Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a macskám. Mit adhatnék...

Beteg a macskám. Mit adhatnék neki?

Figyelt kérdés
Így került hozzánk 5 napja. Csipásodik, néha nem annyira néha nagyon, azt le szoktuk neki mosni, viszont már taknyos is és éjszaka óta csak szuszog. Eszik, iszik rendesen, játszani is szokott. Anyám barátnője adott a kislánya gyulladáscsökkentőjéből vagy miből, hogy adjunk neki belőle mert az ő macskájuknak az jó volt. Elvinném orvoshoz de úgy tudom, hogy 2 ünnep között nem dolgozik, szerintem januárban lesz. A szüleim meg nem fognak 40km-t utazni miatta (nem szívtelenek, de most anyagilag kicsit szarul állnak). Mit tehetnénk, hogy jobb legyen neki? Benti cica, meleg van.
2012. dec. 23. 09:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda betanult kifogás. Hétfőn délelőtt munkanap van, két ünnep közt is, és van ügyelet is, telefonon fel lehet hívni az orvosokat ki dolgozik, 40km nem sok.

A többi házi praktikát majd más leírja, én nem szoktam kísérletezni, nézni hátha magától is helyrejön, közben meg szenved.

Amúgy meg macskanáthás lehet a macskád, ami komoly betegség.

2012. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem én találtam ki!


A macskanátha tünetei gennyes kötőhártya- és orrnyálkahártya-gyulladás. A cica szeme csipás, beragadt, nehezen kap levegőt, szörtyög, prüszköl és taknyos. Súlyos esetben a felső légúti elváltozások átterjedhetnek a tüdőre is és tüdőgyulladást okozhatnak.


A kezeletlen, vagy viszonylag későn kezelt esetek egy részénél előfordulhat olyan idült hörgő-légcső-orrhurut, amelyre a legtöbb gyógymód hatástalan. Sajnos van olyan is, hogy a cica nem gyógyítható meg, és állandó hörghuruttal kell együtt élnie. Szintén előfordulhat, hogy a kezeletlen állatoknál befekélyesedik a szaruhártya, amely legrosszabb esetben vakságot okozhat.

A kezeletlen vagy későn kezelt macskanátha komoly szövődményekkel járhat

Hogyan gyógyítható a macskanátha?


Amint a fenti tüneteket észleljük, vigyük el orvoshoz a cicát! Antibiotikum-kúrát kap kedvencünk, és gyulladáscsökkentőket, a baktériumos felülfertőzést megakadályozandó. Mivel vírusról van szó, ezért azt a cica szervezetének magának kell legyőznie, ehhez immunerősítőkkel és gondos ápolással tudunk hozzájárulni. Házilag ne is próbálkozzunk a macskanátha gyógyításával.

2012. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van ilyen.
2012. dec. 23. 09:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az még jobb, ha tudjátok és így sem visztek. Akkor adjátok le a macskát menhelyen, ott kikezelik. Azért mert aranyos kiscica, még nem elég ahhoz, hogy macskát tartsatok. Akkor tartsatok bármilyen állatot, ha van pénzetek ellátni.
2012. dec. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Akinek nincs pénze állatorvosra és gyógyszerekre, annak legfeljebb plüss macska való. És annak is akinek ilyen átlátszó kifogásai vannak. Vagy vidd el dokihoz, vagy add le menhelyre, mert ott legalább gondoskodnak róla.
2012. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szerinted tudtam, hogy beteg? Ha elmondod, hogy 15 évesen hogyan szerezzek pénzt és vigyem el orvoshoz -ami amúgy most hétfőn nincs- azt nagyon megköszönném! Hidd el, ha anyámék nem lennének elcsúszva a számlákkal meg egyéb ilyen jó dolgok, akkor már rég orvosnál lenne. A kutyám is rögtön el volt látva mikor beteg lett. Én meg pont nem az vagyok akit boldoggá tesz egy beteg állat látványa.
2012. dec. 23. 09:49
 7/19 A kérdező kommentje:

A másik az, hogy ha nem érdekelne és nem foglalkoznék vele akkor szerintetek feltettem volna a kérdést? Akkor megfognám és kiraknám valahol az út szélén.


Szeretem ezt az oldalt...

2012. dec. 23. 09:52
 8/19 anonim válasza:
24%
Paaaalinkaaat :D(by székely és a fia) :D
2012. dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Házilag nem tudod meggyógyítani sajnos, orvoshoz kell vinned akkor is, ha nincs rá pénzed. Szerezned kell valahonnan. Ügyelet mindenhol van, hétfő ráadásul munkanap. Hívd fel szépen az orvost és mondd el neki mi a helyzet, kérdezd meg hogy mikor viheted be, esetleg tud javasolni valamit addig is tudtok segíteni a cicának.
2012. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kölcsön kérni pár ezret a barátaidtól? Nem igaz hogy nem lehet néhány ezret összeszedni valahogy amikor a macska beteg.. Orvosnál általában van részletfizetés is ha úgy szeretnéd a macskát mozgósítanád magad és megtennél mindent hogy orvoshoz kerüljön. Nem igaz hogy ennyire életképtelen vagy.
2012. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!