Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném meg kérdezni azokat...

Szeretném meg kérdezni azokat akiknek nagy cica tapasztalatuk van?

Figyelt kérdés

Hétfőn kapok egy kis cicát de hogyan tanítsam meg neki hogy az alomba végezze el a dolgát és ne máshova és a fürdőbe kell menni e wc-ni. Kinti cica. Kb olyan 9-10 hetes cicáról van szó.


Nagyon régen volt egy cicám sajnos már meg halt öreg volt szegénykém 18 éves volt. Sajnos nem oda wc-et ahova kellet volna és mindent meg tettem hogy az alomba végezze el a dolgát sajnos hiába.


Milyen almot vegyek neki? Vagy mindegy milyet?



2013. jan. 12. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi macska könnyen megtanítható. Tedd rá sokszor az alomra, ha kell neki, ha nem, hadd ismerkedjen vele. Kapargasd a kezeddel meg a kis mancsával. Ha pedig látod, hogy kell neki wc-zni, nyugtalan, keresi a sarkokat, nyávog ok nélkül, akkor biztosan kell neki, gyorsan vidd az alomra. Pár nap és magától fog menni, de az is lehet, hogy már aznap is.
2013. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt tudja magától, hogy alomban kell elvégeznie a dolgát. Csináld úgy, hogy beleteszed a kiscicát az alomba és a mancsait fogva kapartatod vele az almot, így tudni fogja, hogy az mire jó.


Az alom ne legyen illatosított és ne is szilikátos, sima csomósodó alom legyen. Én az Aldiban kapható Shahot ajánlom, olcsó és annál jobbal mi még nem találkoztunk, a 2000es szilikát elbújhat mögötte.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.

2013. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. jan. 12. 11:12
 4/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is rengeteg kismacskával volt tapasztalatom. Én nem nagyon tanítottam szobatisztaságra,mind megtanult magától. Én inkább tavaszra hoztam mindig kicsit, hogy már jó az idő, kint lehetnek majd, és ott vécéznek majd ahol akarnak. Amúgy az alomtálcába teszel almot, és gyakran beleteszed a cicát. Egy idő után megtanulja. Azért is jobb a tavaszi kiscica mert az őszre amire rossz idő jön, megszokik, és el se megy, már téged is megismer, és valószínűleg az almot is tudja használni. Én hamut használok alomnak, mivel fával fűtök. De ez nem mindenkinek elérhető.
2013. jan. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Lakásban lakom. Esetleg a homokra is rá lehet szoktatni?

És hogyan tanítsam meg arra hogy ne ugorjon le az erkélyről ha ki megy. Sajnos nem tehetek fel ilyen csirke hálót mert sajnos bér lakásban lakom de majd nyárra rakok fel szúnyog hálót. De ha ki engedem az erkélyen akkor hogyan tanítsam meg neki?

2013. jan. 12. 11:40
 6/20 A kérdező kommentje:

Esetleg van valakinek eladó cica hordozója? Sajnos ki dobtam a másikat régen volt.


Dobozban hoznám el de hogy oldjam meg. De van kosaram csak hogy fegyem le hogy ne Bujon ki felül?

2013. jan. 12. 11:52
 7/20 anonim ***** válasza:

Jó lesz átmenetileg egy karton doboz is.

Az erkélyre ne engedd ki , amíg nincs rács, vagy fém szúnyogháló, mert bármikor elfeledkezik magáról és kiugrik egy madár után. Ha szúnyogháló lesz, az fémből legyen, mert a simát kitépi.

A homok nem lesz jó, mert szaga lesz. Ezért találták ki a macska almot.

Én olyat használok, ami egy zacskó 2700Ft, de egy macskának 2 hónapra biztosan elég, úgyhogy nem egy nagy pénz.

2013. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ilyesmim táskám van [link] esetleg ilyen jó.
2013. jan. 12. 12:00
 9/20 anonim ***** válasza:
Tökéletes lesz :)
2013. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És ebbe hogy kap levegőt ha nincs semmi nyílás?
2013. jan. 12. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!