Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell kioktatnia, mikor...

Miért kell kioktatnia, mikor egy normális érvet nem tud felhozni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm "ivartalanítás-ellenes", ő sem tudja miért szerintem, mert egy normális érvet nem tudott felhozni ellene.

Persze meg volt a "veled tennék ezt, mit szólnál",

"honnan tudod, hogy nem szenved", gúnyos, lesajnáló mosollyal kombinálva.

Én befogadtam egy pár hónapos kandúrt fél éve, elvittem ivartalaníttatni, amikor eljött az ideje.

Nem változott a személyisége, kicsit nyugodtabb lett, meg kevesebbet jár ki.

De akárhányszor eljön hozzánk ez az ismerős, elég nyomatékoan el kezd sajnálkozni, hogy jaj szegény macska,

látszik, hogy elvetted a férfiasságát:), meg hasonló hülyeségek.


Ő soha nem szembesült azzal, amikor a mamamacska egy éven belül kétszer ajándékoz meg kosárnyi kiscicával és alig lehet nekik jó helyet találni-gyerekkori élmény.

Vagy amikor mamámék szomszédasszonya földbe ásta el a kiscicákat....igen ezt láttam anno 7 évesként, nagyon jó volt.

De ezeket sem fogadja el érvként, csak el kezdi mondani, hogy jaj hát az már nem az én gondom-más macskája.


És jó pár ismerőse vallja ezt a dolgot, egyszerűen nem értem, hogyan lehetnek ennyire felelőtlenek?:/


2012. dec. 11. 13:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Környezet-biológia órán kéne ezeket ismertetni szerintem, már az általános iskolában.
2012. dec. 11. 14:02
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó gondolat. Kisgyerekkortól már az emberbe kéne nevelni.
2012. dec. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A régi öregek is a maguk módján megszabadultak a kismacskáktól, mert tudták, hogy mihez vezet, ha agyba főbe szaporodnak. Szerencsére már elterjedt azóta az ivartalanítás, ezekhez az információkhoz már bárki hozzájuthat, de aki így sem képes felfogni, azt tényleg el kéne vinni a menhelyekre. Az is felháborító, hogy valaki néhány ezer Ft-ért szaporítja a macskát, inkább vállalna plusz munkát, maga dolgozna meg a pénzért. Másik kedvelt ok, hogy nincs pénz.. Nem tudom azok a gyerekek, akiknek a szülei nem engedik ivartalaníttatni, orvoshoz vinni az állatot, vajon ők is ilyen felnőttek lesznek, a sok trauma miatt, amit gyerekkorukban átélnek.
2012. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban nálunk sem voltak ivartalanítva a cicák, és orvoshoz sem vitték őket ha bajuk volt. Ennek ellenére én már egy tüsszentésnél szaladok a dokihoz és mindkét cicám ivartalanítva van, szóval nem kéne hogy ezen múljon.

Amúgy az első hozzászóló voltam.

