Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi számít túlzott májfogyasztá...

Mi számít túlzott májfogyasztásnak egy macskánál?

Figyelt kérdés
"Máj: túlzott fogyasztása A-vitamin mérgezéshez vezet, amelytől az izmok és a csontok károsodnak"
2012. dec. 17. 19:07
 1/4 Mecse ***** válasza:

Bizony A-vitamin mérgezéshez vezethet a máj túlzott fogyasztása mivel annyira gazdag ebben a vitaminban. Napi mondjuk 10-15 dekánál több már ártalmas lehet folyamatosan adagolva ha nincs kiegyensúlyozva az étkezése.


A cicusok husibevitelének ideális esetben 80-85%-a színhús kellene hogy legyen, és olyan 5-10% belsőség (bármilyenre gondolok itt), a maradék pár %-ot kiteheti a csont (most nyers husival való etetésről beszélek nyilván).

2012. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam meglepem valami finomsággal. Talaáltam 0.414 kg májat 300Ft-ért. Hogyan osszam be neki pontos méregetés nélkül? Minden másnap egy darab? Pirítva adom neki nem nyersen.
2012. dec. 18. 08:21
 3/4 Mecse ***** válasza:

Nyersen is adhatod neki, semmi baja nem lesz tőle egyébként, szeretik a cicák a nyers húst / nyers belsőségeket, én cicusom is eszik nyers májat időről-időre. Persze ha te pirítva szeretnéd, akkor csináld úgy, csak ne fűszerezd be neki.


Minden másnap egy darabtól semmi baja nem lesz, nyugodtan odaadhatod neki úgy.

2012. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyersen nem ette meg, ezért adtam neki pirítva. (Egyből felfalta.) Holnap kap még egy kis adagot, a többi meg megy a kutyusnak darált húsos spagettivel (ez a kedvence :)), nehogy megromoljon.

2012. dec. 18. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!