Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véres, nyálkás széklet a...

Véres, nyálkás széklet a cicámnál. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban több alkalommal volt a macskám széklete véres, nyákos. Mitől lehet? Egyébként nincs semmi baja, eszik-iszik rendesen, fényes a szőre, állandóan rohangál, játékos. A doki szabadságon van, és én nagyon aggódom!
2013. jan. 5. 16:17
 1/8 Vicuska87 ***** válasza:
81%
Hát én nem aggódnék, hanem sebtiben keresnék egy mésik orvost. A cica véreset kakál, ez abszolút nem egészséges, hiába eszik-iszik, rohangál! Lehet hogy csak férges, de lehet nagyobb a baj!
2013. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Találtam egy hasonló kérdésre adott választ, amiben pont ilyen tünetekre azt írták hogy férges. De ez nem biztos mert orvos volta, ahogy az előző válaszoló írta, én is keresnék egy másik állatorvost, a féregtelenítőt bármelyik be tudja adni neki. Nem kell lecserélni az orvosodat, csak amíg szabin van.
2013. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Cicámmal ugyanez volt.

Az állatorvos mondta ezeket, amiket leírok (egyébként aztán elmúlt neki, majd mondom, hogy hogyan).

A cica lakásban él és oltva van.


Akkortájt, mikor előjött ez a véres kaksi, olyan konzervet kapott enni, amilyet korábban még nem evett. A doki azt mondta, valószínű, hogy az okozza, hogy érzékeny a kaja tartalmára (amúgy dm sajátmárkás húskonzerv volt), nem tudja rendesen megemészteni azt, a bele begyullad az emésztetlen anyagoktól, és egy aranyér-szerűség lép fel. Emellett a kaksi sem szilárd.

Diétát javasolt, amely legyen fűszerezetlen csirkehúsleves, sárgarépával és krumplival. Ez elkészült, a cicám persze nem ette meg - nem szokott házikosztot kapni és nincs hozzászokva. Erre az esetre a doki Reparon aranyérkenőcsöt javasolt. Ezt a cica nagyon gyűlölte, de pár nap után a vérzés elmúlt, a hasmenés viszont nem.

Megint egy út az állatorvoshoz, Royal Canin Intestinalt vásároltam nála, naponta kb. száz grammot kellett etetni a cicával, mivel nagytestű, hat kilós. De nem evett meg ennyit valójában, hanem kevesebbet; mindenesetre amíg a táp kitartott, addig az állapota a kaksit illetően javult. Majd amikor a táp elfogyott - ez pont szilveszter és újév környékén volt - még az ünnepek előtt vásárolt Purina One Sensitive-t adtam neki, de megintcsak előjött a hasmenés, és ezzel együtt egy kis vér is. A vér azóta már megint eltűnt, ezúttal magától. Viszont a tápok okozhatják ezt az egészet, így pl. semmilyen konzervet, alutasakost nem adok most neki, hanem továbbra is a Purina One-t, amit egyébként kölyökkora óta eszik, időnként Perfect Fittel váltva.

Másik dolog még, hogy mielőtt elkezdte a hasmenés + vér kombót produkálni, volt egy elég fájdalmas torokgyulladása, erre négy napig egy Stormagyl nevű antibiotikumot kapott tablettában, és egy gyógyszeres injekciót, illetve ezzel egy időben adtam neki a konzervet is, mert azt könnyebben lenyelte a fájós torka miatt, mint a szárazat, amelyre mellesleg rá se nézett. Ezért az antibiotikum a doki szerint még fel is erősíthette a konzerv miatti bélproblémákat, hiszen megtizedelte a bélflórát. Ennek visszaállítására élőflórás joghurtot vagy kefirt javasolt, tehát ha nálatok is fennáll valami hasonló helyzet, próbáljátok ki, de csak keveset adj pár napig, sima joghurtot természetesen, vagy pedig a kefirt.

...A videokedvenc.hu oldal egyik állatorvosa szerint a cicának durva hasmenés esetén széntablettát adhatsz, én ezt is megpróbáltam, két szemet egy napig, de nem igazán használt és laktóz is van benne, úgyhogy nem kísérleteztem, hanem ekkor vettem a Royal Canin Intestinalt.

Főleg a kaja miatt lehet tehát, és kimondottan a véres kaksit a Reparon nálunk elmulasztotta.

Ennyit tudok neked így mondani, amíg a dokitok visszajön a szabadságáról, próbáld meg ezt, etess jobbféle száraztáppal, élőflórás valami, sok víz.

Utána pedig azért keressétek fel az állatorvost, és ne rémülj meg! Minden rendben lesz.

Üdv.

2013. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok, csak még annyit, hogy cicám féregtelenítve is szokott lenni, de megkérdeztem a dokit erről is, és azt mondta, csak extrém mennyiségű féreg okoz véres székletet, főleg elhanyagolt, elvadult cicáknál. Gondolom, a tiéd nem tartozik közéjük. Szobacicáknál ekkora mennyiségű féreg jelenlétének a veszélye nem áll fenn.
2013. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is a cicakajára gyanakszom, mivel már volt ilyen nála korábban is, amikor többször kapott egymás után tejet, amire mint utólag kiderült allergiás. Most a jutalomfalatra gyanakszom, mert volt úgy, hogy naponta akár 5-6-ot is megevett (a zacskóra napi max. 1 van írva), mert kicselezte a családot és mindig mástól kunyerálta, aki pedig nem tudta, hogy aznap már evett ilyet a macs. Kedden elviszem a helyettes orvoshoz, remélem csak ennyi a gond.
2013. jan. 6. 18:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szió! Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a kérdésed, de az én cicámnak ugyan ilyen tünetei voltak.. férgesség okozta! Vidd orvoshoz, és adjatok neki féregtelenítőt. Nekem azt mondta a doki, h a tabletta jobb, mint a paszta.
2013. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Leileve ***** válasza:
Tejet nem szabad adni a macskáknak mert ők nem emésztik a laktózt! Ez szintén hasmenést okoz.
2014. jún. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a miénk a tejtől szokot fosni, és ha fosik, olyankor van, hogy véres. Ha nem iszik tejet, olyankor meg keményeket kakil, az sohasem vére.s Többé nem kap tejet az biztos. Pár napja let amúgy féregtelenítve, és ma került elő újból ez a véres, fosos probléma. Remélem többé nem jelentkezik
2016. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!