Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is kikezdi, letépi a...

Másnak is kikezdi, letépi a macskája a tapétát? Hogy védekezzek ellene?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálam is letépik. Vagyis nyújtóznak egyet a fal mellett és meglátszik a karom nyoma. Azzal védekezek, hogy nincs tapéta. Tudják, hogy nem szabad, de incselkednek és elég egy másodperc és már ott van a nyom. Nem tudom a köröm vágás mennyire jó erre a problémára, én nem vágom a körmeiket. De vannak olyan erősebb tapéták, amit nem tudnak kikarmolni.
2012. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem csinálnak ilyet, bár csak bár csík tapétánk van :)
2012. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy kivágnám az udvarra mint a huzat hogyha lenne tapétám és a saját magam által felrakott tapétát tönkretenné.

Ne engedd be a lakásba. Ha hideg van akkor max az előtérig, kazánházba vagy le a pincébe h a hó ne lepje majd.

A macska akkor is fog szeretni ha nem engeded be a házba.

2012. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De ő "panelmacska" :)
2012. dec. 4. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Le kell róla szoktatnod! ha a cicák eszt csinálják akkor unatkoznak. vegyél neki kaparófát, játékokat, és nem a tapétát fogja kaparászni hanem a kaparófát! ha ez sem válik be költöztesd ki a kertbe, vagy ha nagy a terasz akkor rendezd be macskabarát terasznak macskamentával játékokkal levelekkel, cicaházzal, stb. itt jol érzi magát és a házban se tez kárt.
2012. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ki szokták kezdeni a tapétát.Le lehet róla szoktatni.Mikor csinálja,szólj rá határozottan,hogy "Nem!" vagy pedig vizipisztollyal fröcsköld le.Ezek nagyon jól bevált módszerek.Bármi rosszat csinál,ne üsd meg!
2012. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a festés segített, tapéta helyett.
2012. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! Kaparófája van, meg rengeteg játéka is, mégis azt csinálja amit nem szabad. Megütni nem szoktam, de azt veszem észre, élvezi, hogy rosszat csinálhat, minél jobban rászólok, annál jobban csinálja! Kis szemtelen dög :)
2012. dec. 4. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem :)-vel kéne elintézni, hanem megnevelni a macskát. Nem vagy elég határozott, egy kicsit igeinis oda kell neki sózni pl újsággal vagy vizipisztollyal, a miénk néha próbálkozott a tapéta puzstításával, elég hamar rájött, hogy nem kéne. Nagyon értelmes állatok, pontosan tudja, hogy meddig lehet feszegetni a határokat.
2012. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Állatos boltban lehet kapni macska távoltartó spray-t, ami narancs illó-olajat tartalmaz. Ezt nem szeretik a macsekok. Én ezt használom bútorra, tapétára, virágra. Kellemes a szaga, nem hagy nyomot. Többé-kevésbé bejött. Néha ismételni kell. Nekem is incselkedik a dög, mintha kiröhögne, mikor nem érem el, hogy rárakjam ilyenkor a kaparófára. Használ egy hangos sziszegés is, amitől elretten...
2012. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!