Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a 6 hónapos...

Hogy szoktassam rá a 6 hónapos cicánkat, hogy az udvaron/kertben végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Pici korától alomba kakil, pisil, így általában bent végzi a dolgát. Viszont volt már olyan, nem is egyszer, hogy kint játszott a kertbe, és ott pisilt, kakilt..nem jött csak azért, hogy az alomba kakiljon.

Szerintetek rá tudjuk szoktatni arra, hogy mindig kint kakiljon, pisiljen? Hogyan?


Köszönöm a segítséget!



2012. dec. 18. 12:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként lány cica, ha ez számít valamiben :)
2012. dec. 18. 12:25
 2/12 EagleHUN ***** válasza:
43%

Nyáron úgyis kiengeded majd és ott fogja végezni a dolgát.

Télen meg jó lesz neki az alom, miért menne ki a hidegbe. Miért akarod kiszoktatni erről? Lusta vagy almot takarítani?

2012. dec. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Maradj csak szépen az alomnál. Vagy szerinted a macskád tudja hol a birtokhatár és nem fog átmenni máshoz kakilni, pisilni? Aztán majd valami kedves szomszéd elteszi láb alól, megmérgezi, vagy a kutya kapja el. Amúgy sem hiszem, hogy bárki örülne egy egy rakás macskasz@rnak, főleg ha a felásott veteményesbe kaparja el.
2012. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindig rájövök, h kár ide a kisállat témakörbe kérdést feltennem..

Köszönöm azért a válaszokat!

2012. dec. 18. 13:48
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom én sem, hogy lehetne kiszoktatni,de én naponta többször kiengedem rövidebb időkre, és általában kint végzi el a dolgát.

Amúgy meg a mi kertünkbe is bejönnek idegen macskák, van , hogy ide is kakilnak, de hát könyörgöm macska.. azért még nem akarom megmérgezni.

2012. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha simán elteszed az almot, akkor ki fog menni, mert ott fog ideális helyet találni. Talán 1-2x bekakil előtte, de nem hinném.
2012. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vicuska87 ***** válasza:
Nem értem, hogyha egy benti cica, alomba végzi a dolgát, akkor miért kell kiszoktatni? Abszolút nem világos! Miért kényelmes az, hogyha ki-be engeded télen a -10'C-ba.
2012. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szeret kint lenni, még a legnagyobb hidegben is..sőt, ha esik az eső, sokszor akkor is ki akar menni.

Elég sok szempontból jobb lenne, ha kint végezné a dolgát. Pl. néha úgy kaparja el a kakiját, h olyan lesz a macsa, és olyankor sajnos mindenfelé szétviszi a házban a kakit. A másik ok, hogy kismama vagyok, így az almot nem is nagyon takaríthatom.. a férjem természetesen megcsinálja, de mikor dolgozik, akkor én veszem ki a kakiját az alomból, különben egész nap ott büdösödik.

Miért baj az, hogy szeretném, hogy a cica kint végezze a dolgát? És azok a macskák, akik egész évben ki vannak csapva? Télen nyáron kint vannak a szabadban? A szomszédunknak 3 macskája van, mint kinti cica, a -20 fokban is..nem csak kakilni jár ki, hanem aludni is a hidegben alszik egy kis neki szánd házikóban (ami természetesen nem fűtött)..

Szóval nem értem.. A mi macsekunk bent van, el van kényeztetve, tényleg imádjuk..és le vagyok támadva, mert legalább azt az egyet szeretném, hogy kint kakiljon,pisiljen..

2012. dec. 18. 22:09
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elt%FBnt&kat..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elveszett&ka..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=megm%E9rgezt..


Csak ezért nem szívesen engedném ki a macskáimat, és nem engedném kint wc-zni.

Természetesen én sem mérgezném meg más macskáját.

A kijárós macskák bizony elpusztulnak sokszor idő előtt, sokan ezt nem hajlandóak belátni, aztán majd itt jön a sírás rívás.

Nem mellesleg a macska érdekében írtam, amit írtam, ne kötekedésből.

Esetleg előszobába ki lehetne tenni az almot, hogy ne legyen büdös, míg valaki nem takarítja, vagy zárt, fedeles macskaalom.

Bent laknak a macskáim, de ha lenne kertem, akkor macskabiztos kerítés is lenne, tehát nem kell egy macskát feltétlenül bezárni.

2012. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Macskabiztos kerítés?? Az milyen? Biztos, hogy nem egy olcsó megoldás.. a telkünk elég nagy, ráadásul sarokporta vagyunk..


Rendes tőled, hogy felhívtad ezekre a figyelmem..!! A cica ivartalanítva lesz, az biztos.. elkóborolni még nem igazán szokott..úgy tudom,h a lány cicák amúgy sem mennek nagyon messzire.


Igazából, nekem több ismerősöm is van, akinek a cicója kijár wc-zni, és van olyan macsek is, amelyik már 16! éves..

Egyébként a cicánk nagyon szeret kint lenni! ha nem akarom kiengedni, akkor képes egész este a teraszajtóban sírni.

a szomszédjaink pedig nagyon rendes emberek. Kisgyerekes szülők, kutyával, macskával.. átjár hozzájuk a cicánk, de se a kutya nem bántja, se a szomszéd.. hozzánk is átjárnak a szomszéd macskák.


Köszönöm azért a segítséged! Az oldalakat, amiket küldtél átnézegettem, és döbbenten olvastam, hogy tényleg megmérgezik a macskákat.. :(

2012. dec. 19. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!