Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől van még mindig hasmenése?

Mitől van még mindig hasmenése?

Figyelt kérdés
A történet: gyepmesteri telepről kihoztak egy kiscicát, akkor hasmenése volt, kapott injekciót, be is oltották, bár nem értem, hogy antibios kezelés alatt miért oltják be? a hasmenés elvileg rendbejött, rá 1hétre jött hozzám a cica, december 15. Óta nálam van, 17-én el kezdett menni a hasa. Kapott szintén injekciót, meg gyógyszert is, de nem javult...kb. 5-7 nap után lett bűzös szagú és fehér apró pöttyökkel teli a széklete. Színes világosbarna. Sajnos egy légtérben van az én cicámmal (nem tudtam elkülöníteni, hatalmas nagy nyávogással volt – ezért már ne kövezzetek meg légy szíves – hibáztam tudom :( ) – mindig karanténoztatni szoktam a cicákat, amikor hozzámkerülnek - , neki hasmenése nagyon nem volt, de a szag és a pöttyök megvannak a székletben. Volt bélsár vizsgálat (Pestre küldtük laborba), semmit nem találtak benne, a bélflórája is rendben van. A labor előtt több féle kezelést kapott, volt csirkehús diéta, most jelenleg csak szárazat eszik mindkettő. A doki szerint, így, hogy nem találtak benne semmit, lehet, csak annyi van, hogy nagyon pici korában (most kb. 4-5hónapos) esetleg éheztetve volt és a bélrendszere ezt jelzi, amikor többet eszik vagy olyat, amihez nincs hozzászokva. Csak azt nem értem, hogy a bűzös szag és az apró fehér pöttyök miért vannak még mindig a székletben? Adtam neki 2napja probios joghurtot, attól ment a hasa, most megint csak száraz, holnapra szerintem megint szilárdabb lesz a széklete...2-3napont változik nála az állag. Szerintetek egy vérvizsgálat még indokolt lenne? Tudtok valamit javasolni? Kedvük jó, étvágyuk tökéletes, boldog cicák, kívülről nézve. Nem tudom ez mennyire tartozik ehhez, de gombás is lett szegény, kihullott a lábacskáján a szőr, ezt most canestennel kezeljük, már 6. Napja.... Köszi nektek, akik elvolvassátok és érdemben hozzá tudtok szólni.

2013. jan. 10. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy férges a kicsi?Féreghajtót kapott?
2013. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen kapott féreghajtót, spot-ont is. Az egyik antibio, amit kapott az a Vetrimoxin. Ferdocat-et is kapott.
2013. jan. 10. 15:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Szépen hízik is, de már meg is van duzzadva a végbél nyílása szegénykémnek
2013. jan. 10. 15:24
 4/15 anonim válasza:
Szia! Sajnos az én macskámnak is hasmenése van, de neki nincsenek benne fehér "pötyök", esetleg nem tudsz valami "diéta" szerüséget, amitől elmúlna?
2013. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen tápot eszik most? A Vetrimoxin amúgy nem antibiotikum? Lövésem sincs mik lehetnek a fehér pöttyök a székletében... :O Tény, hogy amikor hozzánk került az utcáról a kiskutyánk, ő is végigfosott pár napot, mert nem volt hozzászokva a bélflórája a normális ételhez. De ez a cica már majdnem egy hónapja nálad van, szerintem ennyi idő alatt hozzá kellett volna szoknia. Próbálj meg direkt macskáknak való probiotikus pasztát:(Pro-kolin), valamint a Royal Caninnak van direkt ilyen problémára speckó gyógytápja. Én még biztosan megcisnáltatnám a vérvizsgálatot, nehogy valami lappangó betegség legyen...
2013. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja jó, most nézem hogy írtad hogy antibio... :D Hát, ha fos bélflórára mmég antibiotikumot is kapott, akkor meg főleg nem ártana neki probiotikum. Ezekkel a termékekkel nekem ugyan nincs tapasztalatom, de tennék velük egy próbát:

[link]

[link]

2013. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mi ideigleneseztetni szoktunk cicákat, innen-onnan megmentjük őket aztán gazdihoz adjuk őket. ilyennel még nem találkoztam, hogy a dokik sem tudják mitől van. kaptak kímélő tápot is, attól sem lett jobb. most azon gondolkodom, hogy kipróbálom náluk az ezüst kolloidot, írják hogy bakérium és vírusölő is, valamint a gombára is jó, ami most kijött rajta...nagyon tanácstalan vagyok amúgy. támogatói pénzből folynak a vizsgálatok, sajnos saját pénzből ezt lehetetlenség lenne megoldani, de a támogatói adomány se annyi, hogy mindig minden vizsgálat meglegyen, mert több cicánk is van egyszerre.
2013. jan. 10. 16:12
 8/15 A kérdező kommentje:
A probios pasztát lehet kipróbálom...erre javasolták nekem a probios joghurtot, de csak rosszabb lett a helyzet. a Vetri care az kutyának van, de nézelődöm macska ügyben is.
2013. jan. 10. 16:13
 9/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg Opticatet esznek, juniort..sajnos az Intestinalos tápra nincs keret (ami ilyenkor lenne javasolt) vagy van még otthon sensitivity esetleg. De az opricattel rendben voltak, csak a joghurt tett be neki szerintem
2013. jan. 10. 16:14
 10/15 A kérdező kommentje:
Diétának javasolni szokták a csirkehúst rizzsel...meg sok folyadék utánpótlás a hasmenés miatt.
2013. jan. 10. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!