Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban nevelkedett félénk...

Gombitomi kérdése:

Lakásban nevelkedett félénk macskát szeretnék kiszoktatni kertbe.4 éves és kizárólag a 4 fal között élt eddig. Ötlet? Esetleg hol találok ezzel kapcsolatos szakirodalmat?

Figyelt kérdés

Állatbarát vagyok, úgyhogy a "tedd ki és majd lesz vele valami..." stílusú válaszokat mellőzzétek, nem véleményt és bírálatot kérek, hanem tanácsokat.

Előre is köszi!



2012. dec. 23. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Én azért nem tenném ki már az udvarra, mert már megszokta a benti létet, és egy teljesen más környezetbe kerülve nem biztos, hogy jól érezné magát. Ezen kívül ha télen bent volt, nem nőtt annyira a szőre, mint az olyan macskáknak, akik egész ítéletidőben a hóban voltak (mint az enyém, mert ő kinti macsek). Így annyira nem erős az immunrendszere és lehet, hogy fázna kint. Ha ezek után mégis ki szeretnéd szoktatni, először minden nap csak pár percre vidd ki magaddal, így körülnézhet, látja, hogymi hol van, barátkozik majd a környezettel. Aztán egy idő után mindig egyre hosszabb időre menj ki vele. Mondjuk ez télen nem tűnik túl hívogató tanácsnak ebben a hidegben. :D Ha már órákat kint van, jöhet az, hogy egész napra kiteszitek, és egy darabig még éjszakára beengeditek, aztán már az estéket is kint töltheti. Ha csinálsz neki egy védett és meleg vízálló házikót, akkor nyugodt lehetsz, hogy ott fog aludni. Remélem, ez segített. :)
2012. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nem kötekedésből írom, de próbáld meg egyszer kivinni. Szaladni fog amerre lát. Elmegy, megijed valamitől, haza se talál többet.

Esetleg nagyon-nagyon fokozatosan lehetne. De az én macskám például kikérte magának, mikor le akartam vinni sétálni. Ő a benti létet szokta meg, azt írod ráadásul, hogy félénk.

Nem ismeri a kutyákat, autókat, kb a halálos ítélete lenne.

2012. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

És remélem nem úgy gondoltad, hogy teljesen ki, hanem, hogy kint is legyen néha, pl. mikor ti kimentek.

Mert teljesen kirakni kizárt. És amúgy is veszélyes kint, olvasgass kicsit vissza, mérgezés minden 3. kérdés, kutyás résznél is gyakori, hogy a kutyája széttépte a szomszéd macskát, mit tegyen, autógázolás stb stb.

Én is állatbarát vagyok, benti macskáim vannak.

2012. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Az én macsekom kint van, amióta megszületett. Orosz kék és házi macska keverék. Egyik ismerősünknél született és elhoztuk, mert senkinek nem kellett. Gyönyörű cica lett belőle. Ő ismeri a kinti világot, hiszen világéletében kint élt. A te cicád viszont mindentől meg fog ijedni, így elég kritikus, hogy mi lesz vele. Inkább azt javaslom, hogy ne szoktassátok ki, ha már régóta lakás-életmódban él. :)
2012. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Azt kell hogy mondjam hogy rakd ki. Nagyon jól ellesz. A macska házhoz szokik tehát visszatalál.
2012. dec. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!