Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy gyönyörű szép fajtiszt...

Van egy gyönyörű szép fajtiszta fóka jegyű Sziámi kandúr kiscicám. Még nem ivar érett, de ha az lesz, szeretném hirdetni Interneten a fedeztetést. Valaki le tudná nekem írni, hogy egy ilyen macska pároztatása hogy működik?

Figyelt kérdés
Össze kell zárni őket, egy nagyobb helyen, vagy majd nekem kell elvinni a kandúrt ?

2013. jan. 1. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
A helyedben ivartalaníttatnám, ugyanis a jelölés kára nagyobb lesz, mint amennyi hasznot hoz a pároztatás. Borzasztó büdös a fiú macska jelölése, átveszi a szagot a lakás, ágy, fal, ruháid, hamar eleged lesz és mindenből vehetsz újat.
2013. jan. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem beszélve arról, hogy az odahordott szaporított és szaporításra tartott macskáktól elkaphat valamit. Például a FeLV-et, ami a 3 halálos macska betegség egyike. Mert azt ugye nem hiszed, hogy hozzád tenyésztők mennének?
2013. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyvezett? Származási lapja van? Ha igen,akkor ahonnan vetted,a tenyésztő tud segiteni,hogy kivel hozd össze a macskát. A tenyésztéshez hozzáértés kell,ismerni kell az állat felmenőit,őseit,ez alapján lehet kiválasztani a hozzá illő párt! Ehhez tudás és sok tapasztalat kell! Nem elég egy szép macska! Ja, és kiállitásokra kell vinned a macskádat,hogy egyáltalán tenyésztésbe lehet-e vonni?! Ha a kiállitáson eredménytelen,akkor ivartalanitani kell!
2013. jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Vicuska87 ***** válasza:
57%

Hála annak a jó istennek, hogy ez nem ilyen egyszerűen működik!

Van a cicádnak törzskönyve, oltási könyve, és a tenyésztő, akitől megvásároltad, na attól kérj ehhez segítséget...

Jaaa, hogy nem tenyészcicának vetted? Csak szaporítani akarod?

Hát ahhoz meg aztán csak gratulálni tudok!

2013. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mecse ***** válasza:
100%

Már elmondták amit mondani akartam, még annyit tennék hozzá hogyha ténylegesen tenyészcicát vettél akkor az nem így működik.


A tenyésztő nem járulna hozzá ahhoz hogy a vérvonalát fedeztetésre használják, ilyen nincsen valamire való tenyésztőknél.


Kiállításokon tényleg kell eredményeket felmutatni hogy igazold hogy a macskád kiemelkedő példánya a fajtájának, hogy típusos, hogy minden tulajdonságot hordoz amit egy sziámitól elvárnak.


Ezen kívül le is kell szűretned a cicádat 5-6 betegségre még akkor is ha a szülei szűrve voltak (amit feltételezek, ha tenyészetből vetted), ez szimplán előírás, és a leendő gazdijai a kiscicáknak majd kérhetik a papírokat amelyek ezt igazolják (ahogyan én is elkértem amikor a cicámat megvásároltam, mert mondani bármit lehet).


A macska párzásáról rengeteg dolgot tudsz interneten olvasni, de nem akarok egyből bunkó lenni és feltételezni hogy nem tenyészcica minőségű az állatod és csak bele akarsz ugrani ebbe, így linkelek neked egy forrást ahol le van írva mi hogyan történik, minden szükséges infóval ;


[link]

2013. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Fajtiszta" igen az mert macska.Ha ennyit se tudsz akkor felejtsd el a terved..

Azért leírom,hogy akkor FAJTATISZTa a cicád ha van 4 generációs törzskönyve.

2013. jan. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
13%

Szia!

Nekem lenne néhány kérdésem a kiscicáddal kapcsolatban:

1. Milyen úton szerezted be? (szaporítótól vagy tenyésztőtől?)

2. Milyen oltásai vannak meg?

3. Milyen fajta, tradicionális, vagy modern? ( hosszúkás arca van, vagy gömbölyded?)

4. Kancsi vagy nincs ilyen "probléma" a szemével?


A kishugomnak ugyanis van egy sziámi leányzója, aki most fél éves. Ő interneten talált egy hirdetést, onna vette a cicust. Nem érdekelte a törzskönyv, a lényeg az volt, hogy ne legyen neki kancsal sziámija (iszonyat nehéz ilyet találni). És most rájött, hogy szeretné, ha lennének majd kiscicái.

2013. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó!


A kishugodnak üzenem,hogy akkor akarjon kölyköket ha leteszteltette a cicát,de mivel törzskönyve sincs így minek?Honnan fogjátok tudni,hogy nem testvérek vagy rokonok?Abból lennének szép kancsal macskáitok...

Mért kell szaporítani?Agyam eldobom ....

2013. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Ha valaki magának akar szaporítani egy macskát az miért fáj másoknak? Nekem házimacskám van, 4 hónapos, a neten találtam. Szerencse hogy volt 2 olyan ember aki nem ivartalanította a macskáját és hagyta őket szaporodni, különben most nem lenne egy ilyen tündéri aranyos cicusom. Ha sziámi macskát akarnék lehet hogy én is először a házilag szaporított macskák között néznék körbe, mert valakit nem a törzskönyv érdekel, csak az hogy legyen egy macskája. Hihetetlenek az emberek. Ráadásul csillagászati árakat kérnek el ezért a macskákért.
2013. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Megint az utolsó :)


Nem írom le a kimenő költségeket,mert már megtettem ezerszer.Gyere el hozzám,odaadom a számláimat,fizesd ki egy tenyészet éves ellátását(itt ugye szó sincs a munkáról,virrasztásról és a sok aggodalomról)ennek fejébe vidd a bevételemet és én már boldog leszek és talán te is megérted,hogy mért annyi egy cica amennyi.

Ha gondolod írj üzenetet és mutatok olyan cicát akit 50.ezerért kínálnak a szaporítók és mutatok olyat is aki tenyésztőtől a duplája.Míg te olcsó tk nélküli macskát akarsz akinek a szaporítója az első problémánál felszívódik a tenyésztők 15 évig ott vannak,elérhetők és ott segítenek ahol tudnak.

2013. jan. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!