Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális a macskám súlya?

Normális a macskám súlya?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves brit rövidszőrű ivartalanított cicám de nem tudom hogy normális e a súlya?!1 éves és 8kg,napi 4 adult tasakos kaját meg szárazat kap.Netán ha este meg éhezne ki van rakva neki minden nap egész este száraz táp.El van kényeztetve szerintetek?Vagy kevesebbet kéne neki adni?Vagy sovány?Igazából attòl félek hogy kevés neki az adag amit adok neki.//Képet tudok küldeni róla ha valaki ugy tudja megmondani

2012. dec. 10. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Talán ha képet küldenél, akkor jobban megtudnám mondani. Amúgy az adatokból szerintem normális. :)
2012. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mecse ***** válasza:

Nem szeretem amikor súlyra úgy referálnak hogy "normális" meg "nem normális". Mintha lenne valami ami meghatározza hogy X kiló alatt Z fog történni és Y kiló fölött meg X. Ha egészséges a cicád, akkor miért aggódsz emiatt?


A brit cicusok zömökek, tömzsik, nehéz csontú és alapból nehéz cicák.


A cicusodon látszik hogy kis jól táplált gömbölyded-e vagy pedig inkább sovány, ezt így látatlanban lehetetlen megmondani, brit cicák sem mind ugyanolyanok, van amelyik nehezebb és van amelyik könnyebb :). Standardje szerint ha hím akkor 5-10 kiló átlagos, ha nőstény akkor 5-7.


Ettől függetlenül ennél könnyebben, soványan is lehet 200% egészséges és ennél dagibban is lehet, tehát én nem túráztatnám magam a helyedben ezen, ha ő jól érzi magát :).

2012. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nedves tápra rá van írva, hogy naponta mennyit adj a cicának? Mert ha szárazat is kap, akkor a nedvesből az útmutató szerinti adag felét kell csak odaadni neki. A súlya normális, de nekem a 4 alutasakos eledel egy kicsit soknak tűnik. De lehet, hogy csak én sokallom, még nem volt ilyen nagytestű cicám, a biztonság kedvéért nézd meg az etetési útmutatót.
2012. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
[link] Ő lenne az.
2012. dec. 10. 18:30
 5/12 A kérdező kommentje:
2012. dec. 10. 18:33
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:
37%

Én sokkalom a 8 kg-ot nagyon!

Ha a száraztáp, mindig előtte van, akkor elég neki 1 alutasakos eledel 1 nap, és az is ketté osztva reggel, és este!!!

2012. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4 alutasakos + száraz táp nagyon sok!

Nekem házicicám van, lány, 7 kiló, mindezt úgy hogy napi egy alutasakost kap (reggel fél-este fél) a száraz mellé.

Az állatorvos már diétás tápot javasolt neki.

2012. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Brit rövidszőrűnél nem sok a 8kg, de ha most egy éves és ennyit kap enni, szerintem könnyen túlsúlyos lehet. Továbbra is azt mondom, hogy nézd meg az etetési útmutatót a tápon, nem hiszem, hogy bármelyikből kellene 4 tasak, főleg, hogy mellette szárazat is kap.
2012. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, te rengeteget adsz enni a cicádnak. És a 8kg mindenképpen sok, ha csak nem maine coon cicád van, de nem.

Javaslom hogy legyen előtte prémium száraztáp, és naponta csak egy alutasakosat kapjon. Felét reggel, felét este. Ez így egy normális etetés. De ha nagyon túlsúlyos, akkor már lehet hogy ez is sok, mert diétáztatni kell.

Amúgy a képet sajnos nem tudjuk megnézni.

2012. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amúgy az én házicicám is 8 kg volt, most sikerült leadnunk 1 kg-t, úgyhogy nagyon büszke vagyok rá. :) Elég nagy testű, úgyhogy már nem kell többet fogynia, jó formában van.

Amúgy ő 1 évesen még csak 6 kg volt, pedig tényleg nagyon nagy termetű állat, azért is csodálom ha egy 1 éves cica 8 kg....

2012. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!