Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak a macskámma...

Most mit csináljak a macskámmal? Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve mert szörnyen kellemetlen helyzetbe kerültem. Kb 3 hónapja költöztem a barátomhoz aki a családjával lakik. Beleegyeztek hogy vigyem magammal a 13 éves cicámat ha nem lesz vele gond, szobatiszta és én viselem gondját. Eleinte nem is volt különösebb gond, de nagyjából egy hónapja a cica megbetegedett, leromlott az állapota, az orvos májelégtelenséget, valamilyen bélproblémát állapított meg nála illetve fogíny gyulladást. Ennek az a következménye hogy sajnos minden nap hány és gyakran van hasmenése is ami nagyon büdös és néha nem ér ki vele az alomba.:( A szőre is csomókban hullik a betegség miatt. Sajnos a hányás gyakran sikeredik rossz helyre, szőnyegre ágyra, papucsba stb., amit a barátom családja már nem tolerál, pláne a végterméket nem. Amúgy sem túl jó a cica viszonya a családdal, elég zárkózott, antiszociális ezért nem is kedvelték meg. A doki azt mondta sokáig tarthat amíg javul az állapota az autoimmun betegség miatt, az is lehet hogy nem fog látványosan javulni. A család viszont kijelentette hogy ez így nem maradhat, mert nem akarnak "disznóólat" a lakásból és a lényeg az, hogy egy hetet kaptam hogy helyezzem el a macskát a valahol, vagyis el kell vinnem. Haza vissza nem vihetem mert édesanyám is hasonló állásponton van, de akkor hova vigyem?? Kétségbeesetten érdeklődtem barátoknál, rokonoknál de senki nem akar egy barátságtalan, beteg, idős macskát a nyakába venni. Menhelyre nem adhatom be, de akkor hova?:( Nagyon el vagyok keseredve.
2013. jan. 3. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Most gonosz leszek. Pedig nekünk is van 4 macskánk.(Szerencsére mind egészséges.)

De ilyen esetben el kéne gondolkozni az elaltatáson. A cica már 13 éves,ami szép kornak számít. De abból amit leírtál úgy gondolom, hogy neki is jobb lenne ha véget vetnél szenvedéseinek.

Tudom, hogy nehéz meghozni egy ilyen döntést. Fájni fog, ez egyértelmű, de hosszútávon mindenkinek jobb lesz, neked is, a kapcsolatodnak is, és a cicának is.

És ha túllépsz a halálán akkor akár még egy új cicát is befogadhatsz:)

2013. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vicuska87 ***** válasza:
54%
Ne legyél elkeseredve! A cicának komoly betegsége van! Tudom, nehéz döntés, de ténleg gondolkodni kellene az elatatáson, mert a cica szenved, és az orvos sem tudja hogy rendbe jön e még! Így jobb lesz a cicának is, hamár az örök vadászmezőkön ugrálhat az egerek után!
2013. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Első, én nem érzem gonoszságnak, ez lenne a cica érdeke is. Beleszakadna a szívem nekem is, de így, hogy a doki is vázolta a lehetőségeket, hogy nem biztos a felgyógyulás, sajnos erre az útra kell lépni.

Szegény macskának sem jó ez az állapot, őt "szabadítsd" meg a szenvedésétől. Sőt, lehet, hogy egy olyan környezetben fel sem tudna gyógyulni, ahol csak te szereted, a többiek koloncnak nézik. Ezt szerintem érzi is..:(

2013. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De nincs még annyira lerobbanva és a 13 év nem olyan vészesen öreg. Kicsit lefogyott de még nincs a halálán. Lehet hogy még élhetne pár boldog évet és nem tudnám megtenni hogy elaltassam mert másnak kényelmetlenséget okoz, ez nem igazságos.
2013. jan. 3. 15:42
 5/17 anonim ***** válasza:
Csak az a gond ezzel, hogy a ház/lakás tulajdonosainak okoz gondot, ahol még nem vagy családtag. Akkor viszont csak az a másik lehetőség, hogy elköltözöl a cicával együtt. De egyébként nekem még mindig az a sejtésem, hogy valamilyen szinten szerintem ez is kihatott a megbetegedésére, hogy odaköltöztetted, nem? Az ember is bele tud betegedni a stresszhelyzetekbe:(.
2013. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Már ne haragudj, de aza cicádnak boldogság, hogy hány, csomókban hullik a szőre, és megy a hasa! Így ilyen állapotban már nem fog élni pár évet, nemhogy boldog évet!


Nagyon nehéz meghozni a döntést, de hidd el így jársz el a leghelyesebben!

Ha ezt nem teszed meg, akkor hova tudod tenni a cicát? Szerintem 13 évesen és betegen, jó lesz ha lepasszolod egy új helyre? A macskának egészségesen is komoly stresszt és problémát okoz, egy új hely megszokása, nem hogy ilyen állapotban!

2013. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az autoimmun betegségek igen durván hatnak az állatokra is.Ha már az orvos is azt mondta, nem biztos a javulás, és ennyire kín neki élni, akkor ne hagyd, hogy fájdalmai legyenek.Egy ennyire beteg cicát senki sem vesz magához, hiszen "nyűgnek" érzi, mert külön bánásmódot igényel, és több figyelmet.
2013. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én sem ebben az állapotban gondoltam a boldog éveket, de hátha lehet annyira javítani az állapotán hogy még legyen egy pár jó "nyugdíjas" éve. Nyilván ha nem javul semmit akkor nincs más út de még korainak érzem. Én sem szeretem látni ha szenved és meghozom a döntést ha kell de most úgy érzem lenne még remény és kényszerből nem akarom megrövidíteni az életét. Egyébként vannak napom amikor egész jól van.
2013. jan. 3. 15:54
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne altasd el, ha szerinted , és az orvos szerint még javulhat. Én a helyedben macskástul hazaköltöznék. De talán vannak macskás fórumok, lehet valaki befogadná, bár nem valószínű.
2013. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam a hazaköltözésen, de itthon se lenne sokkal jobb, édesanyám is megmondta hogy ha nem szalonképes a macska akkor nem látja szívesen. Meg aztán a kapcsolatomra se tudom milyen hatással lenne ha hazaköltöznék. Nem tudom, most megkérdeztem a szomszéd nénit hogy befogadná-e, természetesen úgy hogy én állok minden költséget és lehet hogy elvállalja. Nagyon szereti a macskákat, neki is van egy, nála jó helye lenne és nem is kéne messzire utaztatni és én is mindennap látnám. Nagyon jó lenne ha tényleg befogadná.
2013. jan. 3. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!