Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az érdekelne engem, hogyha...

Az érdekelne engem, hogyha veszek egy sziámi kiscicát, aminek a szülei nem törzskönyvesek, de fajtatiszták, akkor hogyan tudnám a sajátomat törzskönyveztetni?

Figyelt kérdés
Van lehetőség arra, hogy nem törzskönyves felmenőktől származó kisállatot törzskönyvezzek? Mert nem találtam erről semmit, de én szeretném, hogy az legyen. Segítsetek kérlek! :) Köszönöm

2012. dec. 13. 19:13
 1/5 Mecse ***** válasza:
100%

Nincs mód rá. Szervezetek adhatnak ki törzskönyvet macskáknak, de ahhoz kell a szülők X generációra visszamenőleg kiállított törzskönyve, anélkül erre nincsen mód.


Ha törzskönyves kiscicát szeretnél, akkor olyan vásárolj tenyésztőtől, ilyen egyszerű. Ha a szülők nem törzskönyvesek, semmi bizonyíték rá hogy tényleg azok, amiknek mondják őket, el sem hinnéd mennyi visszaélés van ezzel.


Plusz a törzskönyv nemcsak a vérvonalra garancia, hanem ahol törzskönyves cicát vásárolhatsz ott szűrik a felmenőket, stb. :)

2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Ha a szülőknek nincs törzskönyve, bizonyítani sem tudod hogy fajtatiszták, ezáltal a kiscicát sem tudod törzskönyveztetni.
2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2012. dec. 13. 19:42
 4/5 Vicuska87 ***** válasza:
54%

Nem tudod törzskönyveztetni!

Ha a szülők nem törzskönyvesek, ezáltal az sem biztos, hogy fajtatiszták!

2012. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szonjus ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy a szülők törzskönyvezhetőek , csak pl. nem lett a törzskönyvük kiváltva akkor lehet elvileg.
2012. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!