Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elméleti kérdés:Ha a macskátok...

Elméleti kérdés:Ha a macskátoknak, kutyátoknak valami baja lenne és nem volna állatorvos a közelben, akkor tudnátok vele mit kezdeni, hogy meggyógyuljon, vagy orvos híján elpusztulna?

Figyelt kérdés
Mennyire tudjátok,hogy a leggyakoribb betegségekre mit kell adni?
2012. dec. 15. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
mivel csupán a mi városunkban 3 állatorvos van, a szomszéd városban 2 plusz menhely, egy másik szomszéd településen pedig még kettő így nem kell ilyenen gondolkodnom. Már csak azért se mert van ügyelet
2012. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha a közelben nem lenne, de a legközelebbi városban lenne, kihívnám az orvost. Ha életveszélyben van, hányna, sok vizet vesztene, gubbaszt, nem eszik stb, akkor tudnám, hogy erre nincs házi gyógymód, azonnal orvost hívnék. De fel is szoktam telefonon hívni az orvost, hogy épp bent van e, ne vigyem potyára, vagy másik orvoshoz vigyem. Telefonon is megmondja, hogy mennyire komoly, várjam e meg a következő munkanapot, ha hétvége van, vagy vigyem be rögtön ügyeletre.

Leggyakoribb betegség, pl. kismacskáknál a csipásodás. Ilyen kisebb esetekben vannak házi gyógymódok, de ezek sem mindig hatásosak, nem kísérleteznék semmiképp, egy telefonhívás végképp bármikor belefér.

2012. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Van telefonom, innentől fogva tök mind1, hogy milyen messze van az állatorvos, mert egyrészt kihívom, másrészt elmondja telefonon, hogy addig mit csináljak.

Egyébként meg hiába tudom, hogy milyen gyógyszer vagy kezelés kell rá, azt honnan fogom megszülni? Hihetetlen módon nincs otthon gygyszertáram...

2012. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem.F@sza,hogy a kérdésre válaszoltatok,szokás szerint.Magyarul,ha nem volna állatorvos a világon,akkor nem tudnátok mit csinálni.Ilyen erővel ne tartsatok állatot!
2012. dec. 15. 20:06
 5/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem tudom magam elképzelni kb 200 évvel ezelőttre, azóta sok minden változott, ideje, hogy te is változz és orvost hívj az állatodhoz, nem pedig hagyod kínok között elpusztulni!!!! Ez állatkínzás, tudod, börtönbüntetés jár érte!
2012. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Házi praktikákat vártál betegségekre? Rossz helyen jársz!
2012. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 sippara ***** válasza:
100%
Miért, te (szintén elméletileg) mit csinálnál, ha a gyereked/férjed/anyád/apád/más családtagod összeesne és vért hányna? Ja, hogy semmit, mert nem vagy orvos? Akkor most nem szabadna emberek közelébe menned, vagy gyereket vállalnod? Nem igazán értem, hogy lehetséges az, hogy nem látod a logikai buktatót a saját gondolatmenetedben, de biztos mentális probléma, szóval menj vele orvoshoz.
2012. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Vicuska87 ***** válasza:
66%

Van telefon, internet, ha a saját orvosom nem érem el, aminek 1%-nyi esélye van, akkor telefon a legközelebbi városba, ahol van ügyelet, vagy egy kiváló doki, és spuri oda, minél gyorsabban!

Ezekre nincs házi gyógymód, ugyanúgy, mint ahogy például az emberi infarktusra sem. Oda is mentőt hívsz nem??? Vagy te házilag gyógyítod?

Szóval nálunk nincs választás, orvos van és kész!

2012. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én is orvost hívnék, vagy rögtön kocsiba ülnék vele és mennék ügyeletre. Helyzettől függ.

ha nem lennének orvosok, biztosan tudnám, hogy mikor mit kell alkalmazni, és lenne sok gyógynövény/gyógyszer nálam. De így, hogy vannak orvosok, ezeket az információkat elhagyjuk. Az orvosok arra vannak kitanítva, hogy mindenre tudják a megoldást, felismerjék a betegséget és gyógyítsanak. Nem gondolod?

ha te valami házi gyógyszerrel akarod meggyógyítani a kutyádat, javaslom vidd el szegényt egy IGAZI orvoshoz. Magad miatt, a lelkiismereted miatt. Vagy örök életedben azt akarod, hogy minden áldott nap eszedbe jusson a kínzott kutya szomorú feje?

2012. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

most nem azért de mi számít gyakori betegségnek egy kutyánál?


nyilván a hasmenést vagy egyszeri hányást mindenki le tudja kezelni. a bolhát is és a kullancsot is kiveszi a legtöbb gazdi (nekem nincs gusztusom hozzá)


de az állatoknak nincs olyan betegségük hogy áh csak megfáztam iszok egy coldrexet azt csá... ha a kutyánál észrevehető tünetek vannak, oda általában már orvos kell...

2012. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!