Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Be dagadt a macskám lába, mit...

Be dagadt a macskám lába, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az egy éves fiú macskám lába be dagadt. Kb. 4 napja sántított már a lábára, anya azt mondta, hogy majd elmúlik neki, de ma újra megvizsgáltam a lábát, és be van neki dagadva jól láthatóan, már rá se áll. Szerintem állatorvos lesz belőle, de érdekelne, hogy veletek volt-e már ilyen, mit tehetnék? (Azt sem tudom, hogy egy állatorvos mit tud vele csinálni. ) Beborogassam? Előre is köszönöm.

2012. dec. 4. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyémet egyszer majdnem elütötték, épp láttam hogy csak a lábán ment át az autó(persze meg se állt) utána neki is nagyon fel volt dagadva kb 1 hétig, pedig közvetlenül utána be is adtuk állatorvosi ügyeletre... amúgy nem értem miért vártok vele, simán lehet bármi baja most ezen akartok spórolni?
2012. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem, de én csak most vettem észre, szüleim meg még nincsenek itthon. Már sokszor volt ilyen, hogy sántíkált, de pár nap múlva helyre jött, most pedig be van dagadva neki.
2012. dec. 4. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Már sokszor volt ilyen, hogy sántíkált"


Talán valami baja van a lábának, nem most lett vele valami. Mindenképp orvost javaslok.


"Azt sem tudom, hogy egy állatorvos mit tud vele csinálni."


Neked azt nem is kell tudni, elég, ha elviszed.


Ivaros kandúr? Ők sokat verekednek, ivartalanítani kéne, mert így sok sérülést szerezhet. Messzire elkóborolnak, naponta több km-t is megtesznek és így hamar el fogják ütni vagy elkapja valami állat.

2012. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ivartalanítás párti vagyok, sokkal jobb utána nekik is, meg neked is. Lehet,hogy megrándult a lába, ahogy leugrott vhonnan. Vidd orvoshoz, ne hagyd tovább szenvedni.
2012. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írtad is azt,hogy a lábára sem tud állni.Az orvos rögtön tudni fogja mit csináljon a lábával.Attól tartok hogy otthon nem tudod ápolni ezzel :(És nem tudni hogy milyen sérülés érhette. Az én cicámat már 2 hete meglőtték légpuskával.A jobb mellső lábát,ugy mintha egy embernek a könyökcsontjába lőttek volna. Pedig benti cica,nagyon ritkán mászkál ki fél órákat sem,aznap 1 óra mulva jött vissza estefele és már tudtuk hogy baj történt mikor nem jött elő hamarabb. Pillanatok alatt meglőtték.Ugy nézett ki mint akin átment egy kocsi, nem tudtam kitalálni mi baj érhette.Persze azonnal hívtuk orvosunkat,telóba csak annyit tudtam mondani vagy elütötték vagy kutya kapta meg.Sokkos állapotban volt mikor rohantunk vele dokihoz.Nagyon is fájt neki mert morgott,nyávogott is.Ezzel azt értem,hogy attól ha a cica nem morog vagy nem nyávog a fájdalomtól,attól még nagyon is fájhat neki valamilye,(mert a macskák tényleg szívósak)ráadásul a cicám morgott is szóval eszméletlenül fájt neki,nagyon fel volt dagadva a lába. Mikor mondták hogy légpuskagolyó ütötte seb teljesen meglepődtem.Mindenre gondoltam de erre nem.És ráadásul rá is tudott állni kicsit igy megnyugodtam hogy nem törhetett el a lába,de a röntgen előtt a törés sem volt kizárva.De hál égnek nem tört el neki, a csontba lyukat ütött a golyó,szerencsére kipattant a lövedék.És a sok antibiotikum kezeléssel hál égnek nem lett belső gyulladás a csontban. Ezt azért írtam le, mert otthon nem tudod megállapítani miért van feldagadva a cicád lába. Bármi történhetett vele,amit nem is gondoltál volna. Még ha nincs is nagy baj a lábával vagy pl. csak megharapták akkor is elfertőződhet és fáj neki, az orvos biztos tudja majd mit kell tenni :)
2012. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!