Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy ilyen cica agresszív?

Egy ilyen cica agresszív?

Figyelt kérdés
van egy 9 hetes kiscicám.az esetek 80%-ában ha megsimogatnám,egyből "játszani kezd a kezemmel,és mindig tiszta karmolás vagyok.ez normális,vagy már sok?
2009. aug. 24. 13:18
 1/9 anonim válasza:
100%
Ez normális, nekem is volt egy ilyen kiscicám, sőt a mostani macskám (sziámi) felnőttkorára lett ilyen. Ha nem tetszik neki hogy simizni akarom, hárpia lesz és hozzá sem lehet érni:D
2009. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális, egyszerűen csak játékos, majd kinövi.
2009. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is ilyen pedig már 10 hónapos. Nem csak karmos, hanem harap is. De tiszta erőből.
2009. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az én cicám is ilyen most 3 hónapos. Mindig amikor meg akarom simogatni elkapja a kezem a karmaival és megakarja rágcsálni. Szerintem csak játékból csinálja bár már az egész karom tiszta karmolás.
2009. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen cicám és mivel benti cica volt velem aludt, na képzelhetitek nem volt ott alvás. Ráugrott a fejemre összekarmolt. Már féltem tőle. Meg néha egyszerűen csak felugrott a fejemre és megkarmolt vagy megharapott. Nagyon rossz cica volt, nevelhetetlen.
2009. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez abszolút cicajellem kérdése, ő ilyen durvább típus. Idővel talán lesz finomabb is, de a macskákat elég nehéz nevelni, szóval jobb, ha hozzászoksz, hogy törpetigrised van :)
2009. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kis korban még mindegyik cica ezt csinálja, ezért kell megpróbálni még időben leszoktatni róla. Az én kiscicámtól hetekig tele voltam karmolásokkal, de szerencsére már nem csinálja. Ha néha megpróbálja, egyszerűen nem foglalkozok vele, rá sem nézek, odébb megyek úgy, hogy a kezem ne nagyon mozgassam előtte. Akkor abbahagyja, mert nincs "mozgó célpont, amire vadászna". De lehet hogy az én cicám az átlagnál rendesebb.
2009. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kiscicáknál ez teljesen normális. Nekem a kicsi most 4 hónapos, és csak akkor lehet simizni ha már nagyon álmos. :) A nagycicám meg egy éves kora körül kezdett ezen a téren lenyugodni.

Majd ivartalanníttasd, az sokat segít a helyzeten. Olyan 6-7 hónapos kor akörül vidd. Onnatól 2-4 hónap (cicája válogatja), és látványosan megnyugszik. :)

Addig meg szokd meg a karmolásokat, és próbáld meg nevelni, hátha...

Nekem egy idő után már nem is fájt a karmolás, konkrétan feljebbtolták a cicák a fájdalomküszöböm. :)

2009. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem agresszív csak játékos, felnőtt korára is aktívabb macska lesz. Csak ne hagyd neki nagyon mert megszokja és ha nagy lesz akkor ugyanúgy csinálja és nem fogja tudni hogy sokkal jobban karmol mint kiscicaként.
2009. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!