Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszakértők! Szerintetek...

Macskaszakértők! Szerintetek ezek a problémák milyen betegségre utalnak?

Figyelt kérdés

A nyáron került ide hozzánk egy kóbor macsek, kb. 1 éves lehet.

Észrevettük, hogy néhol sebek jelennek meg rajta, akkor azt hittük, hogy verekedésből származik, vagy valahol felsértette magát.


Aztán ezek a tünetek egyre elkezdtek durvulni.

Elmentem a dokihoz, azt mondta rühös, adott Neostomosan ampullát.

Igaz, nem fürdettük meg, csak a sebeit lekentük, mivel már hideg volt.

Nem segitett, úgyhogy elmentünk másik dokihoz. Az is azt mondta, hogy rühös, és vigyük el beoltatni.

Szegénykém elég nagy traumát kapott, igy is félős volt, de a doktor az idegrendszerét taccsra vágta, sőt még csak meg se nézte, rögtön beoltotta.

jó, vártuk, hogy hasson, de semmi, szóval nem rühös.

Azóta elvettük tőle a macskakaját, hátha arra allergiás, de attól sem lett jobban.

Útközben kiderült gilisztás, azt is kezeltük.

Most vettünk neki bolhairtó cseppeket,hátha bolhaallergiás, tegnap kezeltük meg.

De egyre csak rosszabb, egyfolytában rágja magát, vakarja, meg nyalja.


Esetleg van valami ötletetek számomra, hogy mi lehet a baja?


Előre is köszönöm!



2012. dec. 7. 12:39
1 2
 1/14 Vicuska87 ***** válasza:
51%

Hát ez jó kör volt!!! Anyagilag is gondolom! :(

Én elvinném egy 3. állatorvoshoz esetleg, mert a tüneteket egyik orvos sem gyógyította!

Lehet rüh, gombás bőrfertőzés is.

Vigyétel el, egy 3.-hoz, és mondjátok el, hogy eddig mi történt vele! Merre laktok?? Esetleg valami megbízhatóbb állatorvost kellene keresni!!

2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
az én macskámis ilyen volt de nekünk nem sújos nekünk a füle környékén de télen semmi baja
2012. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy mégegyszer az autóba nem fogjuk tudni berakni, a beoltós eset után. szegénykém tényleg traumát kapott, az orvos durva volt, a macsak meg elszökött, szerencsére rá egy napra megtaláltuk, de azóta is fél az emberektől, igaz előtte sem volt valami bátor.

majd úgy fogunk valakit kihivni, csak ugye, nem igazán füllik a dokiknak ehhez a foguk, hogy kijöjjenek.


egy kicsi városban lakom, szinte már falu.

anyagilag nem volt sok, konzultációért nem kell fizetni, ahova meg beoltatni vittük, az meg se nézte. úgyhogy végül is csak az injekcióért fizettünk az ampulláért meg a cseppekért.

bár inkább fizetnénk, csak mondják meg mi a baja.

egyenlőre azt beszéltük meg, hogy várunk egy pár napot, megnézzük mi lesz, de ha nem javul, ki kell hivnunk valakit.

2012. dec. 7. 12:58
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Lehet bérféreg, bolha vagy bolhaallergia is. Az alap egy külső-belső parazitamentesítés, valószínűleg megszünteti a vakarózást.
2012. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

bélféreg ellen 2 napja kapott tablettát, tegnap meg bolhairtóztuk. most pedig egyenlőre várjuk, hogy mi lesz a hatás.


köszi, hogy irtatok.

2012. dec. 7. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha jól értem rüh ellen nem lett kikezelve? Meg kéne fürdeni neostomosannal, és bent megvárni, míg megszárad rendesen. Rüh ellen szoktak adni injekciót, azért adta neki az orvos, de emellett kezelni kell a sebeket is. Mivel kentétek be?

