Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiskora óta szobacica kibírja,...

Kiskora óta szobacica kibírja, ha fűtetlen házban van kb. fél napig?

Figyelt kérdés

Van egy lehetőségünk, hogy panelból elköltözzünk kertes, pici házba, ahol kályhával kellene fűteni.

A kérdésem az lenne, hogy a cicám, aki már kb.13éves kibírná addig míg mi dolgozni vagyunk a fűtetlen házban? Lehet hülyeségnek tűnik, hogy ez miatt aggódok, de nem szeretném ha baja lenne. (tudom sok ember kiba-

ca ilyenkor is az állatokat, de mi nem vagyunk olyanok)

Volt valaki hasonló helyzetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 14. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Legtöbb helyen az állatokat alapból a szabadban tartják, így a fűtetlen lakás is luxus, nem beszélve a fűtöttről.
2012. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz fűtetlen ház alatt? Ha egy ház éjszakára be volt fűtve, kétlem, hogy napközben 15 fok alá csökkenne a hőmérséklet, csak mert délutánig nem raktok a tűzre. Szóval jeges idő azért nem lesz annak a cicának.
2012. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért a fűtetlen lakás nem hűl le 5-10 fok alá. Ott semmi baja nem lesz a cicának, de szerintem csinálj neki 1-2 kibélelt kuckót (dobozból, kis bejárattal) és úgyis bebújik, ha fázik. De nem fog:)
2012. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben nem voltam, de ötletem van: csinálj neki a lakásban kis kuckót, vagy akár macskaházat. Van fűthető macskapárna. Ha fázik, bebújhat oda. A házban azért védettebb neki, mint kint a hóban, szélben, úgyhogy nem hiszem, hogy így baja lenne.


(Mindjárt jönnek a hozzászólások: Macskának igenis kint van a helye, az enyémek is mindig kint voltak, semmi bajuk nem volt soha stb, pedig még orvost sem láttak soha.)

2012. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mikor hazaértek, csak befűtötök. Addig meg kibírja, ha nem lesz olyan nagyon meleg a házban. A fűtetlen lakás nem egyenlő azzal, ha nem gyújtasz be fél napig.
2012. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Van neki itt is kis kuckója. De mikor a radiátort feltekerem, akkor egyből ott van rajta...:)

Ezért féltem picit, mert ezt szokta meg. Meg tényleg elég öreg is már...na de majd megcsináljuk neki extra biztosra a házát. :)

Köszi a válaszokat!

2012. dec. 14. 18:14
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy bírná. Egyébként nem értem a kérdést.

Szerintem 15 foknál extrém esetben se menne le a házban a hőmérséklet délelőtt, ha este normálisan van fűtve.


Miért ne bírná ki? Van vastag bundjája...meg gondolom a dolgát az udvaron végzi (vagy kint) és látod ott sem fagy meg.

A macskák szívós állatok. Nem lesz semmi baja. Fölösleges aggódni miatta.

2012. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A dolgát alomba végzi. :)

Na, akkor nem aggódok. Köszi neked is. :)

2012. dec. 14. 18:42
 9/14 anonim ***** válasza:

Szoba macskának nem alakul ki vastag téli bunda, kint valóban könnyen megfagyna, ha most kikerülne, de bent nem lesz gond.

(Egyeseknél magától értetődő, hogy a macska bárhol, bárki udvarában wc-zhet... Meg is van a következmény általában.)

2012. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a bundája miatt kibirja
2012. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!