Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, szerintetek?

Macskások, szerintetek?

Figyelt kérdés
Olvastam már pár érdekes kérdést és választ is, érdekelne, Ti macskagazdik hogy gondoljátok, meg lehet-e szabni a cicának, hogy ne menjen a szomszéd kertjébe? És ha igen, milyen módszerrel?

2012. dec. 26. 13:04
 1/6 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Megszabni nem tudod!

Ellene tudsz tenni, macskabiztos kerítéssel!

2012. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetris ***** válasza:
26%
Egy macskának eleve nem szabhatsz meg semmit. Ők olyan erős egyéniségek, hogy a korlátokat nem nagyon tűrik. Ha kedve van átmenni a szomszédhoz, akkor át is fog menni. Talán, ha a szomszéd párszor felrúgja, vagy leönti vízzel, vagy bármi más inzultus éri ott a cicát, akkor nem megy oda át többet. Valahol olvastam, hogy a macskát úgy lehet megnevelni, hogy ha vizipisztollyal lespricceled, amikor rosszaságot csinál. De ezt csak a rosszalkodás pillanatában teheted meg, mert később már nem fogja megérteni, hogy mi van.
2012. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Jelenleg nincs kertem, de amiket olvasok itt nap mint elrettent attól, hogy a macskámnak megengedjem, hogy bárhová elmenjen a birtokomon kívül.

Először állatkertben láttam egy nagyon jó megoldást, a hiúzoknak volt felülről is zárt részük, tele fákkal, bokrokkal. Ez nyilván nem olcsó, de nekem nagyon tetszett.

Van macskabiztos kerítés, ez sem olcsó. Hogy kinek milyen a terepe, ezzel szoktak jönni, nem kell az egész udvart elkeríteni, ha pl házzal szemben is van kis udvar az utcafronton, de ezt mindenki oldja meg maga, hívjon ki szakembert, ne várja, hogy itt tervrajzot készítsek.

A macskáim most csak az erkélyre mennek ki, kb ekkora vagy ennél jóval nagyobb kennelt is lehet építeni, neten vannak fent bőven.

[link]

Ilyenkor jön a kifogás, hogy hülyeség a macskát bezárni. Lehet választani, bezárom egy tágas helyre, teli játékokkal, fákkal, beengedem a házba és leél velem 20 évet, vagy 3 év lesz átlag életkor. Igen ennyi, neten olvasni, átlag azt jelenti, elélhet 15 évig, de valamelyik csak 6 hónapig, főleg mikor ivaréretté válnak, kóborolnak és már el is ütötték.

Ha egyből nem is lenne ilyenre pénzem, elkezdeném szépen lassan kiépíteni és addig a macska bent lenn.

Amúgy kell a macskára költeni, ivartalanítás, oltás, etetés, orvosi ellátás, igen még ünnepnapkor is.

2012. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

A másik kifogás, hogy mert más se csinálja akkor én se fogom.

OFF: Előre is köszöntöm hű követőimet, akik csak miattam lépnek fel és szorgalmasan lepontoznak.

Ettől a macskátok még karácsonykor is megbetegszik, velük kéne ennyit törődni.

2012. dec. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtiltani nem lehet. Ivartalanítással csökkenthető a csavargás, főleg, ha nőstény és nagy a kert. Az enyémek nem szoktak elmenni messze, mindig a kertben vannak vagy közel és füttyszóra azonnal jönnek. Mikor kimegyek az utcára jönnek ők is, de aztán egy befelére bemennek. Persze a kandúrommal teljesen más, sokat kóborol, verekszik, remélem az ivartalanítás majd segít rajta.
2012. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert olyan válaszokat olvastam néhány helyen, hogy a macskát "meg kell nevelni". Nekünk mindig voltak cicáink, és mindig átmentek a szomszéd kertjébe. Én is azt gondolom, hogy csak bezárva nem mennek el, eleve territoriális, és vadászó lények, tehát mennek, verekednek, csajoznak. És nem idomíthatók, mint a kutyák, vagy sokkal kevésbé, és csak arra, amihez kedvük is van.

A spriccelés sem mindig jön be, én sosem spricceltem a cicám, de ismeri, mert a virágokat szoktam permetezni vízzel, és utálja. Ha olyat csinál, ami nekem nem tetszik, csak megmutatom neki a flakont, ért a szóból, de csak akkor. Egyébként nem szoktam korlátozni, mert nem csinál rosszaságokat, akkor bohóckodik, ha figyelemre vágyik. Ő most szobacica, 2. emeleten vagyunk. De amikor kertes házban laktunk, bizony nem lehetett egyiknek sem megmondani, mikor, hová és meddig. Voltak roh@dék szomszédok, akik mérgeztek, mert átjártak a cicák, de akkor bezzeg felfelé állt a kurv@ szájuk, amikor arról volt szó, hogy nincs egér, patkány a terciájukon, mert a mieink mindig jó vadászok voltak.

Szóval csak arra voltam kíváncsi, hogy nagyjából egy véleményen vagytok velem.

Szeretekfőzni, nincs baj a kommentjeiddel. Én is költök a cicára, ivartalanítva lett fél évesen, oltásokat is kapja, és megüljük a szülinapját is, ahogy ünnepekkor sem marad ki a sorból. Mikor nem volt pénzem, akkor is az volt az első, hogy neki megvettem a hónapra előre az almot, kaját, velem meg majd lesz valami.

Köszi a válaszokat!

2012. dec. 27. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!