! Hiába szólok Rá vagy csapok oda egy idő után folytatja.. Egyébként minden este sétáltatva van..Hámot rátesszük és fél egy órát lent csavarog.. szereti, de mégis nyikorog.. Mit tehetnék vele?
2009. aug. 19. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, ugy gondolja, hogy szabadon is szeretne setalgatni egyet.

Mikor ivartalanitottad? Regen?

En meg csak par hete es az enyem sem higgadt le azota.

2009. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dellfil ***** válasza:
0%

Szegény rab állatka panaszkodik. Menne a csóri jószág. Nem gondolod, hogy szenved mert nem mehet póráz nélkül szabadon csavarogni? Hidd el nem azért nyávog, és kéretszkedik ki, hogy téged bosszantson. Ha igazán szereted, (nem önző módon, mint nagyon sokan) kiengeded, még akkor is ha tele vagy aggodalommal, mi lesz vele. Mérlegeld, mi jobb egy kinlódó kis állat (még a szenvedése kimutatása is tilos neki, mert az idegesítő) és a "nyugalmad", hogy nem esik baja, vagy az hogy jól érezze magát, és te közben agyon aggódod magad érte.

Szerintem az utóbbi a megoldás. Miért? Mert te az aggodalmadat le tudod győzni észérvekkel (pl.:szeretném, ha jól érezné magát) de őt nem tudod észérvekkel meggyőzni, hogy ne vágyódjon már annyira ki.

Szerintem a szabadság fontos! Még egy állat számára is. Ha megvonjuk tőle az kínzás, még akkor is ha szeretetből tesszük.

2009. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajistenem en is hogy szenvedek, hogy nem mehetek a bahamakra nyaralni! Jajajajajajajajaj!

Ne foglalkozz vele, majd abbahagyja. Esetleg, neha na vidd le setalni. Elkenyeztetted. Macskat nem nehez. :)

2009. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A másodiknak annyit mondanék, hogy például egészen biztosan sétálgatna a mi macskánk is egyedül, de nem szívesen engedném ki a város közepén. És nem is tudom, hogy jönne vissza a hatodikra. Persze le lehet győzni az aggodalmat is észérvekkel: "nem fogja elütni az autó vagy a villamos" mondogathatom magamnak.

Amíg vidéken laktunk, addig is ezeket mondogattam, egészen addig, amíg egyszer csak az egyik cicánk nem jött vissza, és pár nap múlva az árokparton találtuk szétszaggatva. De olyan is volt, hogy a nem macskakedvelő szomszédok nemes egyszerűséggel megmérgezték. De egy macska ezt nem tudja, én viszont igen. Szóval a miénk nyávogjon nyugodtan és majd sétál, amikor mi kivisszük és figyelni is tudunk rá. Mert inkább elviselem, hogy szenved, mintsem egy szabad sétálgatás legyen életében az utolsó tevékenység.

2009. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!