Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fajtiszta macska mint pl a...

A fajtiszta macska mint pl a sziámi is Házi Macska?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 20:25
 1/5 gelazso ***** válasza:
48%

FAJTAtiszta a helyes kifejezés.A faj az: macska

A sziámi az az, a házi macska szerintem nem.

2012. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat fajtatiszta
2012. dec. 23. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Úgy értve házi macska, hogy házi, nem vad. De házi macskának az európai rövidszőrűt szokták hívni.
2012. dec. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Házi macska szerintem se konkrét macskafajta, inkább gyűjtőfogalom az utcán bóklászó, nem törzskönyvezett macskákra. Így tudom elképzelni.
2012. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A pontos definíció szerint a házi macska a fajt jelöli, azon belül is a háziasított példányokat. A házi jelzővel különböztetjük meg a vadmacskától és a többi macskafajtól, például a feketelábú macskától. Így a definícióba a fajtatiszták is beletartoznak. Hétköznapi nyelvben viszont a keverék macskákra szokták használni, és ez okozhat bonyodalmat. Az európai rövidszőrű egy fajta, standarddal, törzskönyvvel és minden mással, ami egy fajtához kell. Az európai keverék házimacskákból tenyésztették ki, így küllemre nem sok különbség van, de ettől ez még egy önálló fajta, és egy kertaljai házicirmos nem európai rövidszőrű.
2012. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!