Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sikersztorikat szeretnék...

Sikersztorikat szeretnék olvasni eltűnt cicákról akik aztán hazajöttek/előkerültek. Mennyi volt az a maximális idő, míg távol volt a cicád?

Figyelt kérdés
10 napja már, hogy eltűnt a cicám. Azóta se éjjelem se nappalom, megszállottan keresem és képtelen vagyok beletörődni, hogy elveszett. Nagyon várom haza. Sokan biztatnak, hogy előkerül, de nagyon romon vagyok így is. Írnátok arról, hány nap után jött haza a cicátok illetve hogyan lett meg, hogy találtátok meg? Köszönöm.
2009. aug. 28. 18:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim válasza:
50%

nyomozzunk akkor:D kezdjük azzal hogy kandúr-e meg minden olyan tulajdonságot amin ellehet indulni...városban laksz-e stb sok minden számít?!


De nekem volt egy kedvenc macskám kiskoromban és kandúr volt tél elején elszökött és csak néha jött meg ha nagyon éhes volt vagy akármi és tél végén meg elő került és mivel kandúr ment a f*rka után tehát ilyenkor nem nagyon tudsz vele mit tenni!

2009. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nekem egyszer 3,5 hónapra tűnt el a cicám. Nem nap, hónap!

Fogalmam sincs mi történhetett, aztán egyik nap jöttem haza és már remélni se mertem, de itt ült a cicám az ajtó mellett. Azóta is itthon van velünk, ez több éve volt.

Viszont több cicám is tűnt már el, volt amelyik sajnos nem jött haza.

Szerintem ne szomorkodj, nem te tehetsz róla. Lehet, hogy még hazajön. Biztos szép cica volt, sajnos vannak emberek akik ha meglátnak egy szép cicát megfogják aztán megtartják. Lehet ő is jó helyen van, csak ilyenkor lakásban szokták tartani, és így nem tud hazajönni. De foglalkoznak vele, adnak neki enni stb. Azért írtam ezt le mert itt sajnos nem egy ilyen családról tudok akik így gondolkoznak, hogy odacsalogatták magukhoz a cicát, mert megtetszett nekik. De legalább nincs rossz körülmények között a cica. Bár én ezt a dolgot elítélem...

Nagyon remélem, hogy megkerül a cicád! Sok erőt és kitartást!

2009. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
75%
18:20 vagyok, az én cicám lány és mégis eltűnt majdnem 4 hónapra! A fiú cicáim évek óta mindig itthon vannak, majd hasra esek bennük, mindig láb alatt vannak sose mennek sehová, pedig nincsenek ivartalanítva se.
2009. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Nőstény, 2 éves és nem volt ivartalanítva. Macskáknak való fogamzásgátlót kapott ideiglenesen. Úgy terveztük, hogy a nyaralás után műtettjük meg. Sajnos állítólag rosszak a kilátásaink. Világéletében szobacica volt, úgy gondoltuk jót tesz neki, ha lát egy kis világot végre, madarászhat, egerészhet, futkározhat a napon. A Balatonra vittük le egy rokon nyaralójába, és 2 nap után eltűnt. Sajnos persze azóta már hazautaztunk, de a szomszéd néni rálát a telekre és figyel. Neki köszönhető, hogy egy korábbi macskánk előkerült, mert akkor is úgy volt, hogy akkor csavargott el a cica, amikor haza kellett jönnünk. A néni telefonált, hogy megvan a cica és utaztunk érte. Tudom, hogy most is sasol, de semmi hír, és már nagyon el vagyok keseredve. Fogalmam sincs mi történhetett vele. Volt amúgy egy nyakörve bilétával, benne a telefonszámunkkal. Legközelebb majd jövő hét elején tudok oda leutazni, akkor majd plakátolok és végigjárom az egész települést. Mekkora területet járhatnak be a cicák? Ezeket a körülményeket figyelembe véve is van még reményem szerintetek? Kérlek, ne ítéljetek el, amiért levittem nyaralni és úgy engedtem ki, hogy még sose látott világot. A régi cicáinknál nem volt ez, hogy így eltűntek, pedig ők is szobamacskák voltak:( nagyon szomorú vagyok, hol magamat okolom, hol abszurd módon a macskára vagyok dühös, hogy eltűnt:(
2009. aug. 28. 18:38
 5/62 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk is tünt el cicánk 2 hét után jött haza szörnyű állapotban, a doki azt mondta nincs remény altassuk el, mi könyörögtünk probáljon meg valamit és sikerült mindeki csak ámult bámult mert léteznek csodák! Ne add fel a reményt és hirdess, kérdezősködj, jó lenne tudni a körülményeket talán tudunk segíteni.
2009. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
Egész pontosan úgy volt a dolog, hogy miután megérkeztünk a nyaralóba, azonnal felnyitottam a szállítót, de nem akart kijönni. Kicsit később nagyon óvatosan kimászott, de rögtön behúzódott a telek végében lévő lomok közé. Egész nap ott kuksolt, enni-inni nem akart. Direkt nem is háborgattuk, úgy voltunk vele, hadd szokja a szagokat meg a zajokat, it minden teljesen új volt neki. Nagyon félt, minden kis zajtól beljebb húzódott a cuccok közé. Este aztán előbújt, nagyon lassan és alaposan elkezdett körbeszaglálszni, evett is egy kicsit. Másnap viszont megint a lomok közt töltötte a napot majd este megint előmerészkedett. Megint szimatolt, találkozott a szomnszéd cicával..stb. ekkor láttuk utoljára, azóta se kép se hang...
2009. aug. 28. 18:53
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nagyon sajnállak, te már írtál ezért itt ugye?

