Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom mi lesz a cicámmal....

Nem tudom mi lesz a cicámmal. Azt sem tudom, képes leszek-e tőle elszakadni (? )

Figyelt kérdés

Van egy több ,mint 10 éves cicám.Mindennél jobban szeretem őt.Pár hetes kora óta itt él velünk.Sajnos elkövettük azt a hibát vele kapcsolatban,hogy csak és kizárólag benti macska,és gondolom mindig is hiányzott neki a szabadság.Elég félős cica is szegényke.


Arról lenne szó,hogy én valószínűleg nyáron külföldre költözöm.Mindent megpróbáltam,hogy maradni tudjak,de sajnos itt semmilyen lehetőségem nincsen.Én és a bátyám vagyunk azok,akik mindig mellette voltunk.Mi ismerjük szinte minden rezdülését,hogy mi jó neki ,és mi nem.

Azt sem tudom,hogy én képes leszek-e valaha is elszakadni tőle ,vagy itt hagyni őt.Talán a legtöbb ,amit távol töltöttem tőle 2-3 hét volt.Ráadásul külön rossz érzés lenne őt itt hagyni öreg éveire.Persze remélem ,hogy még legalább 10 évet él ,mert hál Istennek jó egészségi állapotban is van.

Ez az egyik része a dolognak.Viszont a bökkenő ott jön,hogy lehet,hogy a bátyám is külföldre akar menni.


Akkor nem tudom mi lesz vele... :(

Még anyukám él itt,ő nem kifejezetten rajong a macskákért sajnos (amit soha nem értettem),de a mi cicánkat még ahhoz képest tényleg kedvelheti.Viszont tőle olyasmit nem várhatok el,hogy igazán törődjön vele ,vagy szeretgesse őt ,vagy sokat legyen vele,vagy nem tudom .... talán megtenné az én kedvemért ,de az akkor sem lenne az igazi.:/ Mármint enni adni neki ,meg hasonlókat így is szokott ,meg tutti ,hogy akkor is megcsinálná ,de eleve annyi időt sem töltene vele.Apukám nagyon szereti őt ,viszont ő külföldön dolgozik ,és egy hónapban csak egyszer van itthon .


Úgyhogy most nem tudom mihez kezdjünk...

A bátyámtól nem várhatom el,hogy ,ha úgy dönt kimegy ezért ne tegye,bár már neki is felvetettem ezt az egészet ,és őt is foglalkoztatja/bántja. Én mindennél jobban szeretem őt ,de mégis úgy érzem,hogy most vagyok fiatal ,és most kell az álmaimat/céljaimat megvalósítanom,és ,hogy ő miatta,bármennyire is szeretem ,nem áldozhatom fel magam.Közben meg tudom ,ha elmennék ,lehet,hogy örökre(vagy legalább is nagyon sokáig)gyötörném magam emiatt.

Már elgondolkodtam azon is ,hogy vmiféle menhely ,vagy ilyesmi ,de nem az a fajta ,ahol nem törődnek a cicákkal ,hanem vmi speciálisabb ,de valahogy akkor is érzem,hogy ennyire senki nem ismerné őt és nem tudná gondját viselni.

Plusz az állat orvos egyszer egy olyat is mondott ,hogy ő már nem igazán szokna meg egy új környezetet.

Talán van,akinek ez az egész helyzet furcsának tűnhet ,de aki megérti a kálváriámat és ad valamilyen tanácsot ,annak előre is nagyon köszönöm! :)


2013. jan. 16. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed magaddal? Persze nem rögtön, néhány hétig azért biztos ellenne anyukáddal. Ha kint találsz munkát, biztos lakhelyet, megpróbálhatnád kivinni.
2013. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy idős néni ismerősöm, aki mindenhova magával viszi a macskáját.

Bécsben dolgozik időszakosan majd jön haza, a cicát mindig magával hordja.

Az is elég idős cica, de eddig minden utat kibírt.


Meg kéne próbálnod "megsétáltatni" kicsit a cicát hogy mennyire bírja a gyűrődést, ha nem viseli meg nagyon, mi az akadálya hogy magaddal vidd?

2013. jan. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi,hogy írtál.:)


Én is gondoltam már erre ,csak nem tudom ,apukám meg mások is azt mondták,hogy addig iszonyatosan megviselné az utazás ... :/ és szerintem is ,repülőgép meg minden ,10 év alatt talán ,ha négyszer-ötször vittük valahová ,és az elmúlt 5-6 évben meg kb. egyszer .:S és igazából még az autóút is felzaklatta picit.

