Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámmank tumora van! Mit...

A cicámmank tumora van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap állatorvosnál voltunk, ahol megállapította, hogy a 10 éves ivartalanított nőstény cicámnak tumora van a húgyhólyagja mellett. Fél éve van hátra műtét nélkül. Az orvos azt mondta vérvétel eredménye alapján eldönthető hogy van-e egyáltalán értelme a műtétnek. DE a bódításban végzett vérvétel is okozhat annyi komplikációt, hogy, szerinte érdemesebb lenne rögtön műteni inkább.

Ha értelmetlen műteni, mert már menthetetlen, akkor még több szenvedésnek teszem ki.Nem tudom, hogy bevállaljam-e a vérvétel kockázatát. Kérlek segítsetek, a szivünk szakad meg, mi a véleményetek?



2013. jan. 9. 18:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

És a tumorra mit mondott az orvos? Műtéttel mennyi az esélye, hogy teljesen rendbejön? Milyen komplikációt okoz a vérvétel?

Én ha reális esélye lenne, mindenképp beleegyeznék (mondom így ismeretlenül), mert akkor mégiscsak tovább marad veled a macska.

2013. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én elaltatnám szegényt, nem kínoznám tovább. Felépülni nem fog, csak sokat szenvedni.
2013. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az esélyeket csak akkor látja, ha felnyitja a cicát. Azt mondta (pontosan) a bódításos vérvétellel kapcsolatban: ha kevés kreditünk van, akkor az inkább a műtétre fordítsuk. Nekem az jött le, hogy a bódításos vérvétel is jár annyi komplikációval, hogy ne gyengítsük vele a cicát.Nem tudom, hogy így van-e. Mindenképp felhívom még az orvost, csak szeretném tudni, hogy tényleg ilyen kockázatos-e a vérvétel.
2013. jan. 9. 18:27
 4/20 anonim ***** válasza:

Mért kéne bódítani?Sok macska ébren is hagyja a vért levenni csak meg kell fogni míg az orvos leveszi a vért.Én ezt próbálnám meg.Egy bódításos vérvételnek kevesebb a kockázata mint egy mély altatásnak.Viszont én is megműtetném,mert ha kivehető a daganat az jó és mehet szövettanra amiből kiderül,hogy jó vagy rosszindulatú.Élhet még jó pár évet is.


Aki meg azt írja minden ilyen kérdéshez,hogy altasd el mert szenvedés az élete annak írnám,hogy ahogy megszületünk szenvedünk életünk végéig(megszakításokkal)vond le a következtetést..

2013. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mivel műtét nélkül biztosan csak fél éve van a cicának én a műtét mellett döntenék, mert gyakorlatilag nincs vesztenivalótok. A vért nem éri meg levenni előtte, mert lehet hogy utána már nem lesz lehetőségetek a műtétre. Ha felébred jobban lesz, ha nem akkor pedig álmában éri a halál, nem szenved tovább. Tudom, hogy nagyon nehéz döntés, de szerintem ez a leghumánusabb megoldás.
2013. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mért kéne bódítani?Sok macska ébren is hagyja a vért levenni csak meg kell fogni míg az orvos leveszi a vért.Én ezt próbálnám meg.Egy bódításos vérvételnek kevesebb a kockázata mint egy mély altatásnak.Viszont én is megműtetném,mert ha kivehető a daganat az jó és mehet szövettanra amiből kiderül,hogy jó vagy rosszindulatú.Élhet még jó pár évet is.



A végével kezdem: egyet értek veled és a saját véleményem az, hogy rövid az élet, ahhoz, hogy számomra haszontalan kommentekkel foglalkozzam. Úgy gondolom, felelős vagyok annak az lénynek a jólétéért, aki annyi önzetlen szeretet adott nekünk. Ez nem jelenti a minden áron való életben tartást, de azt igen, hogy a legkevesebb szenvedésben legyen része és minél tovább lássam rajta az örömet, hogy velünk lehet.Nem kételkedem benne, hogy segíteni szeretne a második válaszoló, de talán még nem volt része olyan szeretetben, mint némelyikünk.

Ha megműtik ( előzetes vérvétel nélkül) és rosszindulatú a tumor, akkor vagy visszazárja v. kivesz amennyit lehetéges. Ha jóindulatú, szintén kiveszi és összevarja. Az, hogy jó- v. rosszindulatú, csak szövetttan után derül ki.Ha lesz vérvétel, kiderülhet, hogy van-e értelme a műtétnek. Ha jók az eredmények, akkor is műteni kell. Ha menthetetlen, akkor nem kell bevállalnunk a műtétet és nem kell a felépülésre energiát fordítania.............és én sem értem, miért tartja ennyire kockázatosnak a vérvételt. Bocs, azt hiszem ,,hangosan" gondolkodom. Kissé harcias cica. Nem tudom, le tudnánk-e fogni, de azt hiszem, akkor is erre kell menni.

2013. jan. 9. 19:46
 7/20 Vicuska87 ***** válasza:
66%
Én műttetném, vérvétel ténleg mehet bódítás nélkül is, ha olyan a cica. De ha a bódítás ekkora gondot okozhat, akkor nem tudom mennyi az esély hogy túlélheti a műtétet!
2013. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz!
2013. jan. 9. 19:55
 9/20 A kérdező kommentje:

ég teljesen jó állapotban van, jó az étvágya, élénk, mozgékony. Inkább megérzés volt, hogy valami nem stimmel és azért vitük el orvoshoz.

Holnap beszélek az orvossal....ha roszzabb egészségi állapotban lenne, akkor jogos volna az orvos aggodalma.Ha pedig nem jól gondolom, győzzön meg............

2013. jan. 9. 20:06
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is megműttetném!
2013. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!