A fekhelyét is át kell tisztítani, vagy befújni a neostomosannal, mert visszafertőzheti magát.

2012. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Neostomosannal kentétek a sebeit, már értem. lehet, hogy az nem volt elég. Fürdessétek meg alaposan vele.
2012. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

új fekhelye van neki, mert azt nem is irtam, hogy előzőleg szénában aludt fent a padláson.

arra is gondoltunk, hogy talán arra allergiás,mert prüszkölt is elég sokat. ezért csináltunk neki másik helyet.


nem fog megfázni, ha bent megfürdetjük, de nem száritsük meg hajszáritóval?

fél minden zúgó géptől.

szóval akkor a vakcinának nem kellett volna eltüntetni a sebeket is, meg azok továbbterjedését?

mert a seb mindig vándorol, egyre lejjebb.

itt van két kép, igaz nem a legjobb minőségűek:

[link]

[link]


az első képen látszik a régi sebek helye, ez a piros meg tegnap este jött ki neki.

vakarja pár napig, aztán elmúlik, elkezd visszanőni a szőr, a seb meg megy tovább.

2012. dec. 7. 14:08
 9/14 Mecse ***** válasza:
100%

Ez az elmondás alapján rühnek tűnik, bár tipikusabb hogy a fejen ill. fülek környékén jelentkezik először, habár lehet testen is. Szóval azt kell kezelni és nem szabad félvállról venni az ilyet a gond az hogy ez eszelős módon fertőző, szóval ha hagyjátok kint csatangolni, akkor fertőzi a cicátok a többi állatot.


Kinti cica? Fürdetés után kirakni szárítás nélkül borítékolhatóan betegséget fog eredményezni sajnos ilyen időben, és én elhiszem hogy fél a hajszárítótól de még mindig jobb ha megijed és nem lesz beteg, mintha belehal egy jóféle tüdőgyulladásba.


A Strongholdot próbálhatjátok ki még, az egy spot-on készítmény, drágább mint a Neostomosan viszont nagyon hatékony (ha esetleg a Neostomosanos fürdetés nem használna).


Másik egyáltalán nem drága "sampon" alapanyag a mészkénlé amit kertben szoktak alkalmazni (illetve külföldön direkt állatok élősködői esetében) de ez esetben macskára is jó, ezzel (illtve az ebből kevert oldattal) meg kell fürdetni kúraszerűen a cicát egyszer egy héten. Ennek szörnyű szaga van és sárgásra színez mindent ami fehér (beleértve a cica bundáját is egy időre, majd aztán visszafehéredik nem kell aggódni), viszont nagyon (!) hatásos.


Egyébként a rüh esetében alapból el kell különíteni az állatot az összes többi állattól, valamint szokásos injekció-kúrát is alkalmazni amikor már el van harapódzva a dolog, nem tudom hogy az orvos hogyan gondolta hogy egy oltás megoldja a dolgot? Nagyon körültekintően meg kell szabadulni mindentől ami fertőzött lehetett és tiszta ellenőrzött helyen tartani a cicát amíg ez el nem múlik.


Ha kinti cica is, ezt meg kell oldani mert ha befertőzi a szomszédok állatait az nem lesz túl rózsás.

2012. dec. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

hát ő olyan kinti-benti cica.

az első sebet talán júliusban láttuk rajta. azóta közvetlenül érintkezett a szomszéd cicákkal (napi szinten), azoknak semmi bajuk, és nekünk sem.

ezért is kérdéses, hogy valóban rüh-e?

amúgy most estére már nagyon eldurvult a helyzet, már 5! seb van rajta, és ez mind azóta amióta rátettük a bolhairtót!

de amúgy meg láttam benne bolhát, igaz egyet, de ugye ahol egy van, ott több is van.

szóval nem döglöttek meg a nyavajások!

szóval utolsó te azt mondod, hogy egy injekció nem elég a bolhák ellen?

2012. dec. 7. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!