Én pedig lehet,hogy babysitternek megyek ,oda ugye eleve kilőve ,ha pedig albérletbe ,az egy szoba és az meg nagyon bekorlátozná őt.

áh... szerintem belerokkanna ebbe .:(

2013. jan. 16. 12:48
 4/12 A kérdező kommentje:

igen ,bárcsak többet vittem volna ...:(

Nem tudom,hozzá lehetne -e szoktatni.

2013. jan. 16. 12:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Hova mész külföldre? Mármint gondolom van terved..

A helyedben én biztosan azt tenném hogy kint biztos lakást keresek ahol lehet tartani macskát. De az is megteszi ha néhány hónapot máshol laksz és spórolsz/lakást keresel. Addig a cica ellene itthon és mikor már minden rendeződött viheted a cicát. Addig mindent el tudsz intézni(kiszállítás). Arra figyelj hogy meglegyen minden oltása. Macska útlevél, ilyenek.

Én semmiképp nem hagynám otthon a cicust hisz csak idős már és nem biztos hogy megszokna másnál. Ha tényleg nincs más választás akkor anyukádhoz vidd a cicát hisz ott legalább biztos lehetsz benne hogy jó helyen van, etetik és vigyáznak rá. Menhelyen nem bánnak jól velük, már önhibájukon kívül is hisz rengeteg a dolguk aztán ha örökbe adják kitudja hova kerül.:( Vannak panziók de azok igen drágák. Szörnyű az ilyen helyzet de mindig van megoldás csak keresni kell! Sok sikert !:)

2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utazás a legkisebb gond, adnak neki nyugtatót és mire magához tér már ott is vagytok.
2013. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A repülőn csak annyi a rossz, hogy utastérbe nem viheted fel, így a csomagtérben meg kell kérdezni, hogy hány fok van.. Ahhoz mérten bélelni a szállítót, kaját teni neki, ha tudsz almot.

Szerintem semmi baja nem lesz a cicának, mert elég alkalmazkodóak. (Az idősebb példányok is) Például nálunk is volt több száz kilométeres költözés, a macska is jött velünk, pedig akkor ő is 10 éven felül volt már. Ráadásul kertesbe költöztünk panelból, de ezt is megszokta.

Én a helyedben vinném magammal, bár nekem más kérdés nem is lenne. Nálunk úgy működik a dolog (igaz nekem rágcsálóim vannak) hogy ha különköltöznék vagy külföldre vinném őket magammal, mert meg is mondták ha vállalom ők nem látják el azért, mert én elmegyek. Az utat minden állat túléli! Ráadásul ha nem akarsz családi perpatvart belőle, szerintem jobb ha inkább a szállításon gondolkodsz. (Nálunk azért is működik így, mert testvérem itt hagyta a kutyát, amitől az tiszta viselkedészavaros lett, ráadásul családi cirkuszok vannak belőle. Gondolom ezt te sem szeretnéd. Persze nálatok lehet hogy nem így működik, akkor szerencséd van. Errefelé az az uralkodó elv, ha vállaltad az állatodat, évekre vállaltad, mindegy hogy közben mi történik.)

2013. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen ,ezek tök jó ötletek ,máris jobb kedvem lett,köszönöm szépen,de tényleg !:)

Bizony ,szerintem is borzalmasak az ilyen helyzetek,mert egyfelől tényleg a mindenem ő,másfelől viszont szörnyű így ragaszkodni valakihez.

2013. jan. 16. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliába átcsempésztem a cicámat, az se érdekelt volna ha lesittelnek, nem adtam volna ki a kezemből ha elkapnak akkor se. (Hajóval mentünk). Az én cicám beteg is volt, senki se tudott volna róla olyan jól gondoskodni mint én, minden reggel és este gyógyszerezni kellett. Életem legjobb döntése volt, hogy magammal vittem, boldog volt ott, mindene megvolt amit szeretett. Vidd magaddal, sose nyugodna meg a lelkiismereted.
2013. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem létezik az a helyzet, hogy a 10 éves macskámat vagy kutyámat elhagyjam. Az ő teljes életükre vállaltam felelősséget, nem a felére...
2013. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!