Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek, ha a cicátokat...

Mit tennétek, ha a cicátokat megölné a szomszéd kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap történt az eset. Féléves, jól táplált, gyönyörű vörike cicánk volt. :(

A szomszéddal nem állunk beszélő viszonyban, egyenesen haragban vagyunk, két kutyája van. Az öregebb nem bántotta még egyetlen cicánkat sem, ha az átment. A fiatalabb kutya nem volt soha megbízható. A kutyák folyamatosan éheznek, nem ad nekik enni sem, nem gondoskodik róluk.

Szól a szomszéd, hogy sajnálatos eset történt, a cicánkat gyakorlatilag megette a kutyája. A maradványait a szomszéd elmondása szerint egy szó nélkül fogta és elvitte egy helyre elásta, de szerintem a kukába dobhatta, mert a saját macskáival is így tesz!

Tehát a cica teteme nincs meg... Tegnap este kihívta az állatorvost, mert nem volt beoltva a kutyája! :) Gondolom, ha véletlenül feljelentenénk...

Nagyon kérlek titeket, aki tud, segítsen nekem, akár belső üzenetben is. Szeretem az állatokat, nem akarom bántani a kutyát, de bármilyen lehetőség érdekelne, ti mit tennétek....



2012. dec. 7. 08:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a miénket is széttépte, de a kutya jött át. Ha a macskátok átment a szomszédba, akkor nem tehettek semmit, mert ugye nem vigyáztatok rá, a kutya úgymond jogosan cselekedett, védte a területét ésatöbbi. Sok kutya nem bírja a macskákat, nincs hozzászokva, ez nem azért van mert nem megbízható, és akkor is stéttépte volna ha jól táplált, a szomszédotok meg nem köteles erre figyelni.
2012. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
82%

Sajnálom a cicádat!

Hát a rossz tartás miatt tudsz panaszt tenni ellene illetékes hatóságnál. Mármint amiatt,hogy nem megfelően tartja a kutyáit (éhezteti...stb)

Mást nem tehetsz.

2012. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
És nem jelenthetitek fel a saját felelőtlenségetekért, de azért nagyon sajnálom a cicádat, tudom milyen érzés.
2012. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya vadássza az idegen macskákat a területén. A macskának vagy esze kell legyen, hogy nem megy kutya közelébe, vagy nem engeded, hogy kint kóricáljon.
2012. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakran előfordul, ha kijárós a macska. Egy dolgot tehetsz, vagyis kettőt, macskabiztos kerítés, vagy benti macska lesz. A te macskád átment a szomszéd kutyához, ami agresszív, nem a kutya ment át hozzátok, így nem tehetsz semmit. Nem szabad a macskát kiengedni a saját területről, elüthetik, megkínozhatják. Ez csakis a te felességed. A te macskád, legyen a te birtokodon, nem a szomszédnál, ahol kárt is tehet, odapisil odakakil stb...
2012. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
*felelősséged
2012. dec. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést fölösleges tenned a macskád miatt . Mivel a rendőrségen csak kiröhögnének , mivel természetes , hogy a kutyák nem szeretik a macskákat . Egyébként meg mindennapos eset az , hogy kutyák macskát ölnek .


Az , hogy nem látod , hogy eteti a kutyákat nem biztos , hogy nem is ad neki egyáltalán . Például én minden reggel 4:30 kor szoktam neki adni ( mielőtt elmennék dolgozni ). De lehet , hogy a kutyának valami baja van és azért nem eszik valamint azért is kint lehetett az állatorvos .

Az más kérdés ha kutyákon látszik is . De ahogyan írtad látta az állatorvos akkor szerintem ha olyan a kutyák állapota akkor ő úgyis fel jelenti .

2012. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Vicuska87 ***** válasza:
42%
Vigyázzál a cicáidra, hogy ne menjenek át a szomszédba!!!
2012. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A cica annak ellenére hogy egy egyszerű házicica volt, tehát nem fajtatiszta, házban tartottuk.

Ki szoktam engedni piszkítani, fát karmincolni, kinyújtózni, stb. :(

2012. dec. 7. 10:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz a cicád miatt. Nagyon sajnálom ami történt és együttérzek veled, de a kutya valószínűleg nem azért ölte meg a cicát, mert éhes volt. Vannak olyan kutyák, akik nagyon haragszanak a macskákra és ha a cica átjárkál a szomszédba, sajnos előfordulhat ilyen baleset, ilyen szempontból semmi törvénytelenség nem történt, a szomszéd sem hibázott.

Viszont hat tényleg ennyire elhanyagolja az állatait, talán a kutyák érdekében lehetne valamit tenni. Nem tudom, mit, talán feljelenteni, csak nem tudom, mennyire veszik az ilyesmit komolyan. Vagy valami állatvédő szervezethez fordulni.

2012. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!