Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezelhetetlen macska, mit...

Kezelhetetlen macska, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányom nemrégiben hazahozott egy "régi-új" macskát, beleegyeztem hogy befogadjuk mert nem volt hova mennie, az előző otthonából kirakták (persze most már tudom miért). A régi-új alatt azt értem hogy csak nekünk új, amúgy idős macska, 12 éves. Sajnos sok jót nem tudok elmondani róla, 3 hónapja érkezett de mindenki a pokolba kívánja, soha ilyen macskával nem találkoztam még pedig volt már pár. Teljesen antiszociális, nem lehet megérinteni, megsimogatni, közelíteni se lehet hozzá mert morog és fújtat. Mindenkivel szemben bizalmatlan, de nem ez a legnagyobb baj, hanem az hogy soha nem lett nevelve valószínűleg mert mindent megenged magának. Felugrál a konyhapultra és lopja az ételt, pedig értésére lett adva hogy ezt nem szabad, tudja is mert amint meglát pánikszerűen rohan le. Beugrik a hűtőbe ha kinyitjuk és nem tudjuk ki se zavarni mert támad, ugyanígy a fiókokba, szekrényekbe mindenhová betelepszik és nem lehet kiszedni.

Nem tudunk étkezni mert pofátlanul felugrik az a asztalra, tolja bele a fejét a tányérba és olyan hangosan óbégat hogy még a szomszéd is hallja. Ugyanakkor macskakajából szinte semmit nem eszik meg, mindent otthagy, inkább megtalálja a módot hogy a mi ételünkből lopjon.

Én nagyon szeretem a macskákat de valahogy ez a macska rettentő ellenszenves és nem szeretnék vele egy fedél alatt élni. A korábbi gazdája mondta hogy ő már nem az első gazda, akinél először volt az is túladott rajta mert kölyök korától ilyen, nem azért mert bántották.

Kellemetlen a dolog mert nem tudom hova vihetném, tuti senki nem fogadná be.

Ja azt kifelejtettem hogy a meglévő macskánkkal sem jön ki természetesen, az hiába közeledne, barátkozna, ez fújtat és támad...


2013. jan. 18. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kertes házban laktok vagy lakásban? Ha kertes, akkor javaslom a macskát kintre szoktatni. Ha lakásban, akkor az szívás.

Nekünk is volt ilyen macskánk, pont így viselkedett, csak épp az asztalra nem ugrott fel, de pl. ha anyum a húst vágta nekiesett a lábának. Sosem változott meg, pedig próbáltuk mindenhogy.

2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lakásban sajnos... Nem tudom mit csináljak vele, már nagyon bánom hogy beleegyeztem hogy elhozzák, nagy púpot vettem a hátamra...
2013. jan. 18. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ti is feszültek, idegesek vagytok, nem mentek semmire sok-sok türelem kell.

Vegyél jutalomfalatokat, kezd el tanítgatni. Ha valamit jól csinál, dicsérd meg és adj neki a jutalomfalatból. Úgy olvasom szidást, bántást már sokat kapott, azt mellőzd, inkább a dicséretből legyen sok. Okos állatok ők, csak meg kell érteni mit vársz el tőle.

Legyen neki kis kuckója, vagy akár egy fiók, ami direkt neki van kialakítva.

Mit esznek a macskáid? Vannak direkt válogatós macskáknak való tápok, vagy prémium tápok, amiket nem hiszem, hogy otthagyna, pl. 80%-os haltartalmú konzerv, és fele annyiba kerül, mint a whiskas.

Amíg érzi rajtatok, hogy ti sem kedvelitek, nem fog változni, el kell nyernie a bizamlatokat, sok szeretet és türelem kell neki.

