Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg meg fog dögleni a...

Tényleg meg fog dögleni a cicám? Mikor?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan cicánk, aki az udvaron van. Sokat eljár, nem lett kiherélve. 3 hete nagyon megtépték, lett egy nagy seb a nyakán, elvittük dokihoz, adott neki injekciót, kezelni kellett és bezárni, hogy begyógyuljon. A doki szerint nagyon ki volt száradva a macska, igaz, mindig is hasmenése volt. Erre kefírt javasolt, ami be is jött, megette szépen és azóta nincs hasmenése.

A macska 2 hétig volt bezárva, szépen elkezdett pocakosodni, és épp kértünk időt herélésre, mikor mondta a mama, hogy a macskával valami nincs rendben, meg fog dögleni.

Nekünk is feltűnt, hogy bár a macska nagyon pocakos lett, mint aki holnap kölykedzik, de amúgy még mindig csont és bőr... Felhívtam a dokit aki látatlanban is sajna azt mondta, hogy valószínü,meg fog dögleni, mert ez egy fertőző hasnyálmirigy betegség...

holnap tudja megnézni, elvisszük az állatorvoshoz.

Kiváncsi vagyok, tényleg megdöglik? Mikor? Szenved? Fáj neki? Jobb ha elaltatjuk? Vagy ne? ....

Mit tegyünk?

Van tapasztalatotok ilyenről?


2009. aug. 24. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom a cicusodat, de azért ne add még fel a reményt, hisz még él. Várd meg a holnapot, mert nem biztos hogy a doki látatlanban jó diagnózist tud felállítani.

találtam egy linket a betegségről

[link]


Üdv

2009. aug. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha szeretnéd ezt a cicát akkor nem így irnád, hogy: "TÉNYLEG MEGDÖGLIK???" Ha fontos lenne neked a cica így irnád, hogy itt hagy minket vagy elpusztul..de ne iylen trágád bezséddel fejezd ki magad!
2009. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

ne abba kössél már bele hogy hogy írja mikor itt nagyobb a probléma!

Te jó ég!


Várd meg a holnapot kedves kérdező!

2009. aug. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
döglik szót kell használni az állatoknál.
2009. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
62%
Nekem is van 3 állatom, de soha nem tudnám azt mondani hogy megdöglik. Elpusztul. Egyetértek a második válaszolóval....
2009. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt legjobban a doki tudja megmondani. Ha másnak volt is ilyen betegséggel kapcsolata, egyáltalán nem biztos, hogy ugyanolyan állapotú, immunrendszerű macskája volt, és ugyanilyen súlyos betegsége.
2009. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két értelmes választ, a fikázásokra nem számítottam.

Szeretem a cicát, de tény, hogy nem adnám érte az életem. Sőt, nem adnék a kezelésére sem több tízezer forintot, főleg ha kétes, hogy meggyógyul...

Van egy 14 hós lányom és egy 13 hetes pocaklakóm, ők fontosabbak jelenleg, mint a halálra ítélt macska kezelése. A doki szerint sincs sok esélye, de pontosabbat holnap fogok csak tudni.

Tapasztalatokra voltam kíváncsi, hogy más is járt-e így, és mit tapasztalat?

Sajnálom, már most félek milyen lesz elveszíteni, milyen lesz udvaron megtalálni, vagy elvinni elaltatni, és már a gondolatára is összeszorul a szívem...

És igen, humánusabb szó az elalszik vagy elpusztul, de az állatokra a megdöglik szót szokás használni, ez nem helytelen.

2009. aug. 24. 19:37
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ami a cicádnak van valoszínüleg a FIP nevü halálos betegség ami a macskákat betegíti meg.Én nagyon nem szeretném ha a cicám ebben a betegségben halna meg.
2009. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
58%

Én még nem jártam így , de csak annyit szeretnék hozzá tenni hogy akármilyen állatról van szó most itt akkor sem döglik meg , azt csak "bizonyos" emberek mondják .

Mi emberek szerinted megdöglünk ? Nem,pedig mi vagyunk a világ legnagyobb állatai .

Nos csak ennyi . Amm... remélem a cicád meggyógyul és nem hal meg !

És a Dokid helyében nem diagnoztizálgatnák látatlanba és főleg nem mondanék egy aggódó gazdinak ilyet.

Holnap kérlek írd meg mi lesz a cicussal !

2009. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj, de azt még hozzátenném, hogy legközelebb jól gondold át, szeretnél-e bármilyen állatot tartani, mert ha egyszer már vállaltad, azért felelősséggel tartozol. Értem, hogy elviszed orvoshoz, és az anyagiak..., de arról a cica nem tehet, hogy lebetegedett, és bizony te nem fizetsz érte több tízezret...

Csak azért írtam, mert én bármit megtennék, ha az állatom megbetegszik, mert ő is családtag.

Ne haragudj, nem szándékoztalak megbántani, de legközelebb jól gondold át, hogy tudsz-e vállalni egy állatot, mert sajnos a betegséget is bele kell számolni.

2009. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!