Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10-12 hetes cicám alig eszik...

10-12 hetes cicám alig eszik valamit. A macskakaját is csak nyalogatja. Ha adok neki tejfölt, eszik 1-2 falatot, majd otthagyja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utcán találtam egy cicát, körül-belül 10-12 hetes lehet. Csont és bőr volt mikor hazahoztam, nagyon rossz állapotban volt. Akkor adtam neki májast, tejet, tejfölt, parizert, meg minden félét. Akkor egész nap csak evett. Most pedig már alig eszik. Hogyha adok neki macskakaját, nyalogatja, majd otthagyja. Már nagyon sok féle ennivalót adtam neki, egyiket se eszi. Már a tejet sem issza annyira. Nem férges, megnéztem a székletét. Az anyukám nem engedi meg hogy állatorvoshoz vigyem mert drága, úgyse tudna semmit se tenni. Mit tehetnék?
2009. aug. 30. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát,pedig orvoshoz kellene vinni,mert ha nem eszik,valószínűleg van valami baja.azzal meg házilag nem nagyon tudsz mit kezdeni.
2009. aug. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha van netetek, nem hiszem, hogy anyukád nem tudna kiperkálni 5ezret állatorvosra. Csak nem tartja olyan fontosnak annak a szerencsétlennek az életét, hogy fizessen is érte...
2009. aug. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos egy utcáról összeszedett kiscicának nagyon sok baja lehet, segíteni nem igazán tudunk és te sem, ha már minden félét probáltál adni neki de így sem javul mindenkép elkell vinni orvoshoz. Próbáld meggyőzni anyukádat mert így nem lesz jó vége.
2009. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen picike cicák még sokszor esznek keveset. Rendszeresen vidd oda a tányérjához, és adjál neki egy picikét, akkor nem lesz semmi baj. Első nap ki volt éhezve, azért evett egyszerre annyit.
2009. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent csak megkóstolt, amit adtál neki, összességében lehet, hogy evett annyit, amennyire szüksége van.
2009. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nincs netünk, barátnőméknél vagyok...

2009. aug. 30. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

18.49-nek üzenem,jó nagy PARASZT vagy!

Ide jön egy kislány(kisfiú)tanácsért,aki befogad egy állatot,segíteni próbál neki,te pedig fikázni kezded az anyukája pénztárcáját!

Ha jó tanácsot nem tudsz adni,mi a f...-nak írkálsz ide?



A cicák,ha nagy a hőség(márpedig mostanában az volt,)nem nagyon esznek.Az én cicám is most csont és bőr.Vizet adjál neki mindig frisset,és száraztápot.Ha éhes lesz,megfogja enni.Ha vidám,játszani akar,akkor NINCS semmi baja.

2009. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez a válasz nagyon megnyugtató volt! :)
2009. aug. 30. 20:44
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Hát pedig az egyáltalán nem parasttság...

Egy 10-12 hetes kiscica ha nem eszik, akkor beteg. Mindenképp győzd meg anyukádat, hogy elvihesd orvoshoz.

Lehet, hogy közrejátszik a hőség... lehetséges.

Megkérdeztem erről anyukámat is: amióta él megbolondul a macskákért, rengeted macskája volt, mind 10 valahány évet élt. (: A macskái többször is fialtak, tehát volt dolga kiscicákkal is. És ő is azt mondta, hogy az a kiscica beteg.

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de ez az igazság.

2009. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy nincs féreg a székletében, lehet férges. Csak a legritkább esetben ürül féreg. Vegyél neki féregirtót a gyógyszertárban, pár száz forint, elmondják, hogyan kell adagolni.


Ami az evést illeti, az is lehet, hogy túlette magát.


Tejet ne adj neki, arra sok macska érzékeny. Csak laktózmentes tejet szabad macskának adni. És szerintem maradj a kölyöknek való macskatápnál.


És ha van egy kis spórolt pénzed, vidd el suttyomban állatorvoshoz.

2009. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!