Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy török angóra...

Kaptam egy török angóra cicát,8 hónapos. De van egy félperzsám is. Jelenleg még fújnak egymásra. Szerintetek van remény, hogy elfogadják egymást? Ki tud valamit erről, illetve mit kell tudni a török angórák szokásairól?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 10:12
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:

Persze hogy van remény!


Kb 1 hónap és elfogadják egymást 100 %-osan!

Az eddig meglevő macskád, most úgy reagál, hogya mi eddig az ő területe volt, most odahoztál egy betolakodót!

2012. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Az első válaszoló jól mondta.A félperzsa cicád féltékeny,foglalkozz vele is minél többet.Pár hét múlva a legjobb barátok lesznek.
2012. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én december 2-án hoztam az akkor 7 hónapos ivartalanított fiúm mellé egy akkor 2,5 hónapos lányt, nagyon fújt a kicsire, a kicsi meg nagyon félt. Egy hét után már nem fújt rá, pár nappal később már elvoltak, most meg megy a nyali-fali... 1 hónap telt el és nagyon szereik egymást. egymás táljába bele esznek vagy egy tálból és nincs veszekedés...

Amúgy annyi tényleg igaz, hogy sokat foglalkozz az első cicával, mert féltékeny és megharagszik. Az enyém napokig elszaladt előlem, nem engedte, hogy kézbe vegyem, csak azért mert hoztam haza egy másik cicát. De már minden OK!

2013. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem is van egy török angóra lánykám, én is nyolc hónaposan vettem. Előtte egy Main Coonom volt (egyik sem pedigrés), de mindegyik olyan, amilyen a fajtajellemzői.

A török angóráról csak legekben tudok nyilatkozni, a másik cicához képest egyetemet végzett.

Engem szeret, nem a környezetéhez ragaszkodik. Bárhol vagyok, jön utánam, mint a kutyus. Úgy néz rám, mint egy istenre... lassan már én is szeretni fogom magamat...

Fél éve van nálunk. Ha fogat mosok, ott ül a mosdókagyló szélén. Ha lefekszem, az ágy melletti a kis puffjára fekszik. Ha netezek, odaül a képernyő elé, majd lefekszik és elalszik ott. De ha kimegyek, azonnal felébred és jön, vigyáz rám.És néz a gyönyörű szemeivel!

Imádom.Te is a rabja leszel.

Ha barátságról lesz szó a két cica között, szerintem rajta fog múlni.Igazán öntudatos, akaratos kis jószág, mindig határozott elképzelései vannak arról, hogy ő mit akar csinálni és neki mi a jó. Szeret minél magasabbra csücsülni, és lenézni ránk. Ha le akarjuk venni, már emeli is a kezét, hogy odacsap, ha nem tágítunk. Engem nem bánt, de a férjemnek tiszteletben kell tartani ezt a kardos menyecskét, mert simán lefújja őt.Nem tudom, hogy azóta hogy milyen a viszony a két cica között, nagyon örülnék, ha megírnád, érdekelne!

Bizonyára az angóra a főnök , és te vagy az, akit elfogad a családban. A kedvedért mindent meg fog tenni, meglátod. Ez a macska azon kevesek közé tartozik, aki az emberhez ragaszkodik.Olyan szinte, mint egy kutya (Csak szebb!)

Simán beveszi a gyógyszert, ha kérem, körmöt vághatok neki, kitörölhetem a fülét, bármi kellemetlen dolgot eltűr a kedvemért. Veled is így lesz.

Most is itt van mögöttem szétplaccsanva a radiátoron.

Bizonyára nagyon különböző a két cica, ugye? Én is szeretnék egy másik cicát mellé, de nagyon megfontolom, hogy milyet.Ha irnál a tapasztalaidról, vszeg hasznomra válna! Üdv Neked.

2013. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Török angóra nem csak hogy aktív, de brutálisan elnyomó más macskákkal szemben. Embert szereti de macskákat gyakran meggyilkolná.
2021. aug. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!