Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik az a fajtatiszta...

Melyik az a fajtatiszta macska amelyre van igény, érdeklődés?

Figyelt kérdés

Az érdekel melyik cica fajta a legnépszerűbb amely tartja az árát / itt gondolok fajtatiszta, oltott, törzskönyves cicára/ s amelyet meg is vesznek az berek??


Azt tudom, hogy a sziámi macska ára hála a szaporitóknak nagyon alacsony lett / 30000-20000-15000 ft / de melyik az a cica amely ehhez képest tartja az árát s meg is veszik??



2012. dec. 8. 23:57
 1/4 Mecse ***** válasza:
100%

Gondolom azt kérdezed melyiket "éri meg" tenyészteni?


Azt "éri meg" tenyészteni amelyik fajta rabul ejtette a szívedet és látod magad előtt mit tudnál tenni azért hogy még jobbá tedd. Enélkül koncepció nélküli, papírt is adó szaporító leszel, csak. Igen, van olyan tenyésztő akit nem tartok többre a szaporítóknál mert minden koncepció nélkül gyártja az almokat és hígítja egy fajta génállományát.


Tenyészteni nem az alapján kell elkezdeni hogy mi éri meg, hanem a fajta nemesítése kell hogy legyen a cél, kikristályosodott szempontok kellenek, tudnod kell mit tudsz adni az embereknek amit más nem, milyen lyukat tudsz betömni amire szükség van, egy adott fajtán belül.


Ez egy macskafajta iránti elkötelezett szerelemben gyökerezik, nem pedig a pénzcsinálás utáni vágyban.


A tenyésztést csinálni ahhoz hogy megérje, nagyon híressé kell válni hogy már a nevet kelljen megfizetni a végén a vásárlóknak ami instant garancia a minőségre, a rengeteg pozitív visszajelzésből sarjad és a gyönyörű, egészséges és remek természetű kiscicákból, de addig nagyon hosszú és rögös út vezet, amit semmi szín alatt nem motiválhat az elején a haszonszerzés, mert akkor borítékolható hogy belebuksz. Ha nincs cél amiért csinálod, és csak lehozod az almokat anélkül hogy tudnád pontosan mire tenyésztesz, mit akarsz elérni, nem lehet, és azok a vásárlók akik komolyan érdeklődnek egy fajta iránt, ki is szúrják ezt hidd el nekem.


Aki pedig nem érdeklődik komolyan, az nem is fog tenyésztőtől vásárolni, hanem szaporítótól.


Ha félreértettem a kérdésedet akkor elnézést kérek a kioktatónak hangzó szavakért, kérlek akkor ne vedd figyelembe a hozószólásomat.

2012. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mecse ***** válasza:
100%
Utolsó szó "hozzászólásomat" akart lenni :D...
2012. dec. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Mecse, nagyon jól leírta!!!!!


Azt a cicát válaszd, amelyikbe beleszerelmesedtél.

A tenyészet fenntartása, több millió forintba fog kerülni.


És majd később azt mondják az emberek, hogy igen, én Kovács Józsitól szeretném macskát venni az XY tenyészetből, mert ott kiváló vérvonalú cicák vannak, FiFe tag, ahol előre levezetett terv alapján működik a tenyésztés!

2012. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, s igen. Tervezem a tenyésztést. Persze még sok dolgot szeretnék megtanulni róla, hogy mit kell betartania, és mi az, amit nem szabad. A macska fajtákkal még bajban vagyok, mert kettő cica van ami nagyon tetszik. Az egyik a brit rövidszőrű márvány, a másik pedig a kék jegyű sziámi macska. <3
2012. dec. 9. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!