Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtó nyakörv a cicámra?

Bolhairtó nyakörv a cicámra?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kicsi cicám, nemrég fogadtam örökbe. Iszonyatosan bolhás volt, többször megfürdettem már és vagy 100 bolhát kiszedtem már belőle. Vettem neki bolhaírtó nyakörvet, de úgy hallottam, hogy azt csak 6 hónapos kortól lehet, viszont az eladó azt mondta hogy azt már 3 hónaposan is ráadhatom. De nincs ráírva sehova (ezt az eladó is kihangsúlyozta) az egyik kérdésem az, hogy rá adhatom-e a cicusra? Nem lesz-e baja tőle?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a bolhák miatt eléggé szétvakarta magát és a nyakán van 2db különálló borsószem nagyságú seb (de már varras) és ha ráadnám a nyakörvet lenne-e baj ebből? Szabad?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 27. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
az én cicámnak nem lett tőle baja,viszont ha van rá pénzed akkor nem ártana venned bolhairtó spreyt,gondolom a cicádnak is van saját kis helye ahol aludni szokott,azt érdemes lenne befújni mert az ilyen helyeken rengeteg bolha telepedhet meg és mindig csak átmennek a cicádra amikor oda fekszik
2012. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát vanni van, de sose oda fekszik. hanem mindenhova máshova. Az ágyba, a levetett pulcsimra.... ilyesmi :) Venni fogok olyan spray-t is de azt a környezetre szabad fújni, az állatra nem (én így tudom de majd még utána nézek) Lidl-ben most 700 körül van az ilyen spray.
2012. dec. 27. 17:20
 3/4 dixa1994 válasza:
Van egy olyan szer hogy macskamenta azt a helyére csepegteted és oda fog menni (nekünk bevált). Ne engedd fel sehova míg nem teljesen bolha mentes mert az viszont az ember bőrére nem a legegészségesebb. Amíg a seb nem gyógyult be rajta addig ne add rá a bolhanyakörvet. Van többféle olyan bolhairtó szer amit a nyakára kell csepegtetni és tényleg hasznos próbáld ki.
2012. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már ilyen nyakra csöpögtetős mizériákat ráadásul bio cucc volt és nem hatott semmit (lehet hogy pont azért mert bio volt és gyenge, nem tudom). Az a helyzet hogy 3 hónapos a cica, és nem merem ráadni, mert úgy tudom, hogy csak 6 hónapos kortól lehet rátenni, mert amíg kicsi hozzá túl "erős" neki a nyakörv és irritálhatja a bőrét. De az eladó viszont azt mondta hogy azt a fajtát már 3 hónapos kortól rá lehet tenni, de mondta hogy sajnos ez nincs ráírva a csomagolásra (semmiféle adat nem volt arról, hogy milyen idős cicákon lehet alkalmazni..) Szóval nem tudom, hogy higgyek-e neki, vagy csak azért mondta, hogy megvegyek a nyakörvet?!


Segítsetek légyszi!

2012. dec. 31. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!