Azt még megteheted, hogy végignézed a lezárt házakat, nyaralókat, hátha bement valahova, ahova véletlenül bezárták. Kérdezd végig a szomszédokat nem javítottak-e mostanában tetőt. Az én cicám is eltűnt pár napra, aztán kiderült hogy beragadt a padlásra: egy lecsúszott cserép mellett bement szunyálni, a férjem meg közben visszatette a cserepet. Hála istennek meghallottam a nyávogását, így ki tudtuk menteni!

Ha valaki befogadta, akkor valszeg azért nem jön elő, mert az új cicát először bent tartják, aztán szoktatják ki fokozatosan, hogy megismerje a környéket. Lehet, hogy ha kiengedik, akkor megtalál téged!

Tudomásul kell venned, hogy a macska egy állat, ő nem úgy gondolkodik, mint egy ember! Kirándulni, nyaralni, világot látni az emberek szeretnek, nem a macskák!

Drukkolok nagyon, és légyszi írj, ha történik valami!

2009. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy drukkoltok, nagyon jólesik, hogy vannak ilyen rendes emberek.

az a legfrusztrálóbb az egészben, hogy nem tudok mindig ott lenni a Balatonon, ahol elveszett a cica, Pesten lakunk. Így sajnos a lehetőségeim is sokkal korlátozottabbak, mintha éjjel nappal ott tudnék lenni és figyelni a környéket. legközelebb majd csak jövő héten tudok leutazni és akkor is csak 1 napra.:(

2009. aug. 28. 19:04
 9/62 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy megrémült és azt hitte már nincs is szükségetek rá, nem foglalkoztok vele, egész nap csak kuksol. Mindenesetre a macskák a gyomruk után mennek, és nem felejtenek :) Barátom cicája 4 hónap után került elő, borzalmas állapotban, összeverekedett valószínű egy másik macsekkal a kis kandúr. Azóta nem megy túl messzire, minden nap otthon van. Ha vissza tudsz menni és van lehetőséged rá mindenképpen hagyj ott a nyaraló környékén macskakaját. Lehet más cicák is odaszoknak, de kitudja, lehet pont a tiéd tér vissza, és hív a szomszéd néni hogy megvan :)
2009. aug. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:
Igen, macska kaját hagytunk neki ott direkt! meg azt hiszem anyukámék otthagyták azt a kis takarót is a teraszon, amivel a szállító volt kibélelve. Ha csak 4 hónap múlva kerül elő ez is, akkor mi lesz?:( ez nyaralózóna, szezonális lakókkal:( a szomszéd is csak szeptember végéig marad. Ki tud ott telelni? Mit fog enni?:(
2009. aug. 28. 19:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!