Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszat csinált, jól tettem?

Rosszat csinált, jól tettem?

Figyelt kérdés

A cicám felugrott a konyhapultra és "belekóstolt" pár dologba amíg a szobában voltam. Nem vagyok agresszív, de annyira mérges voltam, hogy rávertem a fenekére és bevágtam a fürdőbe ( egyébként mindent megkap, jó kajákat, törődést stb.) nem értem miért viselkedett így..

Most rosszul érzem magam:(( mert egyébként imádom az állatokat, de azt szeretném, hogy tudja miért kapta.....



2013. jan. 17. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja a lelkére venni nyugi. Amúgy szerintem az összes macska ilyen szemtelen. A mieinket se lehet leszoktatni a felugrálásról a asztalra. :/
2013. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*az asztalra
2013. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rövid az emlékezetük :)) Enyémek annyit kapnak enni, amennyi beléjük fér, mégis kirágták éjszaka az olvadni elővett csirke zacskóját (elfelejtettem eldugni). Kíváncsiak, érdekli őket egy új szag, új íz. Persze, minden alkalommal értésére kell adni, hogy nem szabad.
2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem kistestű kutyám van, ugyanilyen dög. Ha ott vagyok, eszébe nem jutna rosszalkodni, de ha egyedül van, akkor biztos, ami biztos, felugrik az étkezőasztal tetejére megnézni, hogy nem hagytunk e ott "véletlenül" valami kaját.

Még sosem tudtam lebuktatni, de a terítő mindig össze van gyűrve, amikor hazaérek :D

Amúgy nagyon jó természetű és okos kutya, ennyi belefér.

2013. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, ha az ember néha a macska fenekére csap, de csak úgy szabad, hogy akkor kapja, amikor csinálja a rosszaságot. Utólag már nem tudják, miért kapták, csak annyit érzékelnek, hogy "a gazdi bántott".
2013. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Néha nálam is előfordul, hogy rácsapok egyet, persze nem nagyon, akkorát amekkorát egyébként az anyja is lecsapna neki, ha nevelné. Érteni biztos érti miért kapta, kérdés, hogy őt ez mennyire érdekli, elég öntörvényűek a macskák ilyen szempontból, oda mennek ahová akarnak, főleg, ha épp nem látod.
2013. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Karácsonykor hoztunk sütit mamáéktól leraktuk az asztalra.. közben voltak itt rokonok. lementünk a pincébe ( valamit megnézni már nem emlékszem, hogy mit..lényegtelen. ) Mentünk fel sorban álltunk meg a konyhaajtó előtt és nevettünk.. A két cica olyan módon rá volt nyomulva a sütire a pofijuk tiszta krém lett. Aztán szóltam nekik, hogy mit csináltok? Egyből leugrottak és néztek, hogy mi van. :D


Kevesebb süti maradt..de nem lettek megverve csak erélyesen lett rájuk szólva értettek ebből is. :)

2013. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha a cicám rosszul viselkedik, gyakran kapok ilyen tanácsokat: koppints az orrára, nyomd le a földre, hogy tudja, ki a főnök, csapj a fenekére, stb.

DE!

A cicákat ütéssel, orra koppintással nem lehet leszoktatni a rossz szokásaikról, mert nem tudják összekapcsolni a két dolgot, nem értik, hogy az ütést miért kapták, és ha az ember gyakran csinálja, akkor csak azt éri el, hogy a cica félni fog tőle.

Nálad ez egyszeri alkalom volt, ebből nincs még semmi gond, ha nem voltál túl durva, csak ne rendszeresítsd.

Ha le akarod szoktatni valamiről, akkor határozottan rá kell szólni minden alkalommal, amikor a nem kívánt tevékenységét végzi. Sajnos sok esetben ezzel nem lehet sikert elérni, mert a cica csak azért is csinálja, hogy felkeltse a figyelmedet (az én cicáim is ilyenek). Ha nem akarod, hogy valahova felugráljanak, megpróbálhatod a narancsolaj-tartalmú macskariasztó sprayt, mert ennek általában nem szeretik a szagát a cicák, de ezzel sem biztos az eredmény.

2013. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha rajtakapod akkor érti miért kapja, szóval jól csináltad. Talán az is elég lett volna ha rákiabálsz, vagy rácsapsz a fenekére.

Ha azt is elvárod tőle hogy a távollétedben se menjen fel az asztalra javaslom, hogy rakj ki húst és titokban állj lesben egy vízipisztollyal.

2013. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat:)


Pár óra múlva elástuk a csatabárdot, behúzott farokkal jött ki, meg akartam simogatni, de félénken behúzta a fejét, de mára már megbékélt.


Úgy gondolom hogy következetesnek kell lenni, de sajna a macskák már csak ilyenek. Azért ha a jövőben is rosszat csinál ill. csak készülődik, akkor csak rászólok (de erélyesen) és ennyi. Állítólag az is jó ha mindig ugyanazt a mozdulatot (nem ütés!) vagy szót mondod, mert akkor az állat tudja mihez kötni, hogy már korábban is volt ilyen, és tudni fogja hogy ezt nem szabad.

2013. jan. 18. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!