Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem hajlandó enni, ha...

A cicám nem hajlandó enni, ha távol vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves macskám, aki nem hajlandó enni a távollétemben. Egyébként sokat eszik, többet, mint egy átlagos cica. De ha el kell mennem pár napra vagy egy hétre, alig eszik. A szomszédot szoktam megkérni, hogy etesse, akiben bízom, így nem hinném, hogy éhezteti; mégis, mikor visszaérek, mindig soványabb egy kicsit a cica. Mikor legutóbb egy hetet voltam távol, vagy másfél kilót veszített szegény! Miért lehet ez?

2012. dec. 27. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismertem én is egy ilyen macskát. Esetleg addig valami ízletesebb étel, amit szívesebben eszik. Lehet, hogy csak benned bízik, mástól nem fogadja el az ételt. Mennyire ismeri a szomszédot? Lehet, hogy kicsit össze kéne barátkoztatni a macskával :)
2012. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám ugyanilyen volt. Két megoldás létezett nála. Amúgy is jó kajákat evett, de ha elmentem és más etette, akkor beraktároztam neki nagyon drága kajákból, azokra általában nem mondott nemet.

Másik esetben pedig szivatta azt aki adta a kaját és csak egyesével fogadta el a szárazkaját úgy, hogy a tányérja mellé kellett tenni (egyesével).

2012. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém sem eszik, sőt, wc-re sem megy, amíg nem vagyunk itthon. Anyumra szoktam bízni az etetést, de nem hatja meg őfelségét. A drágább kajákra tojik, mindig csak azt eszi, ami épp kedvenc. De a luxuskajákat nem szokta szeretni.

Azért lehet, mert nincs meg a társasága, ragaszkodik hozzád, hiányzol neki, és attól, hogy távol vagy, felborul a kis életritmusa.

2012. dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém se eszik, ha nem vagyok itthon. Egy éjszakára hagytam magára, mikor visszajöttem, azt a duzzogást!

Máskor vár az ajtóban. Most a szekrény legmagasabb pontjáról nézett le rám, de úgy mint egy hisztis gyerek.

Három kiló szőrcsimbók az úr itthon. :)

2012. dec. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém tutul, ha elmegyünk, és be sem lehet jönni tőle, ha megérkezünk. Duzzogni ő is szeret, csak ő hét kiló sértődés egy kupacon.
2012. dec. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én cicuskám is 7-8 kiló :) Ő is sértődős.
2012. dec. 28. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!