Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felvesszuk a macskat a foldrol...

Felvesszuk a macskat a foldrol olbe, erre pisil es szarik, mi a baja?

Figyelt kérdés

8 honapos bengali macska, 1.5 honapja van nalunk, az elozo gazdaja nem foglalkozott vele, az utcan volt egesz nap a macska.

Az elso 1 honap oke volt ,aranyos volt legtobb esetben, komolyabb gond nem volt vele.

Az utolso 2 hetben megvaltozott a macska, csunyan nyavog ha felvesszuk vagy a szemebe nez a parom (velem nem mer) es rendszeresen pisil vagy szarik, neha ok nelkul is.

Ha felne azt gondoljuk akkor egy egy csepp vagy kis kaki, de nem... ez kinyomja magabol az egesz adagot...

ES a kis mocsok, utana meg csovalja a farkat ha a parom nem engedi el a pisi ellenere sem...

Nehanyszor mar megteptem, belenyomtam a fejet a pisibe, bezartam a ketrecebe is, es a kis rohadek tudja hogy rosszat csinal, tudja hogy mit csinal!!!

Latjuk rajta hogy tudja.

Sokan mondjak hogy onallo jellem, meg szemelyiseg ,stb. de attol meg nem kell rahagyni mindent es igenis lehet nevelni csak kemenyen es kitartoan kell szerintem, de majd kiderul...

Minden otletet szivesen veszunk, koszonjuk.


2012. dec. 27. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Na azért álljon már meg a menet. Egy tisztelettudó macska nem válik ilyenné a semmitől...

Lehet, hogy tényleg tudja, hogy rosszat csinál, de simán sanszos, hogy ő sem tud mit tenni ellene. Ennek kiváltó oka pedig lehet betegség vagy rossz élmény. Az utóbbi azt jelenti, hogy esetleg történt vele valami, aminek hatására ilyen viselkedést tanúsít, és mostanában nagyon ellenséges veletek. A szembenézős dolog, amit említettél, nagyon gyanús nekem ebből a szempontból; tudniillik az állatok zöme az intenzív szemkontaktust támadásnak veszi. Nyilván, ha jó kapcsolatot ápoltok a cicával, akkor nem kellene beidegesednie, a ha szemébe néztek.

Ebből nem következik feltétlenül az, hogy ti vagytok a felelősek a macska hülyeségeiért, de akár még az is lehet. Mindenesetre ne verjétek, mert azzal csak rosszabb lesz. Szóval érted, mire célzok, a macska viselkedése semmiképp nem normális, de ezt ti nem tudjátok biztonságosan megoldani, maximum egy állatorvos.

2012. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csúnyán nyávog ha felveszitek - talán fáj valamije. Az, hogy odawc-zik, talán azért van, mert nem bírja tartani, megfogjátok. A farok csóválás idegesség jele. Szerintem valami betegsége van a gyomrával.

A macskák nem utálatosságból csinálnak ezt azt, mindig megvan az oka!

Büntetni nem szabad, képzeld el, ha beteg vagy és még meg is csapkodnak.

Vigyétek el egy alapos kivizsgálásra.

2012. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vicuska87 ***** válasza:
28%

Magától a macska nem csinál ilyet ezt szögezzük le szerintem először is!

Ivartalanítsátok szerintem, így elsőre!

És vigyétek el orvoshoz, kivizsgáltatni!

Vagy a másik, hogy ti sem bántok vele megfelelően, és így bosszulja meg!

2012. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet direkt, a macska igényes állat, egy kutyáról százszor hamarabb elhiszem, hogy direkt kiszúrásból az öledbe tojik!

Mindenképp vidd el orvoshoz, gondolj bele, az állatok a dolgukat általában akkor végzik, ha senki nem látja őket, mert olyankor sebezhetők, ez náluk ösztönös! Biztos, hogy valami baja van, csak nem tudja elmondani. Lehet azért néz úgy, mert azt gondolja, nem igaz, hogy még mindig nem kapcsoltál, hogy valami nem stimmel, hogy az öledbe végzem a dolgom!

Tudja, hogy rossz, mert már párszor belenyomtad a fejét a cuccba, de azt nem tudja hozzátenni, hogy bocsi, nem direkt volt, csak nem tudtam tartani. Ezt a "kis rohadek tudja hogy rosszat csinal, tudja hogy mit csinal!!!

Latjuk rajta hogy tudja. " állapotot pont te idézted elő azzal, hogy büntetted. Alapban nem baj, ha megtanulja, de alapos a gyanú, hogy gond van. Nem lennél te is nyugodtabb, ha megnézetnéd az állatorvossal??????

2012. dec. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!