Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon helyesen teszem? Csak a...

Vajon helyesen teszem? Csak a cicámnak akarok jót

Figyelt kérdés
Egy éve van egy tündéri cicám, egy menhelyről hoztuk el. Viszont úgy alakult, hogy be kell költöznöm kollégiumba, a szüleim pedig nem vállalják a cicát. Viszont ha egész nap egyedül van a lakásban, nagyon szenvedne, az udvarra pedig nem tehetem ki, mert szobacica, ráadásul főút mellett lakunk. Már találtunk neki gazdit, mégis nagyon bűntudatom van, hogy csak így lemondok róla. De azt sem szeretném, hogy szenvedjen...mégsem tarthatom azért otthon, hogy ott legyen nekem hétvégén...
2009. aug. 28. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

igen. bár szomorú, hogy meg kell válnod tőle. a cicát is biztosan meg fogja viselni. :(

arra nincs mód, hogy egy rokonnál helyezzétek el? akkor néha meglátogathatnád.

2009. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
talán adj fel hirdetést a neten, vagy vidd be egy állatotthonba. menhelyre, az ingyenes.
2009. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos nincs :( nincs olan rokonom/barátom, aki gondját tudná viselni :(
2009. aug. 28. 23:02
 4/8 A kérdező kommentje:

2.nak: szerencsére taléltunk már neki új gazdit, akit én nem ismerek, de az egyik ismerősöm találta, aki foglalkozik állatok elhelyezésével


Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 28. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem helyesen teszed. A macska begolyózik, ha egész nap egyedül van egy lakásban. Jobb lesz így neki.
2009. aug. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyesen teszed, hisz azt nézed, hogy macskának legyen jó. Viszont, ha menhelyről hoztad el, akkor benne lehet az örökbefogadási szerződésben, hogy harmadik személynek nem adhatod őt tovább. Ez azért van, mert minden állatért élete végéig felelősséget vállalnak. Ezért értesítened kell őket, megbeszélni velük a továbbiakat. Szerintem segítenek a gazdihoz adásban. Legalábbis ahonnét én fogadtam örökbe, ott ez így működik.
2009. aug. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig nemtudom eldönteni,hogy biztosan helyes-e így lemondani róla,de amikor én költöztem kollégiumba,akkor végül én is elajándékoztam a macskámat,(akit imádtam),de akkora fájdalmat s bűntudatot érzek azóta is emiatt,hogy ha újra választás elé lennék állítva,biztos ,hogy nem mennék kollégiumba,mert a macska fontosabb.(s az,hogy ő is boldog legyen,s ne érezze azt,hogy elhagyták)

(Egyébként akinek ajándékoztam,ő vidékre vitte,ahol csk hétvégenként járt,s egy idő után eltűnt a macsek.:(

Én csak ennyit akartam megmondani,még ha nem is segítettem vele.

2009. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan helyek ahova ideiglenesen befogadják a cicust, megbeszélés szerint hogy mennyi időre és akkor érte mehetsz. Vagy keresel egy olyan embert aki ideiglenesen befogadja,és ha vége a sulinak érte mész!
2009. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!