Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi gond van egy Perzsa...

Mennyi gond van egy Perzsa cicával?

Figyelt kérdés
Olyan meséljen kérem,akinek ilyen macskája van.
2012. dec. 11. 13:22
1 2
 1/14 Vicuska87 ***** válasza:
54%

Nekem exotic van, a perzsa rövidszőrű változata!


A szőre nagyon tömött, nem olyan hosszú, mint a perzsáé, de tömött! Heti 2x kell fésülnöm, különben a nyak résznél összefilcesedik! Vedlésnél, napi 1x van fésülés!

A szemeket, napi 2x kell törölnöm, bórvízzel, reggel, és este! Csak speckó Royal Canin persian tápot esznek, mert a szájukkal, azt a tápszemet tudják felvenni!

2012. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A mi Mufurcunk ivartalanított fiú volt, elég nyugodt természetű, de amúgy se volt az a garázda lélek, szóval ilyen szempontból nem volt vele gond. Sose csinált semmi rosszaságot.

Inkább a szőre az, amivel gond lehet, mert napi szinten kell kefélni, különben összecsomósodik, és nagy filces darabokban lóg a macskáról. Aztán azokat nehéz levagdosni. Főleg ha megunja, hogy macerálják, akkor aztán lehet utána rohangálni az ollóval, meg pláne az olyan helyeken, ahol amúgy is kényes, pl. a hasa, na ahhoz fel kell kötni a gatyát. Ja, és persze bent tartott cicánál törvényszerű a szép hosszú szőrszál mindenfelé (ágyon, szőnyegen, függönyön, kajában).

Főleg macskakaját adtunk neki, maradékokat soha, így nem tudom mennyire válogatós, meg apukám elkényeztette mindenféle húsokkal.

Elég szép kort megért, 14 vagy 15 éves volt asszem, amikor elpusztult.

2012. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem több is volt, de különösebb gond nem volt velük. A szőre tényleg hamar csomósodik, szóval minden nap fésülni kell. Kivagdosni a csomókat sokkal nehezebb, szóval inkább a fésülés. Amúgy nagyon imádnivaló macskák voltak, bár ivartalanítani nem árt, mert a miénk napokig hangosan nyávogott mikor tüzelt... éjjel is. A szomszédok nem nagyon szerették. A fiú macska meg jelölgette a területét, szóval pisiszaggal járt...
2012. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15 évet éltem egy perzsa cicával, nagyon okos, intelligens és főleg fondorlatos, agyafúrt állat volt, de ezt leszámítva nem volt vele gond, csak a szőrével. Ha ilyen cicát készülsz tartani szerelkezz fel sok-sok szösztelenítő hengerrel, ruhakefével, macskafésűkkel stb.
2012. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van perzsa cicám. Nyugodt, kedves, csak ajánlani tudom. Naponta fésülöm, így is van szőrszál, itt-ott.

Hagyományos fésűvel fésülöm, pedig van cica kefénk is, azt nem szereti. Tényleg késülj fel minden szösz, szőr összeszedő eszközzel. Ma már fésültem, mégis a bordó ülőgarnitúrán már ott a szőre..Kimenős fekete, sötét nadrágban már le sem ülök, mert azon is meglátszik..

Ha így vesszük, a szőre miatt van sok gond vele..de megéri!

2012. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszolóknak! :)

Miáúú

2012. dec. 11. 19:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Volt egy perzsám, életem eddigi legjobb döntése volt. Nagyon jó természetű, okos és rendkívül ragaszkodó cica volt. A bundája igényelt némi törődést vagy filcesedett, minden második-harmadik nap fésülgettem. Jól tűrte. Azon kívül mindig szőrlabda oldó tápot vettem neki, mert ugye náluk jobban előfordul a hányás.
2012. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyönyörű állatok és nagyon okosak, de véleményem szerint elég sok gond van velük, már csak a bundájuk miatt is.
2013. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az enyém kis butus. :) Időigényesebb, mert a szőrét mindennap fésülni kell, szóval arra időt kell szakítani, meg nem árt kiskorában hozzászoktatni a fürdetéshez, mert a hosszú szőr nem természetes tulajdonság a macskáknál, alig 100 éve tenyésztették ki, nem tudja rendesen tisztán tartani magát úgy, mint egy rövidszőrű. Azonkívül adni kell neki whiskas jutalomfalatot, amelyik arra van, hogy ne álljon össze a szőr a pocójában, anélkül hatalmas szőrlabdákat hány ki bizonyos időközönként. Ennyi az össz különbség.
2013. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, meg a mindenhol felbukkanó macskaszőr. XD Volt már, hogy a számban is találtam macskaszőrt, szempillaspirálban, múltkor meg a számítógép videókártyájának propellerére volt felakadva egy csomó, hogy hogy került be a gépházba, rejtély. XD
2013. jan. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!