Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig élt FIP-es cicád?

Meddig élt FIP-es cicád?

Figyelt kérdés

2 hete kezdett nőni a hasa, a doki ma megerősítette, hogy FIP. Nem tudta megmondani ,mennyi van vissza szegény cicának...

Azt mondta, amíg eszik, iszik, székel, várjunk, ha már nem teszi ezeket, el kell altatni...

Sajnálom...


2009. aug. 25. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem macskát, aki még 1 évig élt.

Nagyon vigyázzatok más macskákkal (nálatok vagy ismerősnél), csináljatok koronavírus vizsgálatot és ha nem fertőzött, akkor oltassátok be őket!

2009. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekünk nincs több macskánk, de a cica még el-el jár itthonról ha nem is olyan intenzitással.

Akkor én most felelős vagyok azért hogy más, idegen macskákat megfertőz? Hogy tudnám megakadályozni, hogy az udvarban maradjon?

Ő most fertőző ebben az állapotában más macskákra nézve?

2009. aug. 25. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A koronavírus fertőző, nyállal és ürülékkel terjed. De nem minden macska aki koronavírus hordozó betegszik meg (kicsit hasonlít a HIV és az AIDS viszonyára), vannak macskák akik évekig hordozók, de soha nem betegszenek meg.

A te macskád is valószínüleg így kapta el, és tovább is adhatja. Ezért szokták a macsakákat már kölyökkorkban oltani ellene és utána ezt évente kell ismételni. Nem tudom mennyire vannak oltva a környéken a macskák (ezek szerint a tiéd sem volt oltva) de elkaphatják.

2009. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom ami a cicáddal történt. Igen, fertőző. De hogy a kérdésedre válaszoljak, nem tudom, hogy meddig élt a mi cicánk, mert a doki már hónapokkal korábban sejtette, de nem mondta, mert nem volt benne biztos. 1 éves korában altattuk el. Amikor már nem evett... Viszont bújt és dorombolt. Amikor a doki közölte, hogy meg fog halni, én olyan sokkot kaptam, hogy képtelen voltam hazavinni... De neki már nem volt sok hátra, teljesen le volt fogyva, napok óta nem evett akkor már.

Hogy mennyit élhetett??? Talán 2-3 hónapot... De az utolsó - aligevős időszak - 1-2 hét is volt. Az első időszakban azt hittük, hogy vemhes, azért nem volt furcsa, hogy nő a hasa.

Gyönyörű cica volt, nagyon szerettük.

Nagyon sok infot találsz itt a FIP-ről:

[link]

Ha van időd, olvasd végig az elejétől ezt a fórumot.

A FIP szerintem annyira igazságtalan a cicákkal, mint a gyógyíthatatlan rák a gyerekekkel - nem tudod megelőzni sem, és gyógyítani sem.

2009. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2009. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szervál ***** válasza:
Nekem nem volt FIPes cicám de annyit mondok:amíg él foglalkozzatok vele etessétek itassátok és persze tartsátok rajta aszemeteket ha nagyon melegnap van sokszor aggy neki innit.az eggyik barátomnak voltFIPes cicája és gondozta és egy év+4 hónap5napig élt és nagyon boldog volt a barátom hogy ennyire sokáig kitartott a cicája és ennyire komoly betegség és mégis.szóval sok szerencsét kívánok neked és a cicádnak!
2009. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem célom , hogy sokáig szenvedjen---

Minden nap nagyobb hasa,már alig tud menni szegényem...

Kényzetetésben nincs hiány.

2009. aug. 27. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!