Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák megeszik a tojást?

A macskák megeszik a tojást?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen
2012. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A miénk meg, de megfőzzük neki. Nyersen szépíti a szőrt, de a szalmonella miatt nem érdemes vele próbálkozni.
2012. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. dec. 6. 22:13
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

A macskák nem kapnak szalmonellát a bélrendszerük rövidsége miatt. A természetben sem főzi meg a ragadozók kajáját senki.

Egyébként a kérdésre válaszolva: szerintem igen, a mienk nagyon szereti nyersen. Csak úgy lefetyeli :)

2012. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászólás bullshit, macskák ugyanúgy kapnak szalmonellát, de náluk sem halálos, ahogy nálunk sem.


A macskák megeszik a tojást, de nagy meglepetésemre kifejezetten nem szeretik. Inkább a nyers tojást lefetyelik ki, de azért jobban csípik a whiskast.


Főtt tojást az én macskáim egyáltalán nem ettek meg, illetve csak max a sárgáját. Fehérjét nem.

2012. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nyers tojás: egy avidin nevű enzimet tartalmaz, ami csökkenti az egyik B vitamin-fajta felszívódását, ez bőr- és szőrproblémákhoz vezet. A nyers tojásnál még a szalmonella fertőzés is szóba jöhet.


[link]


Nyers tojást nem szabad, főttet lehet.


[link]

2012. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valamit megesznek, nem biztos, hogy jó neki. Pl a tej se jó. Olvasgassatok neten.
2012. dec. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
nekem több macskám is van, közülük van amelyik imádja a főtt tojást de van olyan is amelyik nem szereti, szóval változó az ízlésük
2012. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vicuska87 ***** válasza:
40%

Megeszik, nyersen is, és főve is!


Nyersen nem adném nekik, mert a szalmonella veszély, igen gyakori!

Főve pedig elég sok bélgázt termel!

2012. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megeszik.Nagyon ritkán szoktam adni nyersen,nekem azt mondták,hogy szép,fényes lesz tőle a szőre.Akkor ez nem igaz?
2012. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!