Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire kell odafigyelni, ha...

Mire kell odafigyelni, ha fajtiszta macskát készülök vásárolni, honnan lehet tudni, hogy tenyésztővel vagy szaporítóval van dolgom?

Figyelt kérdés
Ha tud valaki esetleg olyan weboldalt, ahol a tenyésztőknek utána tudok keresni, azt is megköszönném. Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
2013. jan. 8. 22:21
1 2
 1/11 Mecse ***** válasza:
100%

Mondanám hogy weboldal alapján kiderül, de sajnos belefutottam már olyanba akinek weboldalán minden rendicsek volt aztán élőben meg úgy nézett ki a dolog mintha egy szeméttelepet egy szaporítóteleppel pároztattak volna.


A tenyésztő akkor tenyésztő akinek (nagy valószínűséggel) nem a lehúzásod a célja hanem az hogy egészséges remek cicákat juttasson szerető gazdikhoz, ha;


-hajlandó arra hogy az otthonában fogadjon téged, megtekintheted a cicák szüleit, eltölthetsz velük időt, ha akarod akkor többször is odalátogathatsz


-a szülők szűrési eredményeit tanúsító iratokat minden hezitálás nélkül hajlandó neked megmutatni


-a törzskönyv NEM OPCIÓ, nem azt mondja hogy "igény szerint törzskönyvvel" és hasonló badarságok, hanem alap dolog, ami a cicáddal JÁR


-a szülők / tenyészállatok kiállítási eredményeit megtekintheted


-az általad vásárolni kívánt cicának az oltási könyv megléte a legalapabb dolgok egyike, amit persze bármikor megtekinthetsz, melyben orvosi pecséttel ellátva megnézheted miket kapott eddig a cicus, hányszor volt féreghajtva (legalább 2-szer kell lennie 3 hós koráig), mire volt oltva (2 oltása meg kell hogy legyen mire hozzád kerül)


-szerződéssel adja oda neked az állatot, a szerződésben ha kedvenc kategóriás cicát vásárolsz akkor kikötitek hogy X hós korig ivartalaníttatási kötelezettséget vállalsz, amit ha nem tartasz be, akkor a cicát vissza kell adnod / ha show vagy tenyész cicát vásárolsz az más tészta / az is lehet hogy már ivartalanítva adja oda neked az állatot, aminek az árát a vételár magában foglalja


-hajlandó minden kérdésedre válaszolni, a cicái nem agresszívak, nem beteg kinézetűek, jó illatúak, a környezet tiszta, igényes, ahol a tenyésztés folyik


-nincsenek ketrecek amelyekben az állatokat tartja, azoknak szabadsága nem korlátozott rácsokkal


-tagja legalább egy nemzetközi macskás egyesületnek, amelynek tenyészetre vonatkozó egyedi azonosító számát ugyancsak hezitálás nélkül rendelkezésedre bocsátja, illetve a tagságot igazoló okiratot megtekintheted.


Most így kapásból ennyi jutott eszembe :).

2013. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ha FAJtiszta macskát akarsz venni, arra figyelj a legjobban, hogy az apja és az anyja is macska legyen.
2013. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Való igaz, kedves második, elírtam. Fajtatisztát akartam írni. :D
2013. jan. 8. 23:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak pedig külön köszönöm, nagyon hasznos volt! :)
2013. jan. 8. 23:32
 5/11 Mecse ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen :) Még kihagytam pár dolgot, de olyan gyorsan akartam minden bepötyögni hogy ehh...


Szóval kihagytam hogy 3 hónapnál korábban nem ad oda cicát új gazdinak, mert ennyi idő kell a macseknak legalább(!!!) ahhoz hogy az alapvető szociális képességei kialakuljanak, megtanulhassa anyutól / testvérektől mit szabad mit nem, hogy később is kijöjjön a többi cicával.


Illetve egészségügyi garanciát vállal az általa eladott kölykökre, ezzel "bizonyítva" úgymond, hogy tuti nem fogja felütni a fejét genetikai betegség (ez a szűrt szülők miatt már eleve biztos lenne, de tudod az ördög sosem alszik).


Még valami ami kedvenc cica vásárlásakor nem fontos, de amúgy megemlítendő; nem ad el ivaros cicát / tenyész minőségű cicát csak úgy fűnek-fának, hanem csak bejegyzett leinformálható tenyésztőnek :).


Púhh, azt hiszem ennyi, majd ha még valami beugrik akkor bepötyögöm.

2013. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amondó vagyok,hogy több kiválaztott tenyészetet hívj fel,látogass meg.Egy tenyésztő cicát min.2 kombi oltással,chippel és törzskönyvvel ad át.Szerződés az alap.A teszteket nyugodtan kérd el.Nem tudom milyen fajtáról van szó,de olvas utána az örökletes betegségeknek mert mindn fajtánál másra kell tesztelni és kérd el az eredményeket.

Az egészségügyi garancia az jó kérdés,természetesen a genetikai dolgok beleférnek,de a fertőzőkre szerintem mindenki csak addig tud adni garanciát míg nála van a cica.

2013. jan. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már mindent leírtak, én csak még egyszer szeretném hangsúlyozni, hogy a legfontosabb "mércét" az egészségügyi szűrések jelentik. Erre nagyon figyelj. Hiába van egészségügyi garancia a szerződésben, ha a szülők nincsenek szűrve!
2013. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Mecse!

én is köszönöm a választ. Az ivartalanítás dolgot nem értem.

Miért kötelezne, hogy ivartalanítsam?

Ezek szerint engem átvágtak. :( 1 éves lány cicust vettem,

de nem volt ivartalanítva. Ezek szerint ezt a "tenyésztőnek"

(?) kellett volna?

2013. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Bár nem engem kérdeztél, de válaszolnék: a jó tenyészetekben két célra lehet cicát vásárolni: kedvencnek és tenyészcicának. (A harmadik opció a kiállítási cica, de ez általában fedi a másik két kategóriát.) A különbség a kettő közt az, hogy a "kedvenc" cica NEM ivaros, ezért az ára is alacsonyabb. A szerződésben ki van kötve, hogy mennyi idős koráig kell a cicót ivartalaníttatni. Általában az eredeti törzskönyvet oda sem adják, amíg ez meg nem történt, tehát az ivartalanításig csak egy fénymásolatot kap a gazdi a törzskönyvről. Ivaros macskát tényleg csak jó referenciával rendelkező, megbízható, leinformálható tenyésztőknek adnak el. Mindezek oka pedig, hogy egy jó tenyésztő minden eszközzel megpróbálja megakadályozni azt, hogy az általa kitenyésztett/eladott példányokat kontár módjára összevissza szaporítsák, és a vérvonalat/a fajtát leamortizálják.
2013. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a választ! Teljesen érthető, logikus ahogy írtad. Mikor vettem a cicet (ivarosan) semmilyen kitétel,

feltétel nem volt. Jobban örültem volna egy ivartalanítottnak, de gondoltam, ez az én dolgom lesz.

Nem mondom, hogy máskor jobban figyelek, mert remélem kis kedvencem sokáig él és virul, és együtt fogunk megöregedni! :))

2013. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!