Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám elköltözött a szomszéd...

Macskám elköltözött a szomszédba. Te a helyemben visszahoznád?

Figyelt kérdés

Egy majdnem 6 éves nőstény macskáról van szó, amely már 5 éve nálam lakott.Tavasszal kezdett különféle szomszédokhoz átszokni, akik etették (kertes házakról van szó ) majd az ősszel továbbállott a harmadik szomszédhoz. Időnként hazajött enni, aztán már hetek óta nem. Ha elmegyek a kerítés előtt és hívom, előjön, vagy ha ő lát meg engem, hangosan nyávog nekem, de hazajönni nem akar. Ma is láttam, elég sovány volt...

Egyetlen oka, amiért nem akar hazajönni, az az immár másfél éves kölyke lehet, egy kandúr, aki meg szeretné hágni az anyját...ő meg értelemszerűen tiltakozik. Egy nagyon-nagyon buta kandúrról van szó,s gazdát nem tudtam neki szerezni, mert amikor lehetőség lett volna rá, a kert legtávolabbi végébe menekült az idegenek láttára...ennivalót is csak tőle fogad el... mástól fél a családban. Mit tegyek a kandúrral szerintetek ?



2013. jan. 12. 18:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

A macskamat visszahoznam, elvinnem ivartalanittatni.

A kolyke sorsa kerdeses. En valoszinuleg elkapnam dobozcsapdaval, ivartalanittatnam, megszeliditenem.

Es mindenki boldog, es vidam. :)

2013. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalaníttasd a kandúrt,az megoldja a problémát.
2013. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Ivartalanítsd mind a kettőt és hoz haza a nőstényt.
2013. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A nőstényt semmiképp nem ivartalanítanám, viszont a kandúr ivartalanításán gondolkodom. Csakhogy, úgy tűnik hogy ez sem mindig oldja meg a problémát...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3003624-mit-..

A szaporodási ösztön normális, csak ne az anyján akarja levezetni... ezt hogyan ezt lehetne kinevelni belőle ?

2013. jan. 12. 19:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Első megoldás az ivartalanítás, mivel a macskáid ivarosak. Az egy külön téma, hogyha ivartalanított macska ilyet csinál.

Kandúrt és nőstényt is ki kell, betegségek, nem kívánt szaporulat miatt is. Ha ez nem válik be, aminek kb 1% az esélye, akkor lehet tovább boncolgatni a dolgot.

2013. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarod a nőstényt? Mindegy, a te dolgod.

A szaporodási ösztön nem egyenlő azzal, hogy rámászik a saját anyjára, illetve, hogy ivartalanítva rámászik a másik macskára.

Nálad, és a linkelt esetben is dominancia kimutatása, ezzel jelzi, hogy a másik van az ö területén, és nem fordítva.

Ha szaporodási ösztön lenne, akkor nem az anyja nyakán lógna, hanem elmenne a nőstények után.

A macskáknál hölgyválasz van, tehát a nőstény dönti el, hogy melyik kandúrral párosodik.


A kérdésre: Simán ki lehet belőle nevelni. De erre érdemes akkor visszatérni, ha már nevelhető állapotban van. Értem ezalatt, hogy meg lehet fogni, simogatni… Ivartalanítás után a te esetedben spontán elmúlik valószínűleg, mert nem lesz miért dominánsnak lennie.

2013. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Vicuska87 ***** válasza:
49%
Jó buta vagy kérdező! Nem baj, szaporíts csak tovább!!!
2013. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ivartalanítás elleni érvek: nőstény nagyon szép ezért érdemes szaporítani, évente 2-3 kölyke van csak és jó egerésző. Eleve azért hoztam, hogy fogja el az egereket.

A kandúr azért hágná az anyját mert alig mer kimenni az utcára, annyira fél viszont a szaporodási ösztön benne van és a nőstények nem jönnek neki helybe bármennyit nyávog is, mert a kertben kutya is van... szóval hogyan lehetne leszoktatni arról hogy ne másszon az anyjára ?

Nevelhetőbb állapotban szerintem sose lesz a mostaninál.

2013. jan. 12. 20:22
 9/20 anonim ***** válasza:
92%
Te tényleg sötét vagy mint az éjszaka, nem lehet rajtad segíteni, sajnálom a macskáidat!
2013. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
A macska is utál téged, azért ment el és nincs kedve a szaporodáshoz, de látom téged ez nem érdekel.
2013. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!