Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hü@e az, aki pénzt ad egy...

Hü@e az, aki pénzt ad egy macskáért?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint idióta balek vagyok, hogy 5000-ért lett macsekom, amikor házicicák tömegeit adják ingyen.

Először én is egy ingyencicusért mentem el egy címre, de ott megláttam Őt. Egy félperzsa gyönyörűséget, akit a gazdája eredetileg meg akart tartani magának. 5000-ért gondolta meg magát...


Ti fizettetek vagy fizetnétek a cicátokért?


2013. jan. 6. 16:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenki arra költi a pénzét,amire akarja.ha macskára,macskára...én pl sörre.
2013. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Én nem fizettem érte. Úgy mentem el, hogy tudtam, hogy ingyen fogok macskát kapni. Amikor megláttam a cicát, ami megtetszett, akár pénzt is adtam volna érte. Ha neked ő tetszett, és úgy gondolod most, hogy megérte, egyáltalán nem vagy hülye... :)
2013. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Én nem fizettem értük. De félperzsát is kaphattál volna menhelyen, vagy máshol ingyen. Akitől vetted viszont elég érdekes, hogy 5000Ft többet ér neki, mint a saját macskája :O Az enyémeket 1 millió Ft-ért sem adnám. Most már mindegy, megvan a cica, gondozd felelősségteljesen!
2013. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 6. 16:36
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

" Az enyémeket 1 millió Ft-ért sem adnám."


Vajon miért tesznek az emberek olyan kijelentéseket, amikről ők maguk is tudják a megfogalmazásuk pillanatában, hogy hülyeség? :)

Tudom, kedves utolsó válaszoló, Te valószínűleg kivétel vagy ez alól, mint ahogy valószínűleg a megkérdezettek 99%-a az lenne, valahogy mégis az emberek 99%-a feladja az elveit amint ahhoz megfelelő/kellő helyzetbe kerülnek. Ha történetesen mondjuk a bank azt mondaná hogy holnapután költözhetsz ki a házadból mert elárverezik ha nem fizetsz be egy millát két napon belül, és neked nem lenne egy millád feleslegben, akkor Te is az első adandó embernek eladnád egy milláért a macskádat, ha csak arra tartana igényt egymillióért. Egy ház fontosabb mint egy macska, és mondhatod most azt hogy ez nem így van, ha valóban oda kerülnél, gondolkodás nélkül megtennéd.


Oké, valószínűleg nem ötezer forinton múlott egy ilyen dolog a kérdező macskájának eredeti gazdájánál, de ettől függetlenül szerintem nem kéne ilyen együgyű kijelentéseket tenni, mert semmi értelme.


Kedves kérdező, én az első válaszolóval 100%-ban egyet értek, senkinek semmi köze hozzá hogy Te mire vered el a pénzed vagy mire nem, ez teljes mértékben csak rád tartozik. Az érzelmi okok mögött kár racionalitás jeleit keresni, mert legtöbbször úgysem találnánk.


Kérdésedre válaszolva pedig én egy kanyit sem fizetek egy macskáért, főleg úgy nem, hogy naponta kerülnek százával ingyenmacskák az utcára.

2013. jan. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyiért vettem a szintén félperzsa cicusomat és nem bántam meg soha. Nagyon nagyon szerettem, életem egyik legjobb döntése volt.
2013. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mecse ***** válasza:
100%

Különbség van a között hogy milyen cicáért fizetsz és hogy KINEK. Szűretlen, ellenőrizetlen ősöktől származó ki tudja milyen környezetben felnőtt / nevelt cicáért fizetni buta dolog, plusz ezzel támogatod azokat akik felelősek azért a helyzetért (szaporítók) ami manapság Magyarországon a macskatartást jellemzi.


Ezzel az erővel ugyanolyan szeretni való, ellenőrizetlen előéletű cicát kaphatsz bármelyik menhelyről, utcáról, stb., aminek megmented az életét is.


Mindemellett hogyha te specifikusan vágysz egy fajtára ami ellenőrzött állomány szűrt utódja aminek minden körülményéről tudsz addig a pontig hogy hozzád kerül, X generációs törzskönyvvel, stb., akkor egyáltalán nem badarság kifizetni mindennek az árát (a tenyésztőnek), ami kemény pénzbe kerül.


Én fizettem a cicámért mert szerelmes vagyok ebbe a fajtába és pontosan őt akartam (plusz a feljebb sorolt indokok), nem bánom egyáltalán.

2013. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó bocsi, de nem értelek. Mi jellemzi a macskatartást Magyarországon? Én nem láttam még rosszul tartott macskákat. Mármint személyesen. Jó gondolom, hogy sok van gazdi nélkül, de a macska az sokkal önellátóbb mint egy kutya. Szerintem egy igazi macska nem hal éhen, ha nincs gazdája sem (jó éjszakai vadász) és a szabadságot is élvezi...

A szűrtet sem értem, mit szűrnek a cicáknál? Nekik nincs olyan genetikai betegségeik, mint a kutyáknak. Vagy rosszul tudom?


A felmenők sem érdekelnek. Az én szüleim sem királyok leszármazottai, úgyhogy furcsa lenne ha egy állatot az ősei alapján ítélnék meg... Ez a cicus felőlem származhat bárhonnan. A szívemet ő nyerte meg...


Tudatlan volnék macsekfronton?

