Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előkerül még a cicám?

Előkerül még a cicám?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést, kicsit hosszú lesz.. 2 éves nőstény cicáról van szó. Hétfőn hosszas előkészületek után (oltások, bolhaírtás, fogamzásgátló gyógyszer) levittük magunkkal a Balatonra. Miután megérkeztünk és kiengedtük a hordozóból azonnal elbújt a lomok közé a kertben és estig nem is jött elő. Sose volt még szabadban, nagyon meg volt riadva, a legkisebb zajtól megijedt. Mikor előjött, nagyon óvatosan szaglászott kicsit, majd eltűnt a szemünk elől. Reggel észrevettem, hogy megint a lomok közé ment egész nap ott kuksolt. Este megint előmerészkedett, ismét szaglászott, járkált, találkozott a szomszéd cicával..stb. Akkor láttuk utoljára, azaz ma este lesz 4. napja, hogy eltűnt. Én időközben hazautaztam, akik lennmaradtak, holnap reggel jönnek haza, mert ugye hétfőtől már munka van, dolgozni meg muszáj. A szomszédnéni rálát a telekre és megígérte, hogy majd figyeli, előjön-e a cica. (megadtuk neki az elérhetőségünket, ha meglesz azonnal utazik érte valaki). Megszakad a szívem ezért a macskáért, egész nap csak sírok. Attól félek, hogyha elő is kerül a cicám és azt látja, hogy nem vagyunk ott, újra világgá megy és akkor tényleg nem lesz meg soha. Most is úgy sírok, ha belegondolok, hogy mire gondolhat szegénykém, ha hazaér, és nem talál minket? Vajon észreveszi a szomszédnéni? Vajon ottmarad, míg le nem megy érte valaki? Vagy egyáltalán mi történhetett vele? Sokkot kapott az ijedtségtől és örökre elkujtorgott? Egyáltalán mit eszik, iszik? Annyira szomorú vagyok, így is annyi minden összejött mostanában, ez a cica volt az egyik fő vigaszom. Egyébként van a cica nyakában egy cicanyakörv rajta a mi elérhetőségünkkel.
2009. aug. 22. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
azt hogy visszatalál e a cica nem tudom, de mivel a nyakörvön rajta van az elérhetőség szerintem biztos megtalálja valaki és értesít! nagyon drukkolok, hogy meglegyen a cica!!!
2009. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Azt nem tudom hogy előjön e de talán igen.

Miért vittétek magatokkal? A macska helyfüggő állat. Sajnálom de jobb lett volna otthon hagyni és vlakit megkérni hogy etesse. Az is lehet hogy valaki befogja majd és a címetek alapján értesít titeket. Remélem előkerül.

2009. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azért vittük le, hogy lásson egy kis világot, vadászhasson..stb. Nem gondoltuk volna, hogy ez lesz, mert a korábbi macskáinkat is levittük, de azok nem tűntek el ennyire soha. Azok is szobamacskák voltak.
2009. aug. 22. 17:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajj:( Így, hogy nem volt még szabadban soha, mint írod, elég kockázatos levinni egy szobacicót, van amelyik nem bírja:S

Ha még nem tettél fel hirdetést róla, akkor szerintem mindenképpen érdemes lenne, ezek pl forgalmasabb helyek:

[link]

talaltcica.org

2009. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
a második válaszolónak: a macska NEM helyfüggő, nemtudom honnan veszed ezt a hülyeséget, ez nem igaz.
2009. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a macska gazdi fuggo... nem hiszitek? Nyaralni voltunk a telkunkon, es talaltunk egy cicat, odaszokott minden este... aztan vege volt a nyarnak, jottunk haza, beramoltunk a csomiba, a cica meglatta, es addig futott az auto utan amig fel nem vettuk...
2009. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

nos hát, úgye tudod, hogy picit butaság volt így kint hagyni, mert ha jól értettem, akkor kiengedtétek és éjjelre is kint maradhatott?? tudod, ismeretlen helyen van, új szagok, képek.. elkóricál, és lehet haza sem talál, ha egyáltalán nem esik valami baja... ha egy kutya elkapja?? látott már kutyát? ő nem tudja, hogy attól félni kell és futni... mi is többször elvittük cicánkat ide-oda mikor több napra mentünk és nem tudtunk senkit megkérni és mi is azt akartuk, hogy kicsit lásson mást is, de olyankor csak is annyit volt kint, amennyit mi is, amíg ott voltunk vele, akkor sem hagytuk nagyon messze menni, nehogy megijedjen és elfusson örökre... őszintén szólva, nem hiszem hogy meglesz, bár nagyon drukkolok, hogy én tévedjek...


a másik, az egyik kommenttel kapcsban, igen a cica helyfüggő, a kutya a gazdi függő, szokták mondani. hát van benne igazság, de szerintem inkább az ilyen egerésző cicákra jellemzőbb, akik épp hogy csak haza mennek enni, de a legtöbben szerintem gazdisak.:)

2009. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A macskát azért nevezik helyfüggő állatnak, mert a faciális feromonjaikkal bejelölik a környezetüket (ez az, amikor a pofájukat dörgölik az ajtófélfánal pl.). Ezek alapján tájékozódnak, közlekednek és ezek adják a biztonságérzetüket is. Új helyen addig nem szabad kiengedni a cicát, amíg meg nem szokta a helyet, hogy utána az ismerős helyről induljon már a szabadba. E mellett természetesen ragaszkodnak a gazdihoz is, de ez az elsődleges nekik. Én a helyedben visszamennék a cicáért és megvárnám, amíg előkerül, a kedvenc kajájával csalogatnám. Arra nincs sok esély, hogy a szomszéd pont meglátja vagy bárki más törődjön vele, még a biléta ellenére sem. Így, hogy ivaros pedig, még kisebb az esély. Kiengedni csak ivartalanított állatot szabad. A fogamzásgátló ugyan megakadályozhatja a vemhesülését, de a kandúrok akkor is zaklatják, ő pedig a hormonjai miatt utánuk fog menni, A fogamzásgátló ráadásul nagy százalékban rákot is okoz. Azért drukkolok a cicának! Menj el érte!
2009. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Visszamenni sajnos legközelebb csak szeptember 1. körül tudok, mert a napokban szigorlatozom és muszáj tanulnom, bár így pokoli nehéz. Minden nap imádkozom, hogy előkerüljön, rettenetesen magam alatt vagyok. Korábbi macskáinkat is vittük le így magunkkal, de azok soha nem tűntek el ilyen hosszú időre, még amikor legelső alkalommal voltak ott, akkor sem. Amúgy ez is szaglászott az első 2 napban a ház körül, utána tűnt el. Reményekedem... köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 24. 15:13
 10/18 anonim ***** válasza:
mindenképp írd meg hogy mi lett!
2009. aug. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!