Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiknél a wcben van az alom,...

Akiknél a wcben van az alom, ott mindig nyitva a wc ajtó?

Figyelt kérdés

mondjuk ha benn van valaki, akkor a cica nem tud ugye bemenni... ilyenkor vannak 'balesetek'? Vagy ha épp valaki 'nagydolgon' volt, akkor is nyitva hagyjátok?


a cica nem bántja a wc-kefét pl.? mert az ugye csak a földön van...


nálunk külön "szobája" van a cicának, de gondolkodom azon, hogy "beköltöztessem" az almot a WC-be.

Ha megmutatom neki, hol az alom, meg fogja találni, nem fog a régi helyre piszkítani? 3-4 hónapja van nálunk, azóta ott az alom.


Valamint ha belekakil, akkor azt ki szoktátok azonnal dobni, mikor észreveszitek (lehet a wcbe, ugye?), vagy hetente 2x mondjuk cserélitek az egészet?

Az alomtálcában van plusz zsák, papír, vagy valami, vagy csak simán megy bele az alom?


Adnátok tippeket?


2012. dec. 17. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én újságpapírt rakok először az alomtálcára, mert úgy könnyebb takarítani, nem ragad rá a cucc. Ha kakil azt rögtön kilapátolom, és kidobom, hogy ne legyen büdös, az egèszet pàr naponta cserélem, fúgg attól, h milyen koszos. Heti egyszer legalább fertőtlenítem és lemosom az alomtálcàt rendesen. Nekünk a fürdőben van az alom, ha van bent valaki, a cica megvárja, ők is vissza tudják tartani egy ideig, és megtanulta, hogy csak alomba szabad. Ha nagyon kell neki, miákol az ajtóban, és akkor a bent levő tudja, h be kéne engedni. Ha nincs bent senki, akkor meg nyitva az ajtó mindig.
2012. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ja és nálunk a wc a fürdőbe van, de sose bizergálta a wc-kefét, meg semmit. :)
2012. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáimnak teljesen zárt wcjük van, sokan szállítónak nézik, szinte bárhová tehetem, mert nem enged ki semmilyen szagot. Naponta 2x szoktam megnézni, takarítani ha kell. Mindig úgy rakom át hogy lássák a macskák is, egyszer sem volt belőle baj. Azt a pár percet pedig, míg esetleg be van zárva az ajtó bőven kibírják :)
2012. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Èn kutyás vagyok de talán tudok segíteni.Szóval:

Azt olvastam hogy újságpapírt lehet az alom alá rakni mert úgy könnyebb takarítani. A barátnőmék amint meglátják hogy "dolog van" az alomban rögtön kidobják (WC-be).

Nincs nyitva náluk az ajtó (WC-ben van az alom) hanem van ilyen szellőző vagy mi az ajtó alján és ott befér a cicó.

Ha meg van bent valaki úgy se megy be mert egy idegbeteg, de ez mellékes van még egy alom az erkélyen és azt használja.

2012. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alomra az van írva, hogy wc-be nem szabad dobni, mert ugye felszívja a nedvességet,stb. Megszokná, hogy új helyen van, az enyémnek egyszer megmutattam utána odament, nem zavarta. Nekem egy sima műanyag alomtálcám van, nincs benne semmi, nem szagít.
2012. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2-es, az milyen? hol lehet olyat venni és mennyiért? könnyű használni ??
2012. dec. 17. 21:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a wc-ben volt, akkor nyitva volt az ajtó. Nem piszkálta a wc kefét, a wc papírt tekerte le néha, de magasra tettem polcot.

Meg fogja találni, ha áthelyezed, nálam sem volt gond.

Szilikátos almot használok, az a nedvességet beszívja, a kakit a wc-be dobom.

Nálam nincs bent újságpapír, régen egyszer tettem, de mikor átázott nagyon büdös lett. Bár akkor még egy olcsóbb almot használtam, ami végül nem volt olcsóbb, mert sűrűn kellett cserélni.

A szilikátos magába szívja a nedvességet, így az alom tálca alját nem marja ki a pisi.

Nekem is fedeles van, az ajtó nincs rajta. Kisállatboltokban lehet kapni.

2012. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen a szilika alom a legjobb, csak drága. Én egy zacskóba lapátolom a kakit, és a szemétbe dobom. Miért pontoztátok le a válaszom, hogy nálunk a macska nem piszkálja a wc-kefét? Most komolyan kérdem.
2012. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én felpontoztam tehát valaki 0-át nyomhatott :/

Nem tudom nagyon az alom árakat, de ez 2730 Ft, 10L-es, és az van ráírva, hogy egy macskának 50-80napig elég, kettőnek 26-40 napig.

2012. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A sima kavicsos alom, 1000ft alatt van, attól függ hány kilós. Nekem a szilika sose tartott olyan sok ideig, mert lehet hogy mire megtelik, hosszú idő telik el, de èn szeretem 2naponta lecserélni az egész almot, hogy mindig tiszta legyen. :)
2012. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!