Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megfogni a...

Hogyan tudnám megfogni a kismacskákat?

Figyelt kérdés

A férjem munkahelyén van néhány kismacska,amiből szeretnék kettőt megfogni,csak az a baj,hogy nagyon vadak.

Van valakinek ebben sikeres tapasztalata,hogy mivel tudnám megfogni őket?


2013. jan. 16. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne csak 2-őt fogj be, a többit is, és vidd be egy menhelyre őket. Ne legyenek kóbor macskák!

Próbáld meg macskakonzervvel odacsalogatni őket, annak erős az illata.

2013. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam nagyon vadak.

Kézzel lehetetlen őket megfogni!

A többire is van már jelentkező,így nem fogom őket menhelyre vinni.

2013. jan. 16. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen módszerrel próbálkozhatsz, csak egy nehezebb dobozzal, hogy ne tudja felborítani.

Azt örömmel olvasom, hogy mindegyik kismacska gazdához kerül :)

2013. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már próbáltam ilyesmit,de annyira megíjedt a cicus,hogy felugrott,és így lelökte magáról a dobozt.

Egy nehezebb dobozzal pedig nem tudná magát csapdába ejteni.

2013. jan. 16. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy sikeres befogásom volt és egy sikertelen. A sikertelennél a kiscica átharapta az ujjamat a körmömön keresztül.. Na az fájt.

A másik cica is vadnak tűnt, elbambult, felkaptam és meg se próbált megtámadni. Kajával csalogattam oda mindkettőt, ajánlom, hogy húzz egy jó vastag kesztyűt. Dobozzal nem hiszem, hogy sikerrel jársz.

2013. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy magadhoz szoktatód őket, ami idő kérdése vagy egy közeli macskamentő társaságtól kérsz kölcsön egy csapdát, amivel befoghatod ugyan a cicákat, de ettől még nem lesznek szelídek, örökbeadhatóak. Ha a leendő gazdik bevállalják a szelidítést én ezt a megoldást javaslom, egész biztos szívesen segítenek.
2013. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer az én kinti macsekom elhordta a kölykeit a szomszéd padlására. Miután már önállóan tudtak menni, átjöttek az anyjuk után a mi udvarunkra, de pont olyan vadak voltak, mint ahogy te is leírtad. És tettem ki nekik tejet egy tálba, mindig ugyanoda. azt nagyon szerették. Vettem nekik a boltba a legolcsóbb parízelből egy olyan három ujjnyi csíkot. Ezt otthon felkockáztam és odatettem a tej mellé. Pár nap múlva már tudták, hogy ott a kaja (és az anyjuk nem nagyon tudott nekik elég kaját vinni, hogy ne legyenek éhesek). Így pár nap múlva már el tudtam kapni őket. Hiszen a gyomrukon vezet hozzájuk az út. :) Egy vastag kesztyűvel meg tudod fogni őket. Vagy marad a dobozos módszer.


Nagyra értékelem, hogy így gondoskodtok a munkahelyi cicákról. Mindig örömmel tölt el, ha tudom, hogy vannak még ilyen emberek. :)

2013. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az odaszoktatós módszer nem fog menni,mert ez egy olyan munkahely ahová nem mehet be hozzátartozó(csak látogatási időben,a bentlakókhoz :D ).

De azért köszönöm!

2013. jan. 17. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!