Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 4 hónapos menhelyi cica...

Egy 4 hónapos menhelyi cica még kijöhet a törpenyuszimmal?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem annyira az életkortól függ, hanem a vérmérséklettől. Meg persze attól is, hogy mennyire kicsi vagy félénk a nyúl. Tehát mindkét állat vérmérsékletétől.


Vannak nagyon erős vadászösztönű macskák, velük probléma lehet. Azok sokszor még a normális nagyságú nyulaknak is nekimennek. Viszont ha nagyon kicsi a nyúl és szelíd is, tehát nem tudja magát megvédeni, akkor még egy normál, szelídebb macska is jelenthet rá veszélyt.


Úgy összességében tehát nem biztos, hogy jó ötlet macskát nyúllal tartani. Vannak esetek, amikor teljesen jól kijönnek egymással, de hallottunk már horrortörténeteket is.

2013. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 manócsill válasza:
szerintem kijöhetnek,de amikor elmész otthonról,vagy éjszakára zárd el/be a nyuszidat...nehogy mégis baj legyen.és ha a macska megpróbálná bántani,akkor szólj rá,vagy vmi ilyesmi....tudom hogy a macskákat nem igazán lehet idomítani,de ha látja hogy tőled függ akkor szelídebb lesz.ha nem bántani hanem csak játszani akar a nyúllal,amit az nem kif. díjaz akkor próbáld meg lekötni a figyelmét te magad,mert így csak jelezte h unatkozik...ha nagyon nem jönnek ki egymássa akkor tartsd őket egymástól távol,hcsak nem akarsz megválni az egyik kedvencedtől...de szerintem nem lesz gond.egy négy hónapos cica,még nem a világ! :)
2013. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szerintem ne izgulj,nekem vannak macskáim,akik már kb 2 éves körül voltak,mikor lett egy kutyánk, az elején a macskáknak nem tetszett a kutya,de most már együtt játszanak. ha a kutya nagyon zavarja őket,akkor oda csapnak neki,de nagyon jól megvannak.
2013. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagyontamas ***** válasza:

A macskákban nagyon erős a ragadozó ösztön. Az anyai ösztön is erős, ha lány cicáról van szó ez legyőzheti a ragadozót.

Nekem volt olyan nőstény macskeszom, aki mosdatta a nyuszit.

Akár hogy is van, össze kell őket szoktatni. A lényeg, hogy a nyúl ne meneküljön a cica elől, mert az beindítja a ragadozó ösztöneit. Ezt az ösztönt az is aktiválja, ha a nyuszi csak játékból rohangál.

Szóval csak felügyelet mellett szabad őket összeereszteni!

2013. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
szia! nekünk volt egy cicánk, és ősszel vettünk egy törpenyuszit. csak akkor jönnek ki jól, ha a nyuszink a ketrecben van. amikor kiengedjük, a cicánk vadászni próbál rá, a nyúlunk pedig visszatámad. emiatt meg is szeretnénk válni a nyuszitól, mert sajnáljuk,h nem nagyon tudjuk kiengedni. a cicát lehet idomítani, meg is érti, de nagyon féltékeny tud lenni, nem pont a cicát kell mindig a háttérbe tenni. biztos,h a vérmérséklettől is függ, ehhez neked kell jól ismerned az állataidat.
2013. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!