Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicám fogaival?

Mit csináljak a cicám fogaival?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy vagy egy 10 és fél éves cicám.Sajnos azt a hatalmas hibát követtük el vele ,hogy kb. 10 éves koráig csak konzerv kaját evett... :/

Egy fél éve már száraz táppal etetjük ,viszont a fogai, gondolom a sok évi "nem rágástól" nagyon rossz állapotba kerültek.Hála Istennek nem fájlalja még ,vagyis nem látok erre utaló jeleket ,de attól tartok ez csak idő kérdése.Elég csúnyácskák is a fogai sajnos ,fogköves ,és az íny is kicsit duzzadtnak ,pirosnak tűnik.Ami nagyon rossz még,hogy látom rajta ,hogy a száraz tápot sem teljesen ,sőt van,amikor egyáltalán nem tudja megrágni.Emiatt hány is elég sokat ...:(

A Wishkasnak van vmilyen cica fogkeféje ,de nem vagyok benne biztos,hogy az ő esetében nincsen -e ehhez már késő.Kiszeretném kérni természetesen egy orvos véleményét is,de utoljára nyáron vittük el és nagyon rosszul viselte ,mivel benti cica és nagyon félős.

Nem tudom ilyenkor egyébként van cicáknak is fogkő eltávolítás ? Nyáron sajnos a doki nem tudott belenézni a szájába ,mert nem engedte.Vajon altatásban is csinálják ezt? Vagy lehet ,hogy az orvos ad vmilyen ecsetelős dolgot az ínyére?

köszönöm előre is !


2013. jan. 2. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kezdj bele semmilyen házi praktikába, a cicák fog és íny betegségei elég veszélyesek tudnak lenni. Mindenképpen orvossal konzultálj elsőnek, az én cicám is nagyon félt tőle, amikor nagyon hisztizett elbódították. Ilyenkor a cica érdekében ne az legyen a fontos hogy fél e a dokitól vagy nem, hisz csak ő tud segíteni. És minél előbb! A doki a fogkövet is el tudja távolítani.
2013. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú most megijedtem kicsit ... Aggódom érte eléggé.Akkor a héten elfogok még menni a dokihoz,hogy megbeszéljem vele a dolgot!

Köszönöm,hogy írtál!

2013. jan. 2. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem olyan vészes a helyzet. A cicád már elég öreg, és a fogai már semmitől sem lesznek jobbak. Vidd el orvoshoz, majd ő megmondja, hogy mit tud vele kezdeni. Ha jó kondiban van lehet hogy altatás alatt vállalja hogy leszedje a fogkövet és a nagyon gyenge fogakat pedig kihúzza, így a későbbiekben nem okoz majd a cicádnak fájdalmat. Adj neki alkalmanként száraz tápot - érdemes a nedves táp után - az nagyjából leszedi azt, ami a fogaira tapadt. Véleményem szerint inkább egyen az idős cica nedveset, főleg ha már nincs sok foga, és a száraztól meg hány...
2013. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mecse ***** válasza:

Nincs hozzá késő!


Ha altatható a cicád (minden szint a vérében rendben van), akkor altatásban le tudja kapkodni róla a fogkövet, illetve megnézi mit kell még csinálni, van-e rossz foga, stb.


Altatás nélkül nem szokás fogkőeltávolítást végezni, tehát nem számít hogy félős-e a cicád vagy nem, plusz ez az ő érdeke.


Vidd el a dokihoz és célirányosan mondd el hogy a fogait szeretnéd orvosoltatni. Nem vagyok benne biztos hogy minden orvos vállal specifikusan fogproblémákat, de tanácsolom mivel a cicusnak szüksége van rá, addig menj amíg nem találsz egy olyan orvost aki vállalja és ért hozzá. :)

2013. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké ,rendeb köszönöm a válaszokat.:)

Azt semmiképpen sem szeretném,hogy elkezdjen fájni a foga,mivel tudom ,hogy az milyen szörnyű dolog ... :/

Elvinni el kellene őt igen,de megakarom kérdezni a dokit,hogy esetleg háznál nem tudná-e ezt megcsinálni ,mert a múltkori látogatás tényleg elég nagy trauma volt szegénykének...:( Én meg attól rettegtem ,hogy elszökik vagy ilyesmi ,mert eléggé kapart ,meg stb. ,szval én is öregedtem vagy 10 évet azalatt a 10 perc alatt.

2013. jan. 3. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerzel egy szállítóboxot (akár kölcsön), belerakod a macskát és kész. Ott aztán nyávoghat, kijönni, kárt tenni magában vagy másban nem tud. Ez az egyetlen módja a macskaszállításnak, semmi más, kézben meg se próbáld.
2013. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen,persze semmiképpen sem kézben vinném .:) Akkor is szállítóban vittük ,csak sajnos az is volt a baj,hogy elég sokat kellett várni a dokinál és mire sorra kerültünk már eléggé türelmetlen is volt.:/

Ma felhívtam egyébként az orvost ,és megkérdeztem tőle ,mondta ő is ,hogy altatásban ,ultrahanggal történik a dolog ,és persze hülyeséget gondoltam ,mert mondta ,hogy nem tudják megoldani háznál.

Ez kb. olyan lenne tényleg,mintha házhoz akarnám hívni magamhoz a fogorvost.:D

Na mind1 ,de arra jutottam,hogy ahol lakom is van egy orvos ,aki szimpatikus is volt ,oda eleve rövidebb idő lenne elvinni ,plusz ott nem is kell várni ,mert a másik dokinál sorszámot kellett tépni,meg stb. :S

Úgyhogy majd felhívom ezt is ,megkérdezem ő csinál -e ,mert egyszer voltam a rendelőben és nem sok mindennel volt viszont még felszerelve .... :/ úgyhogy ebben sem vagyok biztos .

azért köszi,hogy írtál! :)

2013. jan. 3. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!