Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lóg ki néha a macskám...

Miért lóg ki néha a macskám nyelve?

Figyelt kérdés

Már más cicáknál is láttam ezt, kinél többször, kinél ritkábban...néha csak úgy ül és egy kicsit lóg a nyelve. Azt is hallottam, lehet, hogy fogfájás, de mások szerint egyszerűen csak lóg és kész!!


ui.: próbáltam google-n is keresni, de csak szexoldalakat adott ki :(((


2013. jan. 19. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudok válaszolni, de erre én is kíváncsi lennék, az én macskám nyelve is folyton kinn van.
2013. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 baranyai boldizsár válasza:

Akkor kifejezetten barátságos, "szerelmes" hangulatban van.

Inkább valami betegség lehet, ha morog (fájdalom vagy rossz közérzet), és lóg a nyelve (rossz izomtónus, rosszullét, vagy hiányzanak az első fogai. Öreg macskának néha azért lóg ki a nyelve.)

2013. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Az enyém fiatal macska. Olyan, mintha néha elbambulna, mered a semmibe, és lóg a nyelve. Mintha azt gondolná, hogy "Most megzavartak tisztálkodás közben, jééé, ott repül egy légy!"
2013. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

14:33, az enyém is!


Bár az is igaz, az enyém már öregecske...ok, másik kérdés, lehet, ezt külön kéne feltennem...hogy tudom megnézni, hogy megvannak-e elöl a fogai? Nem tudom csak úgy elkapni és felhúzni az ínyét, nagyon tiltakozna..vagy ez az egy módja van? (gondolom igen).


amúgy jó a kedve, tehát nincs semmi fájdalma...tényleg mintha csak elbambulna...nem túl okos macska:)))

2013. jan. 19. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nyalakszi, ugye kint a nyelve és elfelejti visszahúzni. Kicsi cicáknál is szokott ilyen lenni szopizásnál. Az enyémnek néha az alsó foga van kint, bulldogharapással. Olyankor nagyon buta pofija van. :)
2013. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Enyém olyan elmélyülten dorombol, hogy aközben lóg ki a nyelve :) Aztán abbahagyja, nyelve meg marad kinn, míg zavartan észbekap és gyorsan nekikezd mosakodni :)
2013. jan. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

...de láttam már ismerős macskáját is, amelyik az ablakban ült, lógott a nyelve és elvolt...ismerős szerint órákon át gubbaszt így a legteljesebb nyugalomban.


Különös lények a macskák.

2013. jan. 19. 15:46
 8/8 Neuhauser László ***** válasza:

Az sttól függ, hogy mennyire lóg ki a nyelve.

Ha éppen csak "kidugja" , akkor nincs baja, ez "mosdáskor" és kiscicáknál szopizáskor gyakran előfirdul..


Ha nagyon kilóg, akkor lehet, hogy beteg, de akkor ez látszik is rajta.


Egyébként én már láttam kutyamód lihegni is macskát, pl. fialláskor, meg amikor melegben ült

2013. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!