2013. jan. 6. 19:57
 9/16 anonim ***** válasza:

"Mindemellett hogyha te specifikusan vágysz egy fajtára ami ellenőrzött állomány szűrt utódja aminek minden körülményéről tudsz addig a pontig hogy hozzád kerül, X generációs törzskönyvvel, stb., akkor egyáltalán nem badarság kifizetni mindennek az árát (a tenyésztőnek), ami kemény pénzbe kerül."


Jah, ezzel a felfogással pedig a szűretlen macskák megvétele mellett, a hozzájuk készített nemesítő papír hamisítását is kemény pénzekkel lehet támogatni. De legalább a lelkiismereted rendben lesz, hogy Te "nemes", papírozott macskát vettél.


Jah, és lehet újra lepontozni. Köszi! :)

2013. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mecse ***** válasza:
100%

Sceptic :


Én csak azokat a válaszokat pontozom amikkel egyetértek, amikkel nem azokat nem szavazom semerre, nem látom értelmét mivel vélemények nem egyezhetnek minden témában, és senkit nem fogok azért "bántani" mert máshogy gondolja.


Ugyanakkor ha annak a felfogásnak az állatok isszák meg a levét, az zavar, ami szerintem normális dolog, de kinek milyen a szemlélete.


Látom belefutottam megint egy olyan kérdésbe ahol bárhogy kapálózok nem fogják megérteni miről beszélek.


Nem "nemes" a macskám, és semmivel nem tartom sem magam, sem őt többre a többi gazdinál illetve a többi cicánál, szóval eléggé mellélőttél ezzel :).


Én elkértem a szűrési bizonyítványokat a cicám szüleiről, mert tudod az ember jó esetben 20+ évre választ lakótársat magának egy cicában, és nem óhajtom 9 hósan eltemetni FIP miatt, nem óhajtom hogy kiderüljön hogy egyik szülője által öröklődött rá is a macska AIDS, stb. De hát bizonyára ez nem lényeges szerinted, sebaj.


Mivel megszavazom azt hogy nem vagy tisztában a helyzettel, a becsületes tenyésztőkről beszélek.


Arról hogy emberek között szeretetben cseperedik a cica, hogy az összes oltása megvan, hogy féreghajtva van, hogy orvosok által bepecsételt módon követhető milyen beavatkozások lettek elvégezve rajta, hogy a tenyészállomány minden tagja szűrve van, hogy chipezve van, arról hogy milyen eledellel etetik, arról hogy milyen ingerek érik, hogy a szülei kiemelkedő példányai egy adott fajtának (figyeld a szóhasználatot, nem valamiféle felsőbbrendűségről beszélek, pusztán arról hogy temperamentum ÉS kinézet alapján is tökéletesen reprezentálják azt amit adott fajtától egy-egy leendő gazdi elvárhat), hogy a tenyésztő kiállításokra jár velük, hogy tagsági díjat fizet nemzetközi egyesületeknek, hogy adott esetben ivartalaníttatja a cicust mielőtt új gazdihoz kerül, hogy az elkövetkezendő 20+ évben bármikor bármi gond van a cicával lesz kihez fordulni és segítséget kapsz ha szükséged van rá.


Ezekért fizetek, én személy szerint.



Kérdező;

Ha olvasod ezt az oldalt akkor tudhatod hogy emberek (tisztelet a kivételnek) úgy állnak a macskatartáshoz hogy minden információ tudta nélkül vesznek magukhoz állatot, fogalmuk sincs mire van szükség, mit kell tenni ha beteg, milyen oltások mentik majd meg adott esetben az életét. Ivaros cicákat tartanak akik nyakra-főre hozzák a világra a kismacskákat amit "jobb" esetben az utcára, rosszabb esetben a dögkútba kerülnek mert "mi nem akartunk kiscicát csak úgy besikerült".


Az ilyen besikerült cicáért kérik el sokszor szaporítók a pénzeket (teszveszen és apródon és expresszen és társain hirdetve), ezek a cicák általánosságban semmilyen egészségügyi ellátásban nem részesülnek, annyi a lényeg hogy legyenek 8 hetesek (alapból 12 lenne az egészséges hogy elhagyja a cica az anyamacskát, de persze úgy többet kell fizetni a kajájáért, stb., szóval csak menjen már az új otthonába), aztán menjenek az új gazdihoz.


Mivel sokszor a szülők is kérdésesek, nősténynél pl. nem lehet megtudni melyik kandúrnak "sikerült be" a dolog ha kinti cica az adott állat, így nincs módod tudni milyen betegséggel megáldott kiscicát veszel magadhoz, megszereted, aztán végignézed a haláltusáját. Egy szóval sem mondom hogy a beteg állatoknak nem kell gazdi! Azt mondom hogyha meg lehet előzni a szenvedésüket illetve azt hogy világra jöjjenek egy pár ezer forintos ivartalanítással vagy szűretéssel, akkor igenis szerintem ezt kellene tenni, nem pedig agyatlanul szaporítani olyan felkiáltással hogy "tapasztalja meg a cica az anyaság örömét" és társai.


Van cicáknál is olyan betegség amely öröklődik és genetikai eredetű, ezért is vállalnak egészségügyi garanciát a valamire való tenyésztők, javaslom olvass utána mert megéri, ide szerintem már így is regényt írtam, nem akarom még hosszabbra húzni.


Ezt mondtam már sokszor de elmondom még egyszer : tenyésztőből is van olyan aki nem korrekt, aki lehúzza az embert, aki úgy tartja a cicáit hogy az nem tenyésztőhöz méltó. A többség viszont korrekt, és én e helyütt rájuk utalgattam.

2013. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!