Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtunk egy árva kislány...

Befogadtunk egy árva kislány cicát, kb mekkora korában válik ivaréretté?

Figyelt kérdés
illetve kérdés még h milyen módszerek vannak h ne legyen kiscicája és ne járjon ideakörnyék összes kandúrja. Vagyis a módszereket tudom, műtét, akár gyógyszer, az árak érdekelnének nagyságrendileg h mire számítsunk! És sajnos nem tudjuk megállapítani h mennyi idős lehet, mivel árva ez nehezíti meg az ivarérettség megállapítását. Állatorvos meg egy rakás pénzt elkér azért is h megmondja h mennyi idős lehet... tehát ezért kérdezek ennyit :) remélem tud vki segíteni (vhogy) köszke
2009. aug. 28. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
1-1,5 évesen válik ivaréretté. Hát ha olyan pici hogy a kis farkincája még olyan kis zömök akkor pici még, ha már hosszú kecses neki és a macska is nagy akkor már :D érted :D
2009. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha most kismacska, vagyis idén született, akkor tél végén már tüzelhet. A műtétet ajánlatos tél elején elvégezni.


Az én cicám tavaly júniusban született, és meglepetésemre februárban már tüzelt. Jobb az állatnak, ha az első tüzelés előtt ivartalanítod, mert így nem szenved fölöslegesen, és nem is esik teherbe.

2009. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, és az ár: én egy budapesti, viszonylag drága orvoshoz vittem, és 15 rugót kért a műtétért.
2009. aug. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akár már fél éves korában ivarérett lehet, ezért szokták javasolni, hogy 6 hónapos korában ivartalanítattni kell, amennyiben szeretnétek kismacskákat. (mondjuk ha lakásban tartod, akkor sem árt, mert szörnyen ordítanak, amikor tüzelnek, aludni sem lehet tőlük). az enyém sem volt még egészen egy éves, amikor először tüzelt. létezik amúgy macskáknak való fogamzásgátló gyógyszer, de ez nem lehet hosszú távú megoldás, akkor jó, ha épp nincs pénzetek ivartalanítani, de mondjuk nyaralni viszitek, ahol szabadon lesz. Ezt amúgy állatpatikában lehet kapni, kb 3000 ft. A miénk egy Ovarid nevűt kapott, fél szemet kell neki adni, kutyáknak egészet. Ha nem akartok cicákat, akkor az egyetlen hosszú távú, ésszerű megoldás, hogy elviszitek dokihoz, aki egy kisebb rutinműtéttel megoldja a problémát.
2009. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocs, az első mondatomat javítanám: amennyiben NEM szeretnétek cicákat...
2009. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tudnál esetleg linkelni róla egy fotót? tedd fel a képfeltöltés.hu-ra, onnan könnyebb. Lehet, hogy így jobban tudnánk segíteni.
2009. aug. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Normál esetben 8-9 hónapos kora körül kezd tüzelni. De ha késői cica, mondjuk ősszel születik, akkor januárban már tüzelhet, akár 5-6 hónaposan is. Nagyon fura jelenség ez.

Van egy 4 hónapos kislány cicóm, és a doki azt mondta, hogy 7-8 hónapos kora körül vigyem ivartalanítani. Én is Budapesti, vagyok és 15 000 Ft. lesz.

Ha linkelsz képet, esetleg segíthetünk az életkora meghatározásában. esetleg megírhatnád hogy milyen súúlyban van. :)

2009. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes 6 hónapos kora körül "megműttetni", a miénk tiszta bolha volt, amikor hozzánk került (lakásba). Vettünk bolhasampont és azonnal megfürdettük, mielőtt még szétpotyogtatta volna őket, egy dokit felhívtam, azt mondta, ha nem csak olyan egerésző, udvaron tartott macska lesz, akkor vigyük el hozzá, beoltja (2-3 hónapos körül)és akkor megbeszéltük, hogy 6 hónapos kora előtt megműti.

Szerintem az első oltásra lehet valami olcsó dokit szerezni, van állatklinika is a nagyobb városokban.

A mi dokink sajnos nem a legolcsóbb Szegeden, de már hozzá vittük az előző cicákat is és , megszoktuk. Ő is 15 ezerért csinálta a műtétet.

2009. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


remélem jól csináltam a feltöltést.

ha nem szóljatok és megoldom

de nagyon valószínűnek tartom h már abban a korban van

köszi mindenkinek a válaszát :)

2009. aug. 31. 09:51
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]


itt van még egy ha segít

2009. szept. 1. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!