2013. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem csak nálunk volt ilyen, mindenhol, pedig jól bántak vele, sőt el is kényeztették, ilyen a természete. Bántást nálunk se kapott, csak hangosan rá van szólva ha olyasmit csinál amit nem szabad. Sok macskánk volt már, nehéz természetű is, de ez valahogy más. Nem lehet kontaktot teremteni vele mert nem érdekli semmilyen közeledés, semmit nem fogad pozitívan, nem játszik, nem csinál semmit. Olyan mintha nem is macska volna, egyetlen játék se kelti fel a figyelmét, egyedül a kaja az ami motiválja, de abból is csak a méregdrága sonkák és húsok amiket megeszik. Prémium tápot kapnak, nem whiskas féle szutykokat és több félét is próbáltunk, mindenre finnyog.

Próbáltunk neki időt hagyni, nem macerálni, közelébe se menni, úgy tűnik úgy érzi a legjobban magát ha senki nincs körülötte. Vártuk hogy majd ő közelít ha kíváncsi lesz vagy felkeltjük az érdeklődését de semmi. Csak eszik, alszik, wc-zik és ennyi, nem érdekli semmi.

2013. jan. 18. 18:13
 5/7 Platypus ***** válasza:

Próbáld meg felkelteni az érdeklődését. Keress valami jutalomfalatot, amiért odáig van, és csak a kezedből add oda neki. Így lesz motivációja hogy foglalkozzon veled. Szépen fokozatosan lehet építgetni vele a bizalmat, egy idő után csak akkor kapja meg, ha tesz is valamit érte, például hagyja magát megközelíteni, azután megérinteni és így tovább.



Ha pedig tilosban jár, akkor lődd valagba vízipisztollyal vagy viráglocsoló spricnivel. Ez elég hatékony elrettentési mód, különösen ha citromos illóolajjal kombinálod, és nem is tud visszatámadni. A tiltott helyekre is érdemes egy kis citromszagot kenni, így nagyon hamar összekapcsolja a két dolgot.

2013. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na az a mókás hogy ebben is fordítva működik, imádja a citromot, egyszer kint hagytam egy fél citromot az asztalon és azon kaptam hogy nyalogatja...

Sajnos amit írtál csak addig működik amíg nálam van a kaja, ha már elvette akkor megszűnik az érdeklődés.

2013. jan. 18. 22:38
 7/7 anonim válasza:
Szia! Valóban nehéz természetű egy macska lehet! :) De erről nem csak ő tehet! Azt mondod nem 1 gazdája volt már. Mindenhonnan kitették szegényt, azért mert így viselkedett. Szerintem senki sem érezné jól magát, nem barátkozna és ellenséges ilyen helyzetben. Azt mondod agresszív a közeledésetekre. Valószínű, hogy minden háznál egyfolytában vele voltak, próbálkoztak javítani a viselkedésén. A macskák ezt könnyen "zaklatásnak" tudják venni. Ez ellen tenni lehet egy nagyon egyszerű módszerrel! Menjetek be egy szobába (lehetőleg egy kicsibe) vigyél a kezedbe egy kevés macskatápot (Nem konzervre gondolok, hanem arra a száraz tápra. Remélem érted mire gondolok.) Csak ülj le, a kezedben a táppal. Ne csinálj semmit! Ne közeledj a macskához, várd meg amíg ő megy oda hozzád, és elfogadja a kezedből az ételt. Ha agresszív lesz NE üsd meg, NE kiabálj vele. Csak egyszerűen nem adod oda neki az ételt. Ez eltarthat egy darabig, főleg ha nem éhes, de hidd el, hogy a macskák számára ez hihetetlen bizalmat jelent, ha valakinek a kezéből esznek!! Érdemesebb egy erősebb szagú, jóízű táppal próbálkozni, hogy nagyobb érdeklődést keltsen benne! Ezt a többi nap is ismételjétek meg. Akár naponta többször is! Ezek után könnyebb lesz parancsolni neki. Szerintem csak azután ami után evett a kezedből (vagyis megbízik benned!!!) érdemes összeereszteni a másik cicáddal. Remélem tudtam neked segíteni! :) Ha van javulás, esetleg valami gond nyugodtan írj! :)
2013. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!