Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Ha a szomszéd mérgezi...

S. O. S Ha a szomszéd mérgezi a macskákat, mit tehetek?

Figyelt kérdés
saját udvarába teszi ki szerintem a teraszra,a macskák meg átmennek és megeszik.ez törvényes?
2013. jan. 3. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom megpróbáltál beszélni vele...tagadta vagy elismerte a bűnét? Szerintem beszélj az önkormányzattal vagy valamilyen állatvédő szervvel! Remélem sikerül megállítanod a szomszédod e fajta viselkedését!
2013. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényes.Szólj a szomszédnak,hogy ne tegyen ki mérget.Ha nem megy,akkor állatvédőknek lehet szólni.
2013. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
valahol azt olvastam hogy még így sem lehet rábizonyítani a szándékosságot,mert h pl.patkányoknak,egérnek teszi ki.az ha meg az én macskám megy át más telkére,az én gondom.a gazdi felelőssége.de ezek nem szobacicák,hanem utcán nevelkedtek.meg különben is ennyit képtelenség bevinni.
2013. jan. 3. 12:44
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha az egérnek, patkánynak teszi ki, akkor azt kérheted, hogy ne tegye olyan helyre a mérget, ahol a cicák hozzáférhetnek, vagyis tegye zárt helységbe, pl kamrába, kint az udvaron, meg úgy is vadásznak a cicák. Viszont, ha mérgezett egerett fognak az állataid, akkor sajnos arról senki sem tehet, viszont minden ilyen fajta mérgezést " gyógyítani " tudod, ha van otthon K-vitaminod (orvosoddal is felirathatod, adagolását beszeld meg az állatorvossal), de a semminél az is jobb, ha sok tejet kapnak (szintén K-vitamin tartalma miatt). Remélem segítettem! (első válaszoló)
2013. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vicuska87 ***** válasza:
28%
Tarts a macskáidat, a saját portádon belül!
2013. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de hogy?
2013. jan. 3. 13:44
 7/12 Vicuska87 ***** válasza:
65%
Vannak macskabiztos kerítések! Nézz utána a neten!
2013. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A saját udvarába azt tesz ki amit akar. Mit keresett ott a macskád? Kijárós macskákkal ez történik, ha meg akarod óvni, macskabiztos kerítés, vagy tartsd bent és akkor elél veled akár 20 évig.
2013. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Erre van a pl:tápboltokban kötelezően elhelyezendő mérgező doboz, amihez csak legfeljebb a patkány fér hozá, de ha közvetetten mérgeződik akkor is baj van.

Szólj neki, hogy alakítson ki neki egy dobozt úgy hogy a két nyílás közvetlenül a fal tövében legyen, a fallal párhuzamosan. egyébként sokkal hatékonyabb módszer mint a vaktában kihelyezés, mivel rossz a látásuk ezért a fal tövében közlekednek, így biztosan betalálnak és nyugodt búvóhelye van a méreg elfogyasztásához. A falunkban valaki majdnem három doboznyit kirakott és örült neki, hogy hogy viszik a patkányok egyik napról a másikra, de a harmadik doboz felénél a Rotweiler-e kihasalt.

2013. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%

falfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfalfal

bejárat-> <-bejárat

z d

o _____ o

(felülnézet) b |Méreg| b

o o

dobozdobozdoboz

2013. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!