2012. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Az ivartalanítás


Egy nősténytől és egy kandúrtól hét év alatt 420.000 leszármazott születik. E két egyed ivartalanítása tehát egyenlő 420.000 meg nem született macskával. Ekkora a felelőssége tehát mindazoknak, akik nem hajlandók ivartalanítani a macskájukat. Világméretű problémáról van szó, vannak országok, ahol az ivartalanítás szükségességét évtizedek óta hangsúlyozzák és sikerült is jelentős eredményeket elérni (pl. Ausztrália, Svájc, Svédország, Anglia), míg számos országban nem történik semmi érdemleges, az állatok szabadon szaporodnak, pusztulnak el fiatalon, betegségben, kegyetlenkedés miatt, balesetekben. Az Egyesült Államokból származó statisztikai adat szerint naponta 70.000 macskakölyök és 10.000 embergyerek születik. Még ha minden amerikai újszülött magához venne is egy kismacskát, akkor is 60.000 kismacska maradna gazda nélkül naponta az USA-ban! Magyarországon és sok helyütt a világban az az előítélet akadályozza az ivartalanítást, hogy „sajnálom, nem akarom megfosztani a macskát a szextől". Különösen a férfiak viszolyognak a kandúrok kasztrálásának gondolatától. Pedig a macskák körében a szex nem örömszerző foglalatosság, mint az emberek esetében. Pusztán a fajfenntartást célozza. A párzó macskák viselkedésének megfigyelése világosan bizonyítja, hogy abban sok öröme az egyik félnek sincs. Az is nyilvánvaló, hogy a nőstény csak akkor hajlandó magához engedni a kandúrt, ha éppen tüzel. A tüzelések közötti nyugalmi időben semmiféle szexuális magatartást nem mutat, ez is igazolja, hogy az nem számít örömforrásnak. Tehát az ivartalanítás nem fosztja meg a macskát semmiféle örömtől. Sőt, a tüzelési időszakban mind a nőstény, mind a hím általános egészségi állapota leromlik, étvágytalan, nyugtalan, szőre elveszíti a fényét. A vemhesség, a kölykök kihordása és felnevelése pedig még tovább terheli a nőstény szervezetét. Ha tehát a hátrányokat összevetjük az előnyökkel, a mérleg egyértelműen az ivarérettséget megelőző ivartalanítás felé billen. Akinek volt már módja megtapasztalni az együttélést egy ivartalanított macskával, határozottan állítja, hogy a legkellemesebb társállat az ivartalanított macska.


Az ivartalanítás előnyei


Az ivartalanítás nem csak a nem kívánatos kismacskák megszületését akadályozza meg, hanem egyben az legegészségesebb beavatkozások egyike.

Hogy miért?


1. A kandúrok ivarérés előtti kasztrálása csökkenti a prosztatamegbetegedések és a hererák veszélyét.

2. A hormonjaitól űzött kandúr sokat csavarog, közben súlyos, gyakran végzetes balesetek érik. A kasztrálás hatására leszokik a csavargásról.

3. A nőstények ivartalanítása az első tüzelés előtt jelentősen csökkenti az emlőrák veszélyét. Ha az ivartalanításra az első tüzelés után kerül sor, az emlőrák kockázata ötszázszor nagyobb.

4. A nem ivartalanított, idősebb nőstényeknél gyakori a gennyes méhgyulladás, amely túl sokszor végződik az állat pusztulásával.

5. Az ellés során komplikációk merülhetnek fel (pl. a császármetszés szükségessége), ha ezt időben nem ismerik fel, a nőstény el is pusztulhat.

6. A FeLV, FIV vírusait a párzó macskák egymásnak könnyen átadhatják, így terjesztve a betegséget társaikra és utódaikra."

/Egyik kérdésnél találtam/


Mondd el ezt neki és talán felfogja...

2012. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az a legszomorúbb, hogy nemcsak a laikusok állnak így hozzá.Közelben lakó állatorvosnak szóltam, ivartalaníttatni szeretném a cicát. Válasza: irigy vagyok, ezt a kis jót is elvenném tőle. Kénytelen voltam mások orvost keresni, több mint 20 km-re, azóta is hozzá viszem, ha cic bajunk van.

Nagy az állatorvosok felelőssége is.

Soknak találom a 420000 megszületett cicát.Nem számoltam még utána, de ez kegyetlen sok...

2012. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
16%

420000 macska??? valaki itt nem tud számolni :DD vegyük mindenből a maximumot: 7 éven keresztül évi 2 szaporulat amiben van 6-6 kismacska, mert a példacica nagyon termékeny :D tehát: 7x2x6=84

miről beszélünk? :D

2012. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: matekból 1-es. Minden megszületett macskának is születik kismacskája azoknak is és azoknak is....
2012. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ygí van. Itt nem a kölykökről volt szó, hanem a leszármazottakról... Nem mind1 ;)
2012. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

*így

:D